Neodbytný

Príspevok v téme: Neodbytný
Naďa

Ahoj, chcela by som poradiť, čo mám robiť, keď mám necelý rok priateľa, s ktorým nechcem byť minimálne 6 mesiacov, no on si to nedá nijako vysvetliť... nepomáhajú dobré slová, zlé, ignorovanie, nič.... stále niečo sľubuje a ja sa k nemu vrátim len preto, aby som už mala od neho pokoj na ten určitý čas... viem, asi som hlúpa, ale tá situácia sa musí zažiť
niekedy sa správa ako keby nebol pri zmysloch a vtedy sa ho aj bojím

natusa42

leela ..mas samozrejme pravdu ..nezastavame sa ich,len realne objektivne hodnotíme,aki zatial su...
lebo sme nenazbierali odvahu rozist sa ZNOVA s nimi,lebo nechceme prezivat peklo ...
a ver mi ,leela ..zmenit cislo nepomoze ..a neotvarat dvere ?a kade ona bude chodit von?cez okno ?...ved on si ju pocka kdesi...ver mi ...ved poznam z vlastnej skusenosti ...
leela .ja viem,ze zatrasenie moze prerast do neicoho horsieho fyzicky,ale tak to sa obcas stane,aj mne,ze som trosicku hrubsia k niekomu,aj ked nechcem,a este pod vplyvom emocii,..tak to zase nie je nic psycho na tom:) ...podla mna aspon...
neviem.. iekd samozrejme ..neobhajujem ho ,dorazne som mu povedala,ze to bolo naposledy...ze nech si to nedovoluje...a odvtedy je normalny...
len DOKEDY ...
ano,my si uvedomujeme,ze zijeme so psychopatmi ..chodime s nimi,zabijame drahocenne minuty zivota,ale nedokazeme zatial inak,...

nADA ,AKO POKRACUJES ?

Leela333

"Nie je ku mne stále zlý, dokáže byť milý, pokiaľ ho niečo nenaštve..."

Robíš to, čo natuša, ospravedlňuješ ho. Obe si uvedomujete, že je to choré, že by ste nemali byť s tými psychopatmi a síce chvíľu Naďa hovoríš, že to chceš ukončiť a že ťa terorizuje, no vzápätí sa ho akoby snažíš ospravedlniť. To isté natuša "zatrasenie to nerátam..". Určite to nie je len také zatrasenie, mňa ten môj zatriasol tak, až mi "nechtiac" tresol hlavu o stenu, tak sa ho nesnaž ospravedlňovať! A ak ti zatiaľ nijak fyzicky neublížil, ešte to neznamená, že to nespraví! Má tú agresivitu v sebe, to jasné...

Iste, ani jeden z nich nie je "taký" na začiatku. Ukážu sa, až keď sa do nich zamilujete, že im to všetko odpustíte. Akoby to mali zakódované, že zo začiatku sa kontrolujú a neskôr si začnú pomaly dovoľovať až to vyvŕbi do takéhoto extrému.

Naďa, ak ti zase spôsobí nejakú modrinu, utekaj na políciu! Alebo o tom povedz kamarátom, určite sa ťa zastanú. Keď mu dáš kopačky, urob to maximálne cez SMS, a potom si zmeň/zablokuj číslo - hocičo, aby si sa ho zbavila! Keď ti nabudúce príde trieskať na dvere, NEOTVÁRAJ! Pohroz mu, že zavoláš políciu! Nebuď taká hlúpa, že proste rezignuješ, lebo máš pocit, že tvoja situácia nemá riešenie, určite je spôsob, ako to s ním ukončiť, no NESMIEŠ poľaviť! Ani za nič sa k nemu nevracaj! Držím ti palce, že to dokážeš ;-)

natusa42

bože ,Nada..hovoris akoby som to pisala ja ..ja tiez to iste ..nemam cas na nic ine,len na neho,na ziadneho ineho,lebo ma "pasie " ..presne ako teba ...proste stale spolu atd ..a tiez sa mi zacali problemy zaciatkom leta :O:O uf,ja som uplne mimo z toho vsetkeho ,co pises,akoby som to vazne ja pisala,..uff ..
cize ..5 mesiacov sa trapis..hm ..ja viac,ja tristvrte roka...ale pomaly som zistila,ze on je ,ten moj,trosku psycho v istych evciach ..on nevie niekedy ,"co robi ,ani aky je " ..
ale je dobre,ze fyzicky si k tebe este nic nedovolil ...
popvedz,nehnusi sa ti uz niekedy ?ked ste spolu ?lebo mne aj ano niekedy,a nemozem sa ho ani dotknut ...teraz uz ani nie,ale cez taku zimu som mala obrovsky problem sa ho vobec dotknut bez odporu ....a nie je to fyzickym vzhladom jeho,lebo je pekny primerane...
uff...ja viem,toho sa neda zbavit ..ja neviem tiez,co mam robit,jedine mi pomoze,kedv lete kamsi odidem,bez slova..na nejaky jazykovy pobyt,alebo na doovlenku,aspon na dva tri tyzdne ..odidem, odtialto ..alebo co ...lebo sa to uz neda vydrzat ..a mam nervy nadranc...ma to uplne zabija vztah s nim niekedy...teda skoro vzdy..je hrozn y nervak :(:( a ja sa ho az niekedy bojím,co " vyvedie " ..aj ked mne zatial nikdy nic nespravil ...

mas uplnu pravdu v tom,ze keby ta lubil,resp nas keby lubili ,tak by nas nechali odist ,a nepritahovali by si nas k sebe spagatom...a nezvazovali ..nechali by nas volne dychat,ale " mozeme cakat " :( takeho psycho sa len tak neda zbavit ..ale policia aj rodina je zbytoicna,najdu nas aj v pekle...co urobime ?

Naďa

Nie, taký nebol od začiatku, častejšie hádky začali začiatkom minulého leta a to čo je teraz je asi cca 5 mesiacov. Nie je ku mne stále zlý, dokáže byť milý, pokiaľ ho niečo nenaštve, viem nemala by som to trpieť, ale poznáš to, že sa nedá takej osoby zbaviť.
Ale áno, vraj ma ľúbi, je niekedy pozorný (dnes je to presne rok, čo sme spolu...), ale ak by ma naozaj tak ľúbil, záležalo by mu podľa mňa viac na tom ako sa cítim ja a nechal by ma, hoci by to bolo preňho akokoľvek ťažké (a asi takisto je to aj u teba)
Sme spolu príliš často nato, aby som si mohla niekoho nájsť, už veľa krát som nad tým rozmýšľala, šla som aj s kamarátom raz vonku, ale potom už nebol čas nato.

natusa42

inak,este by som sa chcela spytat,to od zaciatku bol takyto vymeteny,ci to len ovtedy,odkedy si sa s nim chcela rozist,zo strachu.,ze ta strati,ci ?...vlastne kolko trva uz ten teror ?u teba ?u mna tristvrte roka

natusa42

nada ..od nervov ti zahryzol do tvare ??a tvoja rdoina na to co ?keby ze mne to spravi,tak oco ide a zabije ho asi :( ci si to nepovedala ?:O alebo ako ?Nada ..ale nemozes to takto riesit...kolko ste spolu ? ..normalne sa bojím aj za teba ..inak aj mne ide niekedy zle,ked ho vidim ...vazne,toto chapem ..mam rovnake pocity,ako ty ..
mne sice fyzicky nikdy moj neublizil,ak neratam nejake to " trhnutie so mnou od nervov " ,alebo " zatrasenie " ...a odhodenie od seba ...to vazne neratam..lebo to je " normálne " prenho ...
mas pravdu,policia nic nezmoze ..ale ta krasne zneuziva .....paneboze ..ale nejake riesenie musi existovat ,no nie ?ved prepana nie sme ich majetok ..myslis,ze ta lubi ?vyznava ti lasku ?je niekedy k tebe aj mily,ze sa to s nim da vydrzat ??alebo ?je stale k tebe taky hnusne hruby ? nevadi mu ,ze trpis ?prenasleduje ta stale ?je k tebe hrozny ?ci aky je k tebe ?
a co kebyze si najdes ineho ?mas taku moznost vobec ?...ja taku moznost nemam zatial,preto to musim trpiet,ale mozno iny chlapec ,kebyze ta lubi,tak mu da po hube a je to vyriesene,ci ?
si asi prilis dobry a ctilivy clovek ...a preto ta zneuziva...ako aj ten MOj mna ...

ti nasi chlapi su uplne ,ale uplne ...psychicky mimo ...chcu nas pri sebe nasilu drzat ..neviem,co mam robit,ani ja :(:( ale som z toho na praskoch :(

Naďa

a áno Natusa, ten vzťah ma ničí dosť psychicky, keď si pomyslím, že mám s ním ísť vonku (napr. práve teraz) príde mi zle =( neviem čo mám robiť. Zabudla som napísať, že minulú sobotu som mu dala aj koniec, teda v nedeľu, nechcel ma pustiť, domov som sa dostala o 2. ráno. Na 2. deň som šla s kamarátkou vonku, samozrejme prišiel on a o5 som sa dostala do toho hrozného vzťahu.

Naďa

Ja mám 19, on 21 len. Laela, myslíš si, že polícia niečo zmôže? Ak dám súdny príkaz, jedine čo sa stane, budú moji rodičia na mizine =( Fyzicky ma napadol tak, že mi zahryzol od nervov do tváre, čo som potom mala cca 2 týždne modrinu. Viem som mladá, dobre si to uvedomujem, ale Natusa dobre vie, že to nie je ľahké sa niekoho takého zbaviť =( Najviac ma mrzí to, že odkedy som s ním, takmer vôbec nie som s priateľmi rodinou =( A v mojom veku je to to najdôležitejšie čo môžem mať

natusa42

Nada ..neviem,či to tu niekde bolo spomenuté,ale ...koľko on má rokov a koľko ty ?chodíš teda ešte s ním,či čo :?veľmi ťa ničí ten vzťah psychicky ?ako UF máš to ťažšie ako ja vidím ..mne ten môj neodbytný priateľ nikdy nič také neurobil ...práveže naopak ..je ku mne až príliš dobrý a milý ....( samozrejme len kým mu neprasknú nervy) ...ale toto je sila,čo ti robí .,..a niekedy ťa už aj fyzicky napadol,či ?môžeš sa nám zveriť ...
ale na takýchto nepomáha nič,ani polícia,ačo ..vyhropzia sa mu ,a NIC sa nepodnikne ...poznám také prípady,preto ani ja som nešla na policiu