Pitný režim

Príspevok v téme: Pitný režim
Spriev

Dobrý deň,
Píšem sem ohľadom rady, ako rozumne dohovoriť priateľke, aby pila viac vody?
Už som jej v tomto smere viac krát povedal, aby pila viac vody. Má 21 rokov a cca 45kg, ale za deň nevypije ani liter čistej bublinkovej minerálky (obyčajnú čistú vodu ofrfle).
Napríklad v nedeľu od rána do cca 1800 vypila len pol hrnčeka (celý max 3dl) perlivej minerálky. Inak vôbec nič. Len trošku vody čo je v polievke na obed a pohár vína čo naopak odvodňuje.
Deň predtým sme boli na oslave kde mala nejaký ten alkohol (len málo) a kofolu čo ani nie je rozumná voda.

Nedá mi niekto nejakú rozumnú radu alebo argument ako ju naučiť trošku lepší pitný režim? Ja som skúšal asi všetko, len ona sa vždy urazí a nebaví sa so mnou. Vraj čo sa tak moc starám a kontrolujem. A pritom jej len prinesiem hrnček vody nech sa napije a už je zle.
Nejaká rada/tip?
ďakujem

Spriev

Nikitka: Už som skúšal aj čaje, minerálku aj vodu. Stačí aby som jej dal hrnček nech si dá trošku vody, pretože dlho nepila a už sa hnevá. Stačí len malý náznak a je zle... Inak nemá nejaké zdravotné problémy, len to sa môže ukázať až neskôr. Akurát jej vadí mastná pleť na tvári a občasné vyrážky na chrbte. Ale či to má niečo spoločné...

Winki: nie nie ona je dokonca kuchárka :D Papkať papká a často aj ochutnáva keďže musí. Podľa mňa papá celkom rozumné množstvo.
Váhu si nestráži dokonca ani sa ma nevedela koľko váži až kým sme sa u bratovej priateľky zo srandy nevážili všetci. Papká dosť a až do plna, len jednoducho nepije vodu. Keby aspoň liter nepoviem, ale za deň 1,5dl? Inak má približne 160cm.

winki

no tá jej váha je trochu nízka na jej vek....neprekonala bulimiu, alebo niečo také? Nestráži si moc váhu a preto takto reaguje aj na trochu vody, si myslí, že ju nútiš aby pribrala.

nikitka33

a este mi napadlo... mnozstvo vody, kt. by mala vypit sa da vyratat - 0,4 litra na 10 kg hmotnosti. Ak je teplo, treba prirodzene viac.

nikitka33

Ahoj,
nuz, nie je lahke niekoho presvadcit aby pil viacej nesladenych napojov.
Pytal si sa jej preco nepije viacej? Mozno ma na to nejaky dovod = nechuti jej voda napr.

Nahodou caje nema rada? Lebo odporucaju sa nesladene zelene, bylinkove, ovocne caje ako pitny rezim. A taky matovy je osviezujuci, sipkovy alebo aroniovy ma vela vit. C. No proste mnohe maju aj ine dobre vedlajsie ucinky.

Ja by som mozno zacala s tym, ze co sa moze stat, ak ma malo vody v tele. Napr. kozmeticke - vplyv na starnutie pokozky. zdravotene - problem s oblickami a ine. Neviem presne ake mozu byt nasledky. Asi by bolo fajn vygooglit konkretne veci - ale take, kde su komentare od odbornikov ;), nie typu z diva.sk.