Co maju vsetci stale s tou robotou??

Príspevok v téme: Co maju vsetci stale s tou robotou??
micaella1

Som od januara nezamestnana a kamkolvek prijdem, tak prva otazka nie je ako sa mam ale ci uz robim a o peniazoch a ako mi to financne vychadza, ked nerobim.Co tym ludom uz nacisto d*be? Nebudem nikomu vysvetlovat, ze mam uspory a nie som odkazana na robotu na tri smeny za pasom medzi kravami, co sa len ohovaraju, alebo nejaku sluzku za 2e co ju ochmatkavaju chlapi v robote. Tymto nechcem degradovat povolania ako montazna robotnicka alebo casnicka, to bol len priklad.Proste ma sere, ze preco sa vsetci staraju len do toho, ci niekto robi alebo nie.Nie je to kazdeho vec? Ked niekomu poviem, ze som odmietla robotu na nocnu kde sa stoji 8hodin v kuse na linke tak na mna pozera ako pako a prehodi nieco v zmysle a preco?? To ti ludia nemaju ambicie?? Ja sa doma venujem prekladom a na dobru pracu si ochotne pockam aj rok, aj ked viem, ze sproste susedky - hlavne starsieho pokolenia ma budu len ohovarat, ze som asi leniva a nic nerobim. Niekedy si pripadam, ze clovek, ktory nedrhne od rana do noci a zena ktora popri tom este nestiha kazdy den varit chlapovi a prat mu spinave ponozky je v tejto spolocnosti za chuderu. Zacinam toho mat plne zuby, stava sa toto aj vam?

sused

kasli na susedky... ked chcu odrobit mesacne 250 hodin za 2 ecka na hodinu tak nech sa paci. pokial to nie je nevyhnutne tak sa treba takymto zdieracom akurat vyhybat ako sa len da:)

veves

hm, tak to tu chodi. moja mama ma 45 r. nemoze si najst pracu vyse pol roka, presla si vsetkym od administrativy, predavacky, recepcnej az po pracu za pasom. a hlada si pracu aspon predavacky alebo upratovacky.

nuz a rodina ju pekne podrzala...citujem:,,asi ma privysoke naroky,,. takto poza chrbat to povedali, ale ked pride, tak ju straasne lutuju a prikyvuju ano je to tazke. vlastna rodina. ale tak zas patri tam titulovany inzinier s manazerskou poziciou, jeho zena ktora robi ucitelku v skolke cely zivot, emigranti co zutekali do Rakuska a teraz sa sem chodia predvadzat. aj tak to zaboli.

martina0222

micaella1, presne tak, zažila som to isté... nerobila som dva mesiace a okolie sa tvárilo akoby som nerobila dva roky a na niekom sa priživovala. A pritom som žila z vlastných úspor.
Tí, čo ste boli vonku zo Slovenska, možno aj vy ste si všimli, že napr. v anglicku by podobné otázky boli netaktné a považované za neslušné... Je to typicky slovenská vlastnosť, proste nevieme kde sú hranice, nemáme zmysel pre slušnosť, rešpekt a pochopenie... Na hlavu padnuté, nechcela by som sa tam už vrátiť:)

Aisha5

Malicka, ved ked sa ta este raz niekto spyta, ze kedy budes mat decko, tak mu odpovedz jednoduchou protiotazkou, ze: " A kedy by ste chceli, aby som ho mala?" :))

malickasom

to je taka otazka, ako kedy budes mat decko, pozriem sa do svojej sklenenej gule a poviem vam :)
niekedy sa za lepsou pracou oplati pockat.
To vsade na slovensku v malych mestach a dedinach je takato mentalita?
mna to strasne ubija, ze ked sa obcas objavim na slovensku ti ludia su tu taki nemenni. Maju svoje nazory co sa asi dedia, lebo obcas ma vydesia aj mladi ludia vecami ktore by som od nich necakala. Chapem ze zivot je tu tazky,ale mam dojem ze tu brat bratovi zavidi, rodiny rozhadane, kazdy pozera kolko ma ten druhy, nikto ti nedopraje, ked robis nieco inak tak si trnom v oku. Neviem ci sa toto tu zmeni.

malickasom

to je taka otazka, ako kedy budes mat decko, pozriem sa do svojej sklenenej gule a poviem vam :)
niekedy sa za lepsou pracou oplati pockat.
To vsade na slovensku v malych mestach a dedinach je takato mentalita?
mna to strasne ubija, ze ked sa obcas objavim na slovensku ti ludia su tu taki nemenni. Maju svoje nazory co sa asi dedia, lebo obcas ma vydesia aj mladi ludia vecami ktore by som od nich necakala. Chapem ze zivot je tu tazky,ale mam dojem ze tu brat bratovi zavidi, rodiny rozhadane, kazdy pozera kolko ma ten druhy, nikto ti nedopraje, ked robis nieco inak tak si trnom v oku. Neviem ci sa toto tu zmeni.

micaella1

Pardon ano, libier :D Dokonca...To je este horsie, aj ked libra klesla:D No ale este ma tu strasne sklamalo to, ze veeelmi vela dobrych prac tu ide po znamosti. Napr.v nasom meste som za posledne 2 roky zaznamenala presne 1 ponuku prace v admonistrative! Verili by ste? Ja nie, ale zazila som na vlastnej kozi. Pravidelne som si pozerala stranky ako profesia a tam sa to mnozi len obchodnymi zastupcami po pripade financnym poradenstvom a kde su taketo prace ako recepcna, asistentka, sekretarka a pod.? Naozaj treba chodit do BA, TT, TN a dochadzat denne hodinu, aby zena nemusela robit na smeny a mala normalnu pracu v kancelarii? o statnej sprave uz ani nehovorim, to je zabite a vsetko podchytene rodinou a znamymi tych, co tam uz su. Tento stat je na dve veci co sa tyka prace a dusevneho stavu ludi, je mi z toho smutno. Vela ludi co poznam berie ADcka alebo nieco na uzkost len preto, ze nie su schopni poriadne vyzit z tej almuzny...

marcelina78

miccaela 1, dobre si to napisala, ako mne z duse, tiez som bola raz nezamestnana , ked som prisla zo zahr. par mesiacov a nenavidela som otazky toho typu ako prve co koho zaujimalo, akoby clovek, ktory nechodi do prace a nerobi tam na kohosi blahobyt bol menejcenny alebo co, ale ja tiez nemienim robit kdesi za pasom, hlavne ked mam male dieta, radsej budem doma sediet a zit skromne...vys...er sa na blbych ludi, tych je ako maku...