priatel

lilina

Ja sa bojím že to urobí.Lenže pokial sa nepohadame tak sa alkoholu ani len nedotkne.A to aj mesiac ale akonahle sa pohadame aj koli uplnej blbosti tak sa opije.Lenže riešit poblemi alkoholom?Je to normalne?Ked sa ho to opýtam odpovie že on to nerieši alkoholom ale proste že vtedy to vidí ako najrozumnejšie.A vačšinou sa pohadame koli tomu že ja sa pozrem na nejakeho chalana.Ale pritom mu vysvetlujem že ma žiadny iný nezaujma.

jarda

je to zlozvyk, aj iní majú nejaké napr.fajčenie, prejedanie a každý vie akú pevnú volu človek potrebuje, ale s alkoholom je to 10x ťažšie

frnda

lilina, ak to milion krát niečo slubil a milionkrát nedodržal, fakt veriš že milionprvýkrát to bude inak? a hlavne že vinu ešte zvalí na teba

xio

ahoj..ja som s mojim priateľov viac ako 4 roky, zo začiatku, asi 2 roky nášho chodenia sme mali tiež podobný probl.aj sme sa rozišli viackrát, no ked som to už nemohla zniesť, chcela som to vážne ukončiť aj som to spravila..niečo sa v nom zlomilo, s plačom prišiel za mnou..že už nevládze, nevie čo so sebou, už to nechce robiť, nechce ma viac sklamať,miluje a nechce ma stratiť..prosil ma o pomoc..tak som povedala, dobre ale už fakt na posledy.išli sme k psychiatričke, robila mu stále testy, predpísala lieky..a začalo sa to zlepšovať, tak isto aj náš vzťah.dnes už vie, že nemôže piť.niekedy si vypije to je pravda, ale fakt málokedy a to už tiež s mierou..už sa snaží dodržať hranicu.
nehovorím, občas ma to napadne, taký strach, čo ak sa to stane...ale neviem, ja som mu vtedy pomohla..lebo mi na nom veľmi záležalo,a myslím si stálo to za to.
neviem aká je presne vaša situácia, ale ak ti na nom naozaj záleží..možno mu budeš vedieť pomôcť!držím palce

lilina

Taký problem s priatelom mam aj ja.Len najhoršie je,že ked sa pohadame tak sa vždy ide opit.Vie velmi dobre že to s celeho srdca neznašam ale urobí to aj ked nechce.Naozaj sa bojim toho že ked budeme spolu dlhšie tak to bude horšie a horšie no mam ho rada a nechcem ho stratit.Už sme sa s nim o tom milion krat rozpravali no on mi na to vždy povie že s neho robim alkoholika.Poradte.Dakujem

ccc

je to pravda, alkohol je strašné svinstvo, ktoré si poradí úplne s každým.
Jasné, že ťa nechce stratiť, ale nech tvoj priateľ nepozerá len na seba, ale aj na teba, a žiť s alkoholom, keď ho človek nemá pod kontrolou je katastrofa,a urobí to trosku z neho aj z teba.ver mi, je to pravda,takže nech s tým radikálne skončí sám, alebo nech sa lieči,keď to nevie kontrolovať alebo ho nechaj tak, pretože budeš veeeľmi nešťastná

frnda

on nechce teba sklamat, ale si nevie rady sam so sebou, alkohol je velmi silná droga a bude sa to zhoršovat aj napriek tomu že sa bude chcieť polepšiť. Radšej sa s nim rozid kým je čas alebo tvrdo trvaj na liečení.