nechcem zaplatit pokutu podniku MHD pretoze:

Príspevok v téme: nechcem zaplatit pokutu podniku MHD pretoze:
mamproblem

tak prva vec je, ze takto som isla druhykrat v zivote na zlavneny listok ale zabudla ku čipovej karte prvykrat nahodou ma prvykrat kontrolovali ked som mala aj cipovu- cize vsetko vporiadku... idem si takto druhykrat v zivote no zabudla som si cipovu co som nevedela. kontrolovala ma revizorka vraj pokuta ked nemam k tomu cipovu pytala sa ma ci som student co uz niesom a povedala mi ze mam dolozit doklad a zaplatit za to dolozenie.. Tam mi povedali, ze im oznamenie este nedoslo ,ale ze cipovu mam aktivovanu. tak idem na dalsi den zrazu mam VRAJ zaplatit 40e lebo niesom student a nemam narok na zlavnene listky.... pritom ako som pisala vyssie uz ma tak v MHD raz kontrolovali a bolo vsetko v poriadku, student som uz nebola.. Pritom cigani a bezdomovci sa vozia zadarmo a vedia ze pokutu im nedaju a nevyriesia to ani policajti!!! A slusny clovek ktory vlastne nacierno ani nesiel, iba sa pomylil a ani nie vlastnou vinou ale revizorkinou musi zaplatit 40e... Staznost som napisala, ale ta nevyriesi nic.. a napadlo ma este udat tu revizorku alebo dopravny podnik, neviem ako dalej ale niesom ochotna platit za taketo nieco 40e mne peniaze z neba nepadaju.. podla mna to normalne nieje, ale nemam ani ziadny dokaz... neexistuje ziadna upomienka, ale hned pokuta 40eur... Poradte mi ako postupovat, zajtra ju mam ist zaplatit mam na to posledny den.. myslite, ze s tym mozem ist aj na policiu, mam udat revizorku,vyriesi sa tym nieco?? poradte mi ako postupovat ked nechcem zaplatit tu pokutu PRE NIČ to je ako keby som 40e vyhodila do smeti...nikdy nechodim nacierno a malokedy idem mhd... strasne ma to rozculuje

ojka

ja si štiknem ten lístok, už aj ked idem jednu - dve zastávky,.... bo sa svedomie búri, i to je zlé?
tiež mám inak jednu známu, čo chodila takmer polovicu semestra na čierno a raz ju čapol revízor a ešte sa pohoršovala, že musí platiť...
zvláštne zmýšľanie dnešnej spoločnosti...

[zruseny1]

a ešte posledna vec, neda mi predsa len, predsa :)
ako si pomôžem, ak budem chodiť načierno? keď dennodenne chodím mhd, šanca že ma revízor chytí je vysoká, pomôžem si nejak? je otázkou času kedy by som platila pokuty, takže podľa teba sa mi to binghi oplatí?
ja nevravím, keď ideš raz, dvakrát výnimočne. dobre, budiš rob si čo chceš:) ale opakovane? veď to je už risk normálne, tak neviem fakt čo sa čuduješ že si platím električenky:D fakt, to musí byť strašne prestrašne veľká záhada
ale díky moc, také opovrhovanie som tu ešte nezažila, o to viac sa čudujem, že práve od teba, ale nevadí..idem sa silno zamyslieť na sebou :P

bingham

lost...ale nerozumiem tomu ako to niekto nemoze pochopit...ja sa uz nedivim ako niektori ludia nadherne odrbavaju ostatnych...a nie ze sa nechaju...oni sa tomu este radaju...ze aku dobru vec spravili...

[zruseny1]

nie bingham, hlavne že ty si spokojny so sebou
lost a ty o čom stale točiš? veď si si odpovedal:)
keď využívaš niečo a neplatíš tak ten podnik musí byť extrémne ziskový žeeeee...plať ty, a nech platia aj tí čo platiť majú a možno by to vyzeralo inak...vlastne tie zvýšené ceny sú aj na úkor tých čo chodia načierno a máš to
3nttt šak ja som si ani nemyslela, že na mňa útočíš, čiiii? mala som si? :D ja som tu ciganov a bedakov nevytahovala, praveze este ja som vravela ze to je na inu temu- tu je to jedno, pani pokutu zaplati bez ohladu na to, kolkym ludom sa co prepecie. to ze je to nespravodlive viem tiez
no dobre majte sa, dobru noc

lost

bingham

zeny to nikdy nepochopia, inak vnimaju svet, vnimaju ho ako vaticku, kde sa im nic nemoz stat..

(aj vacsina muzov, bohuzial)

bingham

tpch ale bolo aj take kde cez 8 ciganov...nemalo listok(samozrejme)...a drbali do ludi...slusnych ludi co si listok kupili...a revizori neresili...lebo nechceli dostat nozom...takze je to nahovno

lost

jankaaaaaaaaa

kradez je dalsia hovina, ktora u nas prekvita

napr ak mi ukradnu bicykel - nemozem sa ho dotknut, lebo ma uda za ublizenie na zdravi

sranda co?

vezmi si, ze ta niekto prepadne a zastrelis ho, ale sediet ides ty, lebo nemas pravo na obranu.. (pretoze zbran je na odvratenie zlocina prehnane BLABLABLAAAa ale jeho rozhodnutie napadnut je OK )

vid - to je zakon, to su pravidla ;)

neprajem ti to, ale ked sa ti to stane, spomen si na zakon a pravidla :P