ehm, alergie..

lost

zaujimavejsie je napr to, ze ludia pred 50-20 rokmi v pohode konzumovali domace osipane, klobasy a 3x hrubsiu mast ako samotny chlieb
a ziju a su mozno aj viac fit ako ludia, co sa zdravuju "super zdravo"

cize podla mna tie alergie mozu byt aj z odsudzovanych konsporacii (vid polsku sol)

no ale to ludom nevysvetlis nikdy.. strata casu, nema to vyznam, idealne je davat toto vzdelanie tomu, kto ho aj chce, nie tomu, co to odmietne :)

kazdopadne, zaujimave..

lost

ondrej123654

no ja som vyrastal na dedina, mal som vsetko dovolene, cize som sa hrabal v zemi rukami atd.. a predsa mam alergie ;)

lenze, ta teoria ma chyby. aj ked s nou suhlasim.

skus sa najest bielej muky, ci vypit mlieko ked si na to PRUDKO ALERGICKY a uvidis co sa stane :)

avsak prach a ine haluze, to je jasne.. ked je 10C, tak ja osobne som vonku len v kratkom rukave (ak nefuka prilis) aj ked 2 hodiny vencim psa :) sice je to na hrane, no pride mi to osviezujuce a zaujimave je, ze som chory nebol uz nejaky ten rok. A taktiez nejaky ten rok neberiem ziadne tabletky atd (cize nicim umelym sa neposilnujem). (a po rokoch to ma vyhodu, ze skutocne necitim zimu az tak, neprechladnem tak jednoducho a skutocne to nie je len sadomasochizmus alebo cokolvek, no nie je to až otuzilectvo, taky blazon zas este nie som :) )

no ale to su teorie, ktore by som nerad odporucal kazdemu, lebo kazdy je inak stavany ;) to je ako keby si povedal, ze stav cely majetok na cervenu, lebo citis ze to padne.. pre teba to moze byt OK krok, pre niekoho smtelny tah :)

xdanielax

na dedine su tiez alergicki ludia.

a napr. ja vobec nie som ziadna citlivka, a tiez sa u mna objavila alergia v 27. rokoch. takze??

tpch1

ondrej, aj na vidieku sa najde kopa alergikov:-D Ale mas pravdu v tom, ze kto ma intenzivny kontakt so "spinou", tak jeho imunitny system pracuje normalnejsie, pretoze sa venuje tomu, comu sa venovat ma-boju s mikrobmi. Neda sa vsak na 100% povedat, ze ziadny rolnik nema alergiu, to je nezmysel.

ondrej123654

ako som na to prisiel?:) ludia pred xx rokmi.. boli alergicki? ludia na vidieku - su alergicki, ci nebodaj chorlavi?
sa pozri na dnesnych ludi - vonku je 10 stupnov, ludia naobliekani v ciapkach, rukavice, sali ako keby bolo -90.. vsetko ciste, kazdy den vysavat, prach utierat, len aby bolo cisto a ked nahodou clovek vdychne jedno smietko, koniec alergia.. cudne, az choromyselne