Medicína v Prahe

Príspevok v téme: Medicína v Prahe
ATIDE/ESMERA

Ľudia, počujte, dnes som sa z netu dozvedela, že v Prahe do ručitého priemeru berú na medinu ľudí aj bez prijmačiek...Študujete tam niekto? ak hej, tak ej to rpavda? A myslíte, že to tam je potom o to ťažšie? Asi by som za to neplatila...neviete niekto, aké sú tam poplatky....alebo či je betónovo isté, že sa v čechách to školné zavedie tiež...? Dúfam, že nei :D Osobne by som bola nerada, Čechy si totiž enchávam ako zadné dvierka. Myslíte, že to tam bdue ťažké? Dali by ste sa na to, keby ste mali skoro 30 rokov, rodinu zatiaľ nie, a neboli by ste maturovali z chémie ani bioly? a finančne ako? Mám tam síce rodinu, no neviem, ak by sa neplatiloš kolné,t ak by som si hádam na ubytko a cesty domov nejako našetrila...keby som pracovala tam, ale popri medine by sa to dalo zvládať? dikis za vaše názory a skúsenosti

LuciaSGPO

Ahojte, rada by som sa informovala, ci je pravda, ze na 1.lekarsku fakultu ma mozu prijat aj bez prijimacich skusok, ak mam priemer do 1,2. O tom ze tak prijimaju ceskych studentov viem, lenze plati to aj pre slovenskych? Nie je k tomu potrebna ceska maturita?

ATIDE/ESMERA

A ľudia, ste tu niekotrí takí, ktorí ste chceli ísť na medinu, a teraz už máte viac rokov, a šli ste študovať neičo iné? vnímate to ako tragédiu, či celkom v pohode? kde ste sa uchytili, súvisí to nejako s týmto odvetvím?

gbstw

tak dá sa to povedať, že ničím iným :)
odkedy som zanechal "profesionálny" futbal (ako dieta chce byt snad kazdy chlapec futbalistom :) tak som sa pilne sústredil len na štúdium, známky som mal v podstate také, že som mohol ísť študovať hocičo ale moj sen bola medicína (nečudo keď nás stále kŕmia seriálmi z lekárskeho prostredia)...a zatiaľ sa mi to páči veľmi...

nebudem ti do toho rozprávať, ale ak je to tvoj sen tak ja by som to asi skúsil, žijeme predsa len raz, veď aj keby tak u nás bolo tiež niekoľko takých ktorí to chceli len tak skúsit a potom nakoniec niektorí ostali a naopak niektorí odišli...

gbstw

apropos a neolutoval som ze som sa rozhodol ako rozhodol :)
mozem hovorit o svojej skole len v superlativoch, ak ta zaujima nieco viac o LF v Brne tak si to pozri:

www.med.muni.cz

hľa aký som agitátor :D

ATIDE/ESMERA

Tak diky, že si sa prekonal :D a ničím iným si byť enchcel, len lekárom? v mojm veku tomu už asi nedávaš šance, že...a pravdu, šiel si preto na medinu, že ťa to baví, alebo z iných dôvodov?

gbstw

do Prahy nechodím preto (aj keď to bola u mňa primárna škola) lebo som nakoniec na príjmačky ani nešiel, mal som ísť povodne na termín 16.6.2011 a potom 18.6.2011 do Brna, ale 16.6. bola v Cechach tá stávka (urcite si o tom pocula, ten strajk dopravakov) no a to by bolo nemozne sa dostat vo velkej Prahe bez MHD na miesto urcenia, tak mi dali nahradny termin na 30.6. Samozrejme dalej som sa usilovne pripravoval (2 tyzdne som nevykrocil z bytu, len sa drtil 3700 otazok) až do 22.6 prosím pekne ked som sa dozvedel ze som prijaty (medzitym som sa uz zamiloval do univerzitneho kampusu v Brne) do Brna a rozhodol som sa usetrit aj prachy aj namahu a konecne si uzit prazdniny..

tot moj najdlhsi prispevokv zivote :D