nechcem zaplatit pokutu podniku MHD pretoze:

Príspevok v téme: nechcem zaplatit pokutu podniku MHD pretoze:
mamproblem

tak prva vec je, ze takto som isla druhykrat v zivote na zlavneny listok ale zabudla ku čipovej karte prvykrat nahodou ma prvykrat kontrolovali ked som mala aj cipovu- cize vsetko vporiadku... idem si takto druhykrat v zivote no zabudla som si cipovu co som nevedela. kontrolovala ma revizorka vraj pokuta ked nemam k tomu cipovu pytala sa ma ci som student co uz niesom a povedala mi ze mam dolozit doklad a zaplatit za to dolozenie.. Tam mi povedali, ze im oznamenie este nedoslo ,ale ze cipovu mam aktivovanu. tak idem na dalsi den zrazu mam VRAJ zaplatit 40e lebo niesom student a nemam narok na zlavnene listky.... pritom ako som pisala vyssie uz ma tak v MHD raz kontrolovali a bolo vsetko v poriadku, student som uz nebola.. Pritom cigani a bezdomovci sa vozia zadarmo a vedia ze pokutu im nedaju a nevyriesia to ani policajti!!! A slusny clovek ktory vlastne nacierno ani nesiel, iba sa pomylil a ani nie vlastnou vinou ale revizorkinou musi zaplatit 40e... Staznost som napisala, ale ta nevyriesi nic.. a napadlo ma este udat tu revizorku alebo dopravny podnik, neviem ako dalej ale niesom ochotna platit za taketo nieco 40e mne peniaze z neba nepadaju.. podla mna to normalne nieje, ale nemam ani ziadny dokaz... neexistuje ziadna upomienka, ale hned pokuta 40eur... Poradte mi ako postupovat, zajtra ju mam ist zaplatit mam na to posledny den.. myslite, ze s tym mozem ist aj na policiu, mam udat revizorku,vyriesi sa tym nieco?? poradte mi ako postupovat ked nechcem zaplatit tu pokutu PRE NIČ to je ako keby som 40e vyhodila do smeti...nikdy nechodim nacierno a malokedy idem mhd... strasne ma to rozculuje

jankaaaaaaaaa

bingham: ako by si sa s nimi akoze dohodol? :D zeby ti odpustili pokutu lebo ty ides na cierno a nebudes proste platit? :D vidno ze si nikdy revizorov nestretol ked si cestoval na cierno. vyskusaj si to a som zvedava na com by si sa s nimi akoze dohodol :D jedine tak natom, ze zavolaju policiu ked im neukazes obciansky

bingham

ojka...ale viem co ty chces napisat...len tvrdim ze to neni spravne...a tie "pravidla" neplatia pre vsetkych rovnako...aj ked chapem ze nikto nechce riskovat pokutu atd...ale ja osobne ked som mal tu moznost tak som neplatil a nebol som jediny...aj lost to robil :D

bingham

jankaaaa...akoze ake pokuty by som platil... ????...myslim ze by som sa s nim dohodol...a nic by sa neplatilo..

ale nehovorim...ak by platili podmineky pre vsetkych rovnako...tak to je ine

ojka

binghi, ty to berieš inak, ja inak, ...
písala, som aby sa abstrahovalo od bezdomovcov a pod... nemá zmysel sa tu s tebou hádať, keď vidíš len to, ako to chceš vidieť ty (;
lost, ale inak s tou 5O-tkou a pod, to by bol zaujímavý napad, to bych brala,....

lost

jankaaaaaaaaa

vidis, teraz si nepriamo naznacila, ze MHD (ci uz zadarmo alebo nie) napomaha praci :)

ak naklady na pracu su 0, tak ludia pojdu do prace, lebo neracuju na tie blbe listky a tak ma mesto pracu = dane a kupischopnosti..

ono to suvisi velmi vsetko so vsetkym :)

lost

jankaaaaaaaaa

mam maturitu :)

len som bol zvedavy, ako budu reagovat ludia, ked napisem ze nemam ;)

nienie, MHD zadarmo tak, ze by sa zrusili nepotrebne naklady (revizor, autmaty, tlaciarne na listky), tak som to myslil, ako riesnie..