Vitamin B5 vylieci akne!! (kyselina pantotenova)

Príspevok v téme: Vitamin B5 vylieci akne!! (kyselina pantotenova)
stanus

piste sem vsetci co ste to skusili,a ktore vitaminy ste presne brali a kde sa daju najlepsie zohnat,z ktorych stranok,nakolko sa len tak nedaju kupit v lekarni. Ja som si precitala kopu clanok a diskusii,kde ten vit b5 pomohol a plet sa prestala mastit (ziadne vedlajsie ucinky),napr.:
www.aknevitamin.cz
www.aknewelt.de
len sa neviem rozhodnut ci kupit ten Swanson,alebo Suplementa alebo ten akneB5
www.aknevitamin.cz

amanda soul

Ahojte, skúsila som vitamín B5 na akné.
POMOHOL!!!vo februári som si kúpila jedno 250 kusové balenie za 750 českých korún z Čiech (u nás to nie je dostupné).Začala som postupne, prvý deň päť tabliet a v priebehu desiatich dní som to zvýšila na 18 tabliet denne, samozrejme nie naraz.Treba si to rozčleniť tak na štyri krát. Brala som to približne 20 dní. Počas užívania som nebadala zmenu, tá prišla až po týždni.Skutočne sa mi pleť vyčistila- chrbát, tvár, hrudník. Viac som vitamín nebrala, ani udržiavaciu dávku.Ale je pravda, že som si vstúpila do svedomia a po tejto liečbe som prešla na racionálny jedálniček.

RNG

Ebi, never reklamam. Tukorozpustna forma vitaminov sa vstrebava v crevach a uklada v peceni a z nej sa postupne vylucuje. Ale skodliva hladina v peceni zacina az od mnoho milionov IU, takze sa nemusis obavat.
Polarni badatelia, co zomreli na predavkovanie vitaminom A zjedli kila z pecene ladovych medvedov za niekolko dni, kde kazdy gram ma 30 000 IU vitaminu A.Tj kilo ma 30 milion IU vitaminu A.

jhkbfb

ja som brala zvysene davky vit A , sice nie tolko ako odporuca rng a mala som po mesiaci suchsiu plet, teda nemastila sa mi az tak velmi ako predtym. ale zas mi to vysusilo aj vlasy ktore sa dost lamali a vypadavali

ebi777

píše sa, že je bezpečný aj vo veľmi vysokých dávkách, kedže sa dostáva priamo do lymfatického systému, a sa nezhromažduje v pečeni, oproti tabletkovej forme vitamínu A

RNG

Nuz ten vitamin A je v poriadku, ale osobne som proti umelemu vitaminu E(Dl- alpha , nie D-alpha ), ale toho tam nie je vela takze by som povedal OK

ebi777

rng

chcem sa ťa opýtať, že čo povieš na vitamín A v kvapkách - pod jazyk

Vitamin A+E Emulsion

-odkaz odstránený-

RNG

Iherb.com ma ovela lacnejsie postovne a maju tych 500 mg B-5 plno roznych znaciek.
Inac na acne je ucinne brat aj velke davky vitaminu A vo forme retinyl palmitatu, 20 000 az 50 000 IU. Je to podstatne bezpesnejsie, nez umela chemikalia isotretinoin