Bojim sa VS

Príspevok v téme: Bojim sa VS
NeviemNeviem

Ahojte, som tri roky po strednej a od septembra nastupujem na VS...mám obavy..neviem ani presne popísať, z čoho konkretne,..ale už teraz mi trasie žalúdok...neviem, aký budu spolužiaci..či si vobec zvyknem na vysokoškolský systém. ..všetky tie seminárky a pod...či zapadnem...chcem určite školu...ale mám pocit, že tie tri roky ma uplne vyšachovali z takého ,,mládež-ového študentského,, života...ani neviem, ako to presne nazvat..proste nemám nejaký dobrý pocit z toho, že tam budu všade tie mlade pindy..a tie take typicke školske žurky, SAMá PRETVáRKA.. a to všetko..učenie a tak...CITILI STE SA NIEKTO PODOBNE PRED NASTUPOM NA VS??? CO BY STE MI PORADILI??? VELMI PEKNE VAM DAKUJEM...

majulinka

jasne ze nikto ta nemoze nutit do kadejakych zurok a akcii, ked ty nechces. ale zas neviem aky si clovek, ale ked budes cely cas sa odstrkovat od druhych, tak aby si necitila sama...ja sice nechodim vobec na ziadne zurky, na intrakoch som nebyvala, len na privatoch a tam to kazdy respektoval, ze mam radsej klud ako take veci a vlastne ja mam v meste kde studujem priatela, tak som aj tak vacsinou u neho, takze mam ine zabavky:) ked uz, mozno by bolo lepsie ako intrak pre teba tiez podnajom, ale tak aby si mala samostatnu izbu,tam budes mat pokoj, ale to aj potom o to viac stoji

[zruseny1]

ono to nie je celkom intrak, byvaju tam povacsinou ubytovani uz ludia cersto po vyske, cize pracujuci, takze fakt, tam sa nie je coho bat :D

[zruseny1]

LovaLova, ano ano, poslem, ten kontakt mám doma a ja som mimo na dlhsiu dobu
poviem mamine nech sa mi prehrabe v papieroch a nadiktuje cislo, hned ako ho budem mat, posuniem ti ho

NeviemNeviem

david23 - tak to si trafil, s tým profilovaním osobnosti...mam cez dvadsat a neviem, čo chcem...mám vybratu školu, ale či to budem chciet aj robit...

chcem ju vyštudovat, ale ak potom budem chodit na urad takako teraz..tak to si možem tých 5 rokov života aj ušetrit..

A ty čo študuješ???

LovaLova

Inkognito tak ťa poprosím napíš mi kontakt na tú pani a v ktorej časti BA sa ten intrák nachádza, e-mail opatovskaL@centrum.sk

[zruseny1]

Lova, máš trochu skreslenú predstavu, aj ja som mala ale po prvých pár mesiacoch som zistila, že našťastie nie všetci ľudia sú zástancami žúrok, krúžkovíc a párty, sama som bola prekvapená:)
a v ktorom meste budeš študovať? ak v BA tak ti viem poradiť intrák, ktorý je absolútne kľudný a mala by si tam pokoj a relatívne pohodlný život, netlačila by si sa na pár metroch štvorcových s 5timi ľuďmi. takže ak budeš chcieť, dám ti kontakt na pani z ubytovacieho:)

sad2

LovaLova: ved nikto ta nebude nasilne nutit ist na tie zury, ved to je dobrovolna zalezitost, a ani nikto na teba nebude pozerat krivo ak vobec sa nebudes zucastnovat takychto akcii, vysoka skola nie je stredna, kde si s tymi istymi ludmi 8 hodin denne, VS je uplne nieco ine..
a ak si vyjasnis so spolubyvajucou na intraku, ze teba taketo zury nebavia, tak budes mat pokoj cely semester, a urcite si neurobi na tvojej izbe zur s 30 ludmi..

LovaLova

dana a o to ide, takým mojim prístupom určite medzi nich nezapadnem. Veď už len na teba pôsobím ako 50tnička. Ja proste chcem pekne vyštudovať a isť učiť. Založiť rodinu a nič viac. Chcem pokoj, mňa žury nebavia.

david23

Ja sa zas bojím čerstvo absolventského života. Pretože nemám predstavu, čo chcem robiť, nie som vyprofilovaný. Študentský život je podľa mňa fasa, nemáš sa čoho báť

dana660xz

lovalova, prosim ta aj ja sedim v kancelarii a viem co to obnasa, viem aj co obnasa VS skola. smiesne je to, ze sa tvaris ako nejaka 50tnicka, ved si malda baba, nemas sa coho bat, su to taki isti ludia ako ty! si nemysli, ze cela skola zuruje a ty jedina sa budes burit, ze ty nieeeee. neboj sa aj taki tam budu.a to nema nic spolocne s hodnotami a pohladom na svet. je to len otazka ci sa ches bavit istym sposobom, alebo nie. a co sa intrakov tyka, tak to mame rovnaky nazor. ja by som na intraku neostala asi ani jeden semestser, takze ak musis ist byvat na intrak, odporucam radsej nejaky privat.
a baby hlavne sa toho nebojte. ved VS nie je za trest, najlepsich kamaratov som ziskala na VS a myslim, ze nie som jedina!