Co maju vsetci stale s tou robotou??

Príspevok v téme: Co maju vsetci stale s tou robotou??
micaella1

Som od januara nezamestnana a kamkolvek prijdem, tak prva otazka nie je ako sa mam ale ci uz robim a o peniazoch a ako mi to financne vychadza, ked nerobim.Co tym ludom uz nacisto d*be? Nebudem nikomu vysvetlovat, ze mam uspory a nie som odkazana na robotu na tri smeny za pasom medzi kravami, co sa len ohovaraju, alebo nejaku sluzku za 2e co ju ochmatkavaju chlapi v robote. Tymto nechcem degradovat povolania ako montazna robotnicka alebo casnicka, to bol len priklad.Proste ma sere, ze preco sa vsetci staraju len do toho, ci niekto robi alebo nie.Nie je to kazdeho vec? Ked niekomu poviem, ze som odmietla robotu na nocnu kde sa stoji 8hodin v kuse na linke tak na mna pozera ako pako a prehodi nieco v zmysle a preco?? To ti ludia nemaju ambicie?? Ja sa doma venujem prekladom a na dobru pracu si ochotne pockam aj rok, aj ked viem, ze sproste susedky - hlavne starsieho pokolenia ma budu len ohovarat, ze som asi leniva a nic nerobim. Niekedy si pripadam, ze clovek, ktory nedrhne od rana do noci a zena ktora popri tom este nestiha kazdy den varit chlapovi a prat mu spinave ponozky je v tejto spolocnosti za chuderu. Zacinam toho mat plne zuby, stava sa toto aj vam?

micaella1

Co sa tyka potravin, tak tie su tu uz praveze drahsie ako v GB a tusim aj benzin, alebo minimalne rovnako, len oni zarabaju 1500 a my 400 :D

micaella1

Vratili sme sa, lebo sme chodili domov len raz za 4 roky a chybala mi rodina a priatelia.Rozmyslam, ze ak tu nenajdem do konca roka nieco vhodne pre zenu a lepsie platene, tak balim na dalsich par rokov a odchadzam.Ono predsa len..Doma je doma a domov to vzdy taha cloveka.Prekladatelov je vela a trh je presyteny, neda sa tym az tak dobre uzivit ako kedysi, ale nieco to hodi:) Len by to chcelo viac.Ja si asi postavim hobitinec a odstahujem sa na kysuce:DDD

lost

ak sa smiem spytat

preco ?

PRECO ?!

preco si/ste sa dobrovolne vratili na Slovensko ?

eh, ak by som bol v GB x-rokov a namakal si tam na dom+extra, tak som taky stastny, ze koniec, radsej niekde do Miami (rovnaka cena nehnutelnosti +-) alebo Novy Zeland alebo hocico, ale preco slovensko?

ved toto je diera ako politicka, tak mentalicka a aj dusevna a vsetko mozne..

obdivujem ludi, co obetuju svoju rodnu krajinu na dosiahnutie kvalitnejsieho zivota, ale stale nechapem preco sa vratit

ano, je toto lacny divoky zapad defacto, lacne potraviny aaaaale extrene nekvalitne.. preto nechapem..

ked uz SR, tak s brutalnou zasobou nervou a kreativitou ako byt co najnenapadnejsi (vid zavist) a najnezavislejsi (vid potraviny) atd atd..

zaujimave no kazdopadne, ale gratulujem k uspechu ;)

lost

micaella1
+ musim ta pochvalit, ze konecne clovek, co nechodi pod svoju cenu a neku..krivy trh na slovensku (tym, ze ide pod cenu ako v cine a budeme pracovat 12hod denne pomaly na 80% zivotnych nakladov)

ale to je uz jedno, musim ist do prace, tak cau :D

micaella1

Mne sa nikdy v zahranici nestalo, aby sa toto ludia pytali, tam to nikoho nezaujima, prva otazka vzdy bola ako sa mam, ved sme sa dlho nevideli a az neskorooo prisiel rad na pracu a tu hned na teba niekto vybali kde robis alebo popripade ci VOBEC robis :D Jaaaaj no ja to proste tym ludom nevysvetlim, ze upratovacku robit nepojdem, a velmi dobre viem, ze ako by to niektorych potesilo ma takom poste vidiet :D Ked som prisla z GB a kupili sme si dom za tazko odmakane tak som pocula uz aj taky nazor, ze asi som tam robila nieco naviac ehmm domyslite si co, ked nam to vyslo bez hypoteky, ja som mala take nervy ze by som zabijala, tie dvanastky na nohach nikto nevidel a ked som potom bola pol roka doma co som sa po tych rokoch zotavovala hlavne psychicky a konecne doma s kamaratmi a rodinou tak to nechapali ze ako je mozne ze nemam pracu :D Jaaaj debilita najvacsieho zrna toto... A kamoska skoncila VS, doma bola rok, chodila na pohovory aj 100km od tejto diery a nic a ta sa bala aj z domu vyjst, ona je taka citliva dusa a pamatam, ze mi vravela, ze suseda sa hned zavesila na plot ked ju videla a coooo, uz mas pracu Kristinka?? No ja som myslela, ze ma dzigne :D Ani ako sa ma mamina, alebo brat alebo pes :D Prva otazka, uz mas robotu? :DD Naaa budem aj 10rokov doma ked si to mozem dovolit a nech sa aj poseru a to iste radim aj vam, lost dakujem za tipy ja to vyuzijem a hentu spolocnicku niekomu do xichtu splechnem, uz sa tesim ej ale som skodoradostna :DD kto to teba kamenom, ty donho skalou :DDD

J111

Minimalnu mzdu zdvihnu na styri stovky a podnikatelia poslu ludi na dohodu. Ja poznam jedneho dohodara a ten robi kazdy den:DDD To mi je dohoda:D Len aby dakto nemusel platit odvody.
A co sa tyka temy, ak mas preklady, tak na co ti je vlastne "riadna" praca. Z prekladov super vyzijes:D

lost

micaella1

ako nic v zlom :D

ale ty si mala nejake brutalne tmave okuliare do teraz? :D

resp preco si si ich dala dole?

no, ok tak k teme :D

Vitaj na Slovensku :)

ehm, mno toto ma niekolko rieseni, zalezi od toho, na co vsetko mas zaludok.
napr, tak jednoduche je pouzit strategiu "ja som nic, ty si pan" ale v realite to vyzera takto "mas UZ pracu?" "och, uch, joj, ňo, nie, mee, bohuzial, nie je mi zle, velmi zle, strasne toto"
a pri tomto pozoruj, kolko ludi sa usmeje a zlepsi sa im nalada..
dalsie su uz variabilne..
mozes povedat ze obcas brigadujes, napr upratovacka (toto im tiez zlepsi naladu)
atd , necham to na tvoju fantaziu :)
a nakoniec mozes povedat "ale co ma po praci, to je pre plebs, ja som luxusna spolocnicka, neuspinim si ruky pracou pre PLEBS" napriklad.
myslim ze to bude posledny krat, co sa opyta preco nemas pracu ;)
(preco takto? no na DEBILNU otazku jedine DEBILNU odpoved)