Kúpa auta

Príspevok v téme: Kúpa auta
Autíčko

Prosím poradte, moja situácia je takáto:
mám k dispozícii 4tis Eur na kúpu auta a úver v banke v zostatku 2 tis.
- Buď si kúpim použité auto, 4-5 ročné do 100tis km a budem naďalej splácať úver
- naraz splatím úver v banke a za zvyšok si kúpim nejaký šrot
- alebo splatím úver, tým pádom sa mi uvoľnia peniažky, zvyšok hotovosti použijem na akontáciu pri kúpe nového auta a budem to splácať
- alebo za zvyšok peňazí si kúpim leasingované pojazdené auto, čiže budem pokračovať v leasingu a v banke už úver nebudem mať.
Ďakujem za seriózne odpovede.

george303

A ak si kupujes prve auto tak urcite starsie a jazdene , ked ho potom tuknes tak ti to nebude tak luto ako keby tuknes nove ... A este jedna rada nekupuj auta z bazarov typu AAA radsej pozeraj inzeraty sukromnych osob alebo od znamich ...

george303

Sama blbost .... Ak mas naozaj obmedzeny rozpocet tak nekupuj nove auto pretoze to stym ze auta su stavane je pekna blbost to plati pri niekom kto urobi 70 tis/km rocne
Celkovo by som ale nekupoval nove lacne auta typu thalia atd pretoze tie auta su sice nove a lacne ale neskutocne znich citit lacnotu a tie auta za 3 roky budu mat minimalnu hodnotu .... Radsej si kup starsie overene auto typu octavia,pasat,golf a odloz si peniaze aby si potom nemal problem zo servisom ...

Laurina22

Ja mam auto 4 rocne a nemam s nim ziaden problem

A ako zaciatocnik vodic(nejazdila som kazdy den) by som si ani auto nove nekupila

[zruseny17]

ak si kupis take 5 rocne-rataj s vela vydavkami-po 100.tis km sa menia rozvody,zacnu ti odchadzat tlmice a brzdove loziska...atd...ono obvykle auta robia tak na 5 rokov-preto ti davaju aj patrocnu zaruku:)...
ak si kupis stare-vydavky su este vacsie...
ak si kupis na leasing strasne prerobis,pretoze nielenze splacas auto ale platis si aj nehorazne vysoku poistku...
tak neviem asi by som splatila tento uver a potom by som si vyratala kolko ma vyjde ak si zoberiem novy uver a porovnala to s leasingovymi splatkami...porovnaj leasing+poistenie a uverove splatky a uvidis na com menej prerobis...

Laurina22

Ja som kupila jazdene auto v hotovosti a je to podla mna lepsie.

Ked si ho kupis na leasing moze sa hocico stat,mozes byt neschopny/a ho splacat,vezmu ti ho,mozu ti ho ukradnut a co potom?Stale ho budes musiet splacat...

ATIDE/ESMERA

Aj ja uvažujem nad kúpou auta, ale až neskôr, ešte totiž nemám vodičák :D Preto ti neviem dobre poradiť, hoci ma táto tematika zaujala