nechcem zaplatit pokutu podniku MHD pretoze:

Príspevok v téme: nechcem zaplatit pokutu podniku MHD pretoze:
mamproblem

tak prva vec je, ze takto som isla druhykrat v zivote na zlavneny listok ale zabudla ku čipovej karte prvykrat nahodou ma prvykrat kontrolovali ked som mala aj cipovu- cize vsetko vporiadku... idem si takto druhykrat v zivote no zabudla som si cipovu co som nevedela. kontrolovala ma revizorka vraj pokuta ked nemam k tomu cipovu pytala sa ma ci som student co uz niesom a povedala mi ze mam dolozit doklad a zaplatit za to dolozenie.. Tam mi povedali, ze im oznamenie este nedoslo ,ale ze cipovu mam aktivovanu. tak idem na dalsi den zrazu mam VRAJ zaplatit 40e lebo niesom student a nemam narok na zlavnene listky.... pritom ako som pisala vyssie uz ma tak v MHD raz kontrolovali a bolo vsetko v poriadku, student som uz nebola.. Pritom cigani a bezdomovci sa vozia zadarmo a vedia ze pokutu im nedaju a nevyriesia to ani policajti!!! A slusny clovek ktory vlastne nacierno ani nesiel, iba sa pomylil a ani nie vlastnou vinou ale revizorkinou musi zaplatit 40e... Staznost som napisala, ale ta nevyriesi nic.. a napadlo ma este udat tu revizorku alebo dopravny podnik, neviem ako dalej ale niesom ochotna platit za taketo nieco 40e mne peniaze z neba nepadaju.. podla mna to normalne nieje, ale nemam ani ziadny dokaz... neexistuje ziadna upomienka, ale hned pokuta 40eur... Poradte mi ako postupovat, zajtra ju mam ist zaplatit mam na to posledny den.. myslite, ze s tym mozem ist aj na policiu, mam udat revizorku,vyriesi sa tym nieco?? poradte mi ako postupovat ked nechcem zaplatit tu pokutu PRE NIČ to je ako keby som 40e vyhodila do smeti...nikdy nechodim nacierno a malokedy idem mhd... strasne ma to rozculuje

lionesssssss

:-D nie, nerobím revízora :-D

a že som to napísala ako retardovaná? to je omyl. Ja som sa to snažila napísať ako pre retardovanú, pretože normálna sa mi nezdáš :) Keď tu fňukáš nad tým, že niekto chce aby si zaplatila pokutu, keďže si cestovala na neplatný lístok

[zruseny1]

mamproblem, nie ty nechapes...
poznas take tvrdenie ze Neznalost zakona naospravedlnuje? toto je nieco na ten styl
naozaj sa zbytocne tym budes zaoberat, rozmyslat rozne odovodnenia, zbytocne, nemala si pravo ist na polovicny listok, tej pani za okienkom, ktorej vyplatis pokutu je srdecne jedno, kolkokrat si si isla na polovicne listky uz predtym a to bez ujmy, radsej to ani nespominaj, lebo aj za to ti da pokutu :DD (zart)

mamproblem

Ale tu ide o ten princíp o tu spravodlivost... tak to potom nech tej revizorke ktoru si samozrejme pamatam z platu strhnu 40e za to ze si to nevysimla, tak som myslela, ze to je vporiadku toto su svine svinske moj stary otec isiel o 2 minuty skor a preto dostal pokutu.. stary clovek,dochodca lebo po urcitej hodine ma uz zadarmo... toto je chore v tejto posratej republike v takom polsku si kupi clovek listok jednej ceny na mhd a vozi sa od nevidim do nevidim na kolko chce zastavok.Len slovensko spinave skorumpovane okrada ludi

Lionesss by som sa necudovala ak by si mi napisala ze robis tuto ubohu robotu.. a este to k tym bezdomovcom a ciganom ktorí neplatia a slusny clovek musi zaplatit 40e za NIČ. Sa mi zda,ze teba by to zrejme potesilo ked si to napisala ako retardovana

Inak mi co pride exekutor a zoberie mi radio? asi by som bola radsej keby mi to radio zobral

[zruseny1]

to ze prvykrat si to revizor nevsimol ta ale neospravedlnuje, ako vyhovorka ti to urcite neobstoji, proste mas platit plnu cenu listku
ani sa o tom bavit s tebou nebudu

lionesssssss

a mimochodom, je pochopiteľné, že revízory majú za pokuty prémie, keďže prácou revízora je chytiť čo najviac čiernych pasažierov, takže som nepochopila tej poznámke :D

lionesssssss

a za čo si nahnevaná?

ja myslím, že je pochopiteľné, že ak už nie si študent, nemáš nárok na zľavnené cestovné, čiže ako keby si ani nemala kúpený lístok. Neznalosť "zákona", v tomto prípade pravidiel cestovania v MHD, neospravedlňuje. Je to tvoj problém, že si cestovala na zľavnené cestovné, pričom nemáš na ňho nárok. Pokute sa nevyhneš, a nabudúce si možno rozmyslíš, či nie je lepšie riešenie si zaplatiť plné cestovné, ako 40 € pokutu.

mamproblem

som to v tom amoku napisala tak nezrozumitelne jednoducho- isla som takto na zlavneny listok 2x uz ako nestudujuca prvykrat som mala k tomu cipovu kartu vraj vsetko vporiadku druhykrat som si ju nechtiac zabudla a tu uz som musela platit pokutu.. revizorka sa ma este pytala ci studujem, ja jej vravim nie.. a za dolozenie dokladu za to ze som isla na zlavneny listok som mala platit 3e.. a ked som ho isla dolozit a zaplatit tie 3e tam mi povedali, ze ked uz neisom student musim zaplatit 40 e lebo nemam uz narok na zlavnene listky, musim si kupovat cele... takze kazdy mi nieco ine hovori.. a mimochodom revizori maju za pokuty premie...