Testosterón zabraňuje rastu?

hofner1

ZABRAŇUJE TESTOSTERÓN FYZICKÉMU RASTU?
*****************************************
ZABRAŇUJE TESTOSTERÓN FYZICKÉMU RASTU?
*****************************************
ZABRAŇUJE TESTOSTERÓN FYZICKÉMU RASTU?
*****************************************

odborniik

fajn teda,hádam ze je to v norme .. pravidelnym posilovanim zvysujem davku testostorénu ? A ak posilujem + mam pohyb (bicyklovanie,beh..) tak sa tá hladina dá do normy?

Magy

odborniik - jedine endokrinologickymi testami u lekara. ale to by si musel mat fakt brutalnu prirodzenu nerovnovahu, aby to malo taky vplyv.

Magy

tpch - argumentujes na nieco, co som nikdy nenapisal a tvrdis ze som vedla.

odborniik sa pytal na to, ci zabranuje rastu. nezabranuje. nie v normalnych davkach; a o tom som pisal. ty uz pises o extremne nadmernych davkach testosteronu pocas kritickeho obdobia - dospievania, ked by hormony mali byt v prirodzenej rovnovahe. ja som pisal o vplyve testosteronu, ak je jeho hladina normalna, v rovnovahe s ostatnymi rastovymi hormonmi (IFG-I z hypofyzy a pod).
prosim neprekrucaj co pisem.

co sa tyka eunuchov a rozboru ich fyziognomie - sorry, nie som endokrinolog, aby som dokazal vysvetlit presny proces fungovania hormonov a preco su prave eunuchovia vyssi.

ale ak dospievajuci clovek berie steroidy s vysokym obsahom testosteronu (a vysledkom je hruby, ale krpaty vzrast), potom mi dava logiku, ak zasadny nedostatok testosteronu pocas dospievania sposobi opacny efekt (vyssi vzrast, ale chybaju sekundarne androgenne prvky ako hrubsi hlas, fuzy, brada a pod.)

dava to logiku aj tebe?