poznačenie internetovým vzťahom

Príspevok v téme: poznačenie internetovým vzťahom
naty207

neviem či potrebujem radu, alebo sa skôr len vyrozprávať a počuť názory iných.. avšak... za posledné 3 roky jediné vzťahy s chlapcami som mala cez internet.. internetové lásky.. priatelia zostali, ale dôvera zmizla... našla som si aj najlepšie kamarátku na internete.. aj keď nemôžem povedať, že najlepšie kamošky nemám aj vo svojom okolí... s chalanmi to mám ťažké...podobné príspevky ako boli, že sa v 20 rokoch nebozkávali a pod. to sa ma netýka, pretože puberta je puberta a pri víkendových akciach sa človek niekedy perfektne odreaguje.. avšak nedokážem si nájsť chlapca normálne vo svojom okolí... trošku som sa rozpísala.. no ale tak... to je naozaj len časť...

naty207

no mne sa to stalo viackrát.. ale proste stále som si nevedela povedať dosť, ale teraz už musím... s tým nadviazaním kontaktov... to bude ťažké.. uvidím ako sa mi a asi celkovo aj nám bude dariť.. ale asi prehodnotím svoje správanie na svoj vek...

Nephilim

toto sa stalo aj mne 2x, proste neviem nadviazať vzťah normálnym spôsobom...:-(
často premýšľam o tom, že možno bude lepšie ked zostanem sama...čo už so mmnou ked na vzťah nie som dostatočne dobrá...:-)

natusa42

ked mi tam napises nick,tak povedz mi tu :)pojdem tam,aleb oto mozeme aj tu preberat,aj trak sem vela ludi nechodi :)a mopzeme sa anonymne bavit s inymi menami :)

naty207

martina viem.. ponaučila som sa zo svojích chýb... ale ich náprava je veľmi dlhý a zložitý proces... vo výhliadkach sú len krátkodobé známostí, a také ja nechcem.. keď už som bol vonku z takýchto vzťahov.. len tak z nudy som si písala na nete s jedným chalanom.. absolútne som nevedela, že sa to všetko dopletie.. zamotá.. skomplikuje.. a bola som zasa tam kde aj pred tým... niekedy ešte aj teraz mám také myšlienky, či robím dobré ak si s tým chalanom dávam pokoj.. ale to je na dlho...

martina0222

naty... takže ten druhý prípad. To nie je bohvie čo. Takéto vzťahy nie sú reálne. Velká, veľmi velká časť takej lásky je platonická. Je to len určitá ilúzia, predstavivosť. Viem, že môžeš toho človeka poznať veľmi dobre cez net, ale velkú a nemenej dôležitú stránku jeho osoby nepoznáš. Môže byť takmer dokonalý v chatovaní, ale nepoznáš jeho dotyky, bozkávanie, mimiku, správanie sa v spoločnosti, aj to je súčasť lásky a tú časť si domýšlaš a mysíš si, že je dokonalá.. Môže ti to uškodiť v budúcich reálnych vzťahoch. Budeš porovnávať tých nedokonalých chlapov, čo vedia celé hodiny stráviť pri videohre a sem tam sú poriadne otravní s tými netovými, ktorí sú síce dokonalí, ale z velkej časti vymyslení:)
Ja ako 15 ročná, tiež som mala netového kamoša a strašne sme sa zalúbili bez toho aby sme sa kedy videli. Potom sme sa stretli a všetko bolo zrazu také iné...už tam nebolo tolko vzrúša. Nakoniec sme spolu ostali dva roky v reálnom vzťahu. Ale už o niečo také netové nestojím a celkovo, odnaučila som sa od počítača veľmi striktne som začala radšej sa otvárať pri live rozhovoroch... len vtedy má človek šancu spoznať niekoho pri príležitosti "ako z filmu", keď chodí tam von a je otvorený spoznať reálneho, nedokonalého chlapa

naty207

martina0222 myslím to tak že sme si zozačiatku písali cez net, internetové chodenie, sms, telefonovanie.. priďaleko sme od seba bývali. ďalší je hneď vo susednom meste, dokonca aj chodíme do školy do rovnakého mesta, pár krát som ho stretla ale asi o tom ani nevie... je to priveľmi zložité.. ale ani raz to nebolo tak ako v iných prípadoch že sa dvaja stretli a možno z toho bolo časom niečo viac.. nemám na to ved.. mám len 17...
natusa42 aj som sa zasmiala, aj som zistila, že v tomto sme si veľmi podobné.. neviem či to budeme rozoberať tu.. nedala by si mi na teba nejaký iný kontakt ?

natusa42

normalne som sa zlakla ..ze ci som to ja nahodou v nahlom "pomateni mysle " nenapisala a teraz si to len nepamatam,lebo dievca ,hovoris mi z duse..presne,ale uplne presne ako JA ..tiez takisto,nedokazem nadviazat kontakt s chalanom na ulici,v skole,v buse,alebo tak ..proste nejde to ..a len cez net som mala dva polo vztahy ..a treti vaznmy vztah,ale normalne samozrejme --tam sme sa stretli ..( yvslovene cielene som za tym sla,)ale no " tak som aj dopadla " :(:( tie vztahy boli o nicom...ja tuzim po niecom takom,ako vo filmoch,proste spoznat cloveka pri nejakej zvlastnej prilezitosti a tak ..:( a nie cez net ..zda sa mi to take " nízke " alebo co ..ako keby som si nemohla najst vztah normalne :(:( som z toho zmatena ..nechapem..co mam robit s tym .niekedy sa citim uplne stratena ...