Dávate peniaze bezdomovcom?

J111

Vsak logicky, jedny saty ma na zobranie, ine do spolocnosti:D Mozno len konstatovat, ze sa jej dari:D
Ja som kdesi pocul, ze poniektori vyzobru denne aj sto eur.

acidkooo

Lebo to dávanie nie je o tom, či si to tí ľudia zaslúžia, to napokon môžeme len ťažko posúdiť, ale o tom, či sme my ochotní niečo dať. Je vedľajšie, čo s tým darom ten dotyčný urobí, to už je jeho vec.

acidkooo

V Hypertesco Lamač chodí po parkovisku taká zvláštna, pomerne mladá chudá, vysoká ženská, v kočíku tlačí malé dieťa, alebo inokedy vodí so sebou tak 5-6 ročné a behá od jedného šoféra k druhému a žobre. Raz som ju potom videla s kamarátkou nakupovať priamo v Tescu, bola úplne inak oblečená ako keď žobre, všetko značkové veci a pri nákupe tiež nešetrila. Neverila som vlastným očiam. Tá ženská určite nie je bezdomovkyňa.

lost

Myslim si, ze ked clovek ma z coho, tak preco nie..

Ono sa to teoreticky aj vrati, v zlomkovom mnozstve.. Ale to su take teorie, ze bezny clovek ihned odsudi za zbytocne.. Ale vezmite si, aky by bol svet, ak by nikto nic nedaval zadarmo. Za otazku "Dobry den, neviete kolko je hodin, prosim Vas?" na ulici by vas vyslo na 50 centov az na 50 eur, podla toho, ake drahe boli dane hodinky.. To by bol pekny svet, vsak? ;)

alenka_maxova

Ked uz cosi prihodim, tak rozhodne len tym, ktory predavaju NB. Napriklad v BA mam svojho oblubeneho na krizovatke Racianske myto. Je neskutocne mily, slusny a svoju pracu robi tak dokladne, ako keby robil cosi neskutocne zodpovedne :) Je krasne stretavat ho. No a v ZA v hyper tescu je tiez velmi mily pan. Inak bezdomovcom nedavam nic...

J111

Ja spravim dobry skutok, ked im dam peniaze. Co mna je po tom, co si za to kupia. Jedna predavacka mi povedala, ze ona by im tie rozky fyzicky kupila. Len predpokladam, ze tak doposial este ani raz nespravila:DDD Reci, reci a skutek utek.

ele

v zime nezohreje, rozsiri cievy a clovek skor zamrzne, kedze straca termoregulaciu, preto tolko zamrznutych bezdakov...