Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Problém s očami a 3D film

opica

graupel, mas toho dost..ja mam len problem s ocami, ze proste pozeram inak ako normaln ludia, presny nazov diagnozy neviem, ale neviem sa pozerat rovno..

3D mi nerobi dobre...bola som len parkrat kvoli rpiatelovi, a robila som si prestavky...ze som si davala dole okuliare a tak

na druhej strane, mam aj uplne zdravu kamosku,a z 3 D jej je zle...

takze to nevies

ajajja

No ak sú to ozaj vážne problémy a si po toľkých operáciách asi by som to neriskovala.
Ja síce problémy s očami nemám žiadne, ale na 3D som bola len raz. Po chvíli ma neskutočne začala bolieť hlava, točila sa mi a bolo mi na vracanie. Už som rozmýšľala čo mám v kabelke do čoho to pustím a pozerala som, kde je najrýchlejšia úniková cesta :) Keď sme vyšli von citeľne sa mi uľavilo ...

Magy

graupel - technologia zobrazovania 3d
je v sucasnosti este len na zaciatku vyvoja. je postavena na roznych trikoch, ktore sa snazia trojrozmernu realitu iba simulovat na zaklade specifickych omedzeni ludskeho mozgu a oci.
kazdy vyrobca ma inu technologiu (pasivne okuliare, aktivne, bez okuliarov atd.) a so specif. problemom tvojich oci sa moze lahko stat, ze u jednej technologie by si nezaznamenal ziadny pripadne nepatrny 3d efekt, u druhej by ta bolela hlava uz po polhodine a tretia technologia by bola pre teba super. alebo sa moze stat aj to, ze ziadna ti nevyhovie, lebo pri konstrukcii tohoto zdania hlbky obrazu sa vychadza vzdy zo zdraveho ludskeho oka.

to najlepsie, co mozes spravit je obist vsetky mozne predajne, kde predvadzaju tieto telky a nechat si ich predviest. lepsie obchody maju samostatnu zatemnenu premietaciu miestnost. normalne vysvetli predavacovi aky mas problem a ze nechces investovat do technologie, ktora by ti sposobovala len zbytocne zdravotne problemy, alebo v dosledku tvojich problemov by si si tento efekt nemohol plne alebo vobec vychutnat.
verim, ze personal akejkolvek predajne ti vyjde v ustrety a necha ta sediet aj polhodiny, aby si zistil, ci to ma vyznam pre teba a/alebo ci ta nezacina boliet hlava z toho.

Lumik

videl som par 3d filmov a sem tam sa mi stava teraz, ze sa mi pospajaju niektore obrazy zle aj v realite, teda napr. nejaka cast sa mi javi blizsie ako v skutocnosti je. Hlavne pri takych objektoch ktore maju rovnake vzory napr. pletivo na plotoch a pod. Predtym si na podobne ukazy nespominam. Asi mi v mozgu vznikli nejake nove mapy ktore musia ochabnut :).

barunka

ak máš jedno oko tupozraké, tak zrejme neuvidíš priestorovo, keďže aj v reále mozog nespracuje obraz priestorovo pri amblyopii. uškodiť by ti film nemal, jedine môžeš mať bolesti hlavy.
škoda však platiť za efekt, ktorý si vlastne nevychutnáš.
ja nie som tupozraká a aj tak nemám rada 3D filmy, je to námaha pre oči, nie je to vôbec prirodzenejšie ako dvojrozmerný obraz.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.