Zivot ako ho vidim JA. Nevyriesitelne Otazky

Príspevok v téme: Zivot ako ho vidim JA. Nevyriesitelne Otazky
Eikio

Dobry Den.
Tema: Zivot a jeho strasti.

POKIAL NEZNASATE NEVYRIESITELNE OTAZKY MOZTE ROVNO STLACIT TLACITKO BACKSPACE ALEBO MYSOU KLIKNUT NA SPAT VO SVOJOM PREHLIADACI
:D

Toto co napisem je len moj nazor nad nezmyselnimi otazkami.
Pokial niekto z vas ma nejake pripomienky rad by som ich videl. Dakujem

Zamyslali ste sa uz nad tym preco sme tu ? Preco a ako vznikol zivot. Je to dielo niecoho/niekoho nadprirodzeneho ? alebo nahodane zmiesanie aminokyselin.
Vela ludi nema na to cas ,maju ine starosti alebo ich to vobec nezaujima, rozumiem tomu.

Podstatne ale pre nas je ze zijeme. Vacsina z nas mysli na svoju rodinu do buducnosti mozno o dve generacie.
Zijeme konzumnym stylom zivota. To znamena Nejako sme vznikly na tejto planete a prisposobujeme si veci okolo seba
podla svojich potrieb. Suroviny na nasej planete nie su nevycerpatelne, no ludia sa podla toho nechovaju.
Plasty sa vyrábajú z ropy, nerastnej suroviny, ktorá hýbe svetovou ekonomikou a vďaka ktorej majú mnohé štáty vplyv na dianie vo svete

Ak by sa podľa analýzy v USA recykloval všetok plastový odpad, ročne by sa z neho vyrobilo 150 miliónov barelov ropy, čo sa v USA spotrebuje za 8 dní.

Prvy plast vznikol okolo roku 1855 - 1890. Potom sa spustila masova vyroba plastu koli jeho lachej spracovatelnosti.
Plast je z ropy a dnesna doba je uplne zavisla na rope. Tym chcem povedat ze pokial dojde ropa skoro 1/3 burzy krachne.
Hotnota ropy presiahne zlato niekolko krat hlavne pre militarne krajni. Rozumiete, vyhrava ta strana ktorej sa tanky
budu hybat. Kolko plastovych veci za rok zahodite ktore skoncia v spalovni a ropa vyuzita na OBAL sa meni v prach.

Takto nekonci len plast ale aj vela inich surovin.

Co sa stane pokial nasa rasa ostane na planete ZEM a nebude mat surovini na Terraformovanie inich planet ? a cestovanie vesmirom

Ludsvo spotrebovalo uz vela surovin, nazvyme to "znizovanie stavu" no v poslednej dobe unosnu populaciu nasej planety
zaciname pomaly naplnat. Keby sa tie suroviny neinvestovaly do zbrojenia ale do novych technologi nasa civilizacia
mohla byt uz ovela vyspelejsia v nejakych smeroch. Len je to ludska hlupost ktora sposobuje nenavist medzi nami.
Bolo vela dovodov preco sa zacali vojny. Posielali sa miliony vojakov na smrt za ich vlast. Neviem ako vam ale mne
ziadna vlast nestoji za smrt alebo ublizenie inim.

Sme na planete spolu preco si to tu zneprijemnujeme ?

Je vela dovodov, tolko ako ludi. Rasizmus, homosexualita, rozpory v nabozenstvach, da sa aj pokracovat ale momentalne
spominam len tie hlavne, je to nenavist v ludoch ktora formuje tuto planetu k obrazu svojmu ? Chaos a Destrukcia

Vela neavisti sa pestuje uz od detstva v ludoch. Napr. moji rodicia mi uz od utleho detstva pripominaju ze cernosi
su ako cigani v amerike, nemam sa s nimi davat do reci ani nic podobne. Su nebezpecny atd. Z filmov a rappovych pesniciek
tak posobia potom co sa o nich hovori a percentualna kriminalita v zapadnych mestach tiez ma svoj ohlas na ludoch.

Je to teda strach ? ktory nutil mojich rodicov aby mi vnucovali predsudky o ciernych ?

Keby kazdy z nas bol dobrosrdecny a laskavy nemali by sme moznost volby , vlastne zlo je druha volba. Ked sa nad tym zamyslite
Keby bol kazdy dobry a suhlasil by s pomocou kazdemu nemal by moznost to odmietnut, teda by existovalo len dobro.

Potom tu su ludia ktory si myslia ze su viac ako iny. Napriklad sef mojho sefa v jednej nemenovanej pobocke znamej firmy.
Som byvali student technickej univerzity v Brne. Mam za sebou niekolko certifikatov ako pc siete, programovanie. A pracujem ako hlavny pc technik.
Clovek ktory vedie pobocku ma vyosku skolu prav a auto za 130 000 eur. Po konferenci mojho sefa a mna pozval na pivo. Sedeli sme v restauraci okolo
20:00 on mal torcha vypite a vysmieval/odsudzoval o sprostych a bezvyznamnich ludoch ako casnici,upratovaci a negrov atd. Vyse hodiny som pocuval ako odsudzoval socialne slabsich
a ludi s mensim IQ. Ale nie kazdy za to moze. Predstavte si ze sa narodite v afrike. Neviete co je to vzdelanie a vyrastiete negramotny lebo vasa osada
nie je natolko vyspela. Nikto nie je viac ako niekto iny. Kedy to uz ludia pochopia.

Skuste porozmyslat ako by vypadal vas zivot keby ste vacsine ludi vo vasom okoli vyhoveli vacsine ich poziadavkam.

Pisal som to ked som bol trochu mimo :D

Lumik

no ale zasa mozno z pohladu tej energie co je uveznena vo forme ropy by bol koniec ludstva strasny. Ona sa uz mozno nevie dockat ako sa dostane spat do obehu, clovek jej vlastne pomaha :), a teraz zrazu by ho niekto vyhubil... to by musela bohvie kolko tisicroci zasa cakat.

lost

to je velmi odvazny plan, znicit ludi :P

myslim ze ani nuklearne to nie je mozne.. bohaci uz maju kryty atomove :D (resp, aj sikovny napr stolar postavy bunker)

ale odlahlejsie kmene preziju podla mna :)

ani velky meteorit by nas nemal totalne vykynozit..

7 miliard ludi sa teda sakra tazko znici :P hlavne ak 1/2 zije v dedinach (cize ani atomovky nepripadaju do uvahy, tolko ich nemame a radiacia opadne atd)

lost

inak, stalosa to uz casto

rimska risa
mayovia
egypt

a 5 dalsich, co si nepamatam

a 10 dalsich, co sme este neobjavili :)

lost

No, je otazne kolko experimentov alá ludia su vo vesmire a kolko krat sa uz znicili :D

Ale ludstvo znicit je podla mna takmer urcite NEMOZNE..

Vzdy niekto prezije (napr nejaky kmen v pralese).. A zacne sa to od zaciatku :)

Eikio

Pozri sa ludstvo zacalo pred nedavnom svoj vyvoj. Kolko casu preslo od homo sapiens.
A teraz si predstav ovela inteligentnejsiu rasu ako sme my ludia niekde vo vesmire rasa ktora vznikla hned po vzniku vesmiru a ta rasa by bola dokonala nikdo nikdy nikoho nezabil, zili len pre prezitie a technologicky pokrok lebo vedeli ze to je ich jedina zachrana. Kde by bolo ludstvo keby ze sme na ich mieste ?

lost

Agora som nevidel a ano, vela ludi chce byt svetovladcami a preto zarbaju neskutocne prachy, ale nechapem, ved aj tak si ich do hrobu neozberu

nie som proti majetku (ani 911) tak ale, mat tolko, ze by som z prijmu uzivil 1000 ludi je trochu prehnane..

ale tak, tazko toto sudit, pretoze :

existoval jeden muz, co zobral hypoteku na traktor, chcel farmarcit. ale zamrzol mu v zime. tak isiel pracovat ako stavbar, robotnik... zarobil trochu a uvedomil si, ze ak kupi dom, prerobi ho, preda ho ,zarobi.. toto zopakoval par krat a dnes ma 100 milionov eur.

toto som niekde cital na nete, true story? pravdepodobne..

otazne je, mame zdanit tohto aktivneho cloveka? alebo je to idiot?

len sa snazil a uspel :)

a zabralo mu to 20-30 rokov, tj. cely zivot..

niekto sa vala pri telke cely den, berie podporu alebo pracuje na hodinu a neptetrhne sa.

cize ja som si uprimne neni isty co si mysiet :)

ale ak to pozeniem do extremu - PENTA..

hmm..

tak to je uz zaujimave, pretoze ak by sme mali zastrelit pentu (odsudit) pre jej majetok, resp ciny.

tak by sme museli zakonite odstrelit ak jej koplicov (kamaratov, politikoch, statnych cinitelov (a mozno aj deliteľov) za to ze im v tomto nie ze pomohli, ale nezabranili (?)

komplikovana tema :D

Eikio

V praci toho nemam vela sem tam opravit nejake pc a aj to nakazem dvom typkom co su pod mojim velenim alebo navrhnem siet pre nejaku pobocku. A dost dlho som sa zamyslal nad takouto problematikou, kde je jadro toho ludskeho problemu, podla mna v chamtivosti,lenivosti, a egoizmu.

Lebo clovek sa boji nedostatku a tym zacina byt chamtivy vymysla ako zarobit stale viac a viac. Lenivy je koli tomu ze nerad pomaha inym. a egoisticky preto ze mysli v prvom rade na seba. Keby ludia na wall street nerozmyslali ako zarobit million za jeden den a mysleli na to ako to dopadne na svetovu ekonomiku bolo by to inak , inac co si spominal ze sa ti smiali - aj vela filozofom a vedcom sa smiali , neviem ci si videl film Agora , tam tvrdili ze zem opisuje elipsu a koli tomu ju zabili. a mala pravdu

Eikio

to ano pred 30 min som dosiel domov trocha pritrunceny :D a nechcelo sa mi ist spat tak som vyjadril svoj nazor ! Neuveritelne aky dokazu byt ludia povysenecky. Neviem ci si videl film in time ale tam je to pekne spravene. inac ma porsche 911 carrera gts cabriolet.