Ako ste zabudli na cloveka,ktoreho ste milovali?

Maoam

musis si zadefinovat, s CIM konkretne sa nevies vyrovnat a bod cislo dva, PRECO si na nom bola a si emocne/psychicky zavisla

ak prides na tieto dve priciny, budes moct svoj problem aj vyriesit

otazne je, ci ide o neho konkretne ako o osobu, alebo skor o nieco, co si skrz neho dostala a teraz je to prec a po TOM prahnes

budes ale musiet zapatrat velmi daleko vo svojej minulosti, detstvo, puberta - tam su odpovede

inak za normalnych okolnosti, ked sa skonci vztah, ktory bol pre nas vyznamny a intenzivny, chce to CAS, vela casu

ja som bola s mojim ex priatelom skoro 4 roky a trvalo mi tri roky, kym som sa z toho dostala, bol to tazky vztah a zly koniec - preto tak dlho, prve dva roky boli najhorsie

skus si analyzovat par veci - tie klucove, ktore som uviedla vyssie hore a podla toho bude vyzerat aj riesenie tvojej situacie

kazdopadne z toho co viem, si schopna zit normalny zivot, pracujes, studujes, mas priatelov, zijes aj spolocenskym zivotom, dokonca si riesila uz aj inych muzov, takze nie si na tom tak zle - väcsina ludi, ktori sa nevedia z niecoho dostat, NIE JE schopna tychto veci, ktore som vymenovala, depresia (skutocna) vyzera inak

skor sa nevies s niecim vyrovnat, zasiahol ta na tvojich slabych miestach a tam je kluc

ynteligent

tak tak samiiii ma pravdu, musis byt nekompromisne, tvoje srdce nie je trhaci kalender tak sa k nemu aj tak laskavo spravaj a nenechaj si vytrhavat z neho kadekym !

mimuška

najlepsie clovek zabudne ked sa prestane stretavat, telefonovat, vymaze si kontakty a zacne mysliet na nieco ine. napr. si rozbehne novu cinnost a pod.

samiii

dolezite je, ze CHCES zabudnut a cce to aktivny pristup. Ak budes lekvar,tak budes vyplakavat do smrti.
-nepozerat fotky - vyhodit
-nedebatovat s nikym ,aky bol a nejake spomienky. Vystazovat sa mozes,to pomoze,ale nic viac.
-vyhodit alebo mu poslat jeho veci, drobnosti....
-vymazat telefon, nick......
-ak sa ti ozves nejakych dovodov, velmi rychlo ukoncit alebo delete.
ak si nanho spomenies,zavolaj rychlo kamaratke len tak na pokec,co robi a pod (nie o nom).
- povedz znamym, rodine,aby ti ho nepripominali
-snazit sa zit aktivnejsie, byt medzi ludmi..cokolvek
-CAS
-novy frajer

Meretseger

Ehm, po prvom vzťahu, ktorý bol asi taký, že neexistovalo nič iné, len on; stále sme si vypisovali smsky; keď bol preč, tak večne na ICQ; spravila by som preňho čokoľvek; idealizácia jak sviňa... po ukončení tohto vzťahu som sa z totálnej bolesti "vyrezala". Bol to jeden z najhorších nápadov v mojom živote, hoci to pomohlo.
No a pochopiteľne som ho znenávidela, takže týmto sa to trochu zjednodušilo...
Zo srabu ma dostal blahodarný čas, SP, psychológ, antidepresíva a viera vo vlastné sily.

Krasomil

Laurina22: Jestli to sama nezvládáš, navštiv odborníka. Není se vůbec za co stydět. Vzdávat to nesmíš, přece nejsi srab. Podle toho, co jsi napsala, tak utekl za jinou a kvůli někomu takovému brečíš? Stojí ti za to trápení? Lepší pár měsíců smutku, než mít trápení celý život, ne? Opravdu zkus najít pomoc u odborníka a hlavně nic nevzdávej, to nesmíš, mysli na lidi, kteří tě mají rádi a kteří by to trápení vzali na sebe, aby ti bylo lépe. Nemůžeš jim přece ublížit, nezaslouží si to.

anamarie

Ja by som skor odporucila psychiatra, ten moze predpisat aj lieky, pokial je Laura v takom stave, ze sa s tym fakt nevie vyrovnat. Teraz su uz kadejake lieky, urcite by ti lekar pomohol.

sweetdream

Vtedy je fayn byt s niekym koho mas rada, s kamaratmi. Aj ked nemas chut sa zabavat, pusti si iba film a rozpravajte sa, rozpravajte a rozpravajte! Musis to dat von, trebars aj obycajnym pisanim na papier - ma to silny terapeuticky ucinok (nie na nadarmo si ludia zakladaju denniky) Mozno nie je taky zly napad, co Ti radi Janka s tou psychologickou. A skus si pustat kazdy den autogenny trening! Ale vazne. Je to dobre pre vsetkych ako relaxacne cvicenie a po case sa stanes odolnejsia. Mozes si ho stiahnut na uloz to - Autogenny trening (od Hasta)