Závislá na cukre!!!

Príspevok v téme: Závislá na cukre!!!
twitinka55

Ahojte. Myslim si, ze som zavisla na cukre a na sladkych jedla/pochutinach. Hlavne na cokolade! Dokazem ju jest dovtedy, kym mi z nej nie je zle. A to doslova! Neviem prestat. Za JEDEN DEN som schopna zjest jednu velku cokoladu (100g), sacik hrozienok v cokolade (100g), Piknik (zahustene, sladene, kondenzovane mlieko), polovicu sacku piskot s osladenym cajom, kakao (polotucne mlieko 200ml+4-5 lyziciek granka), kakao s kakaovymi cerealiami (300ml+12g), niekolko bonbonikov z bonbonieri, sladku kavu, sladke vody (ci uz sirup s vodou alebo ochutene mineralky, cim sladsie tym lepsie-1,5litra). A ak nahodou nemam po ruke ziadnu sladkost som ochotna ist do obchodu a minut na to posledne peniaze. Neviem ako sa to stalo?!? Vzdy mi chutila cokolada, ale nikdy nie v takej miere! Prosim, poradte mi, co mam robit?!? Skusala som si nic nekupit, ale nikdy som to nevydrzala a musela som si ist proste kupit, lebo keby osm nesla, cely den som nervozna jak pes a nemoze msa na nic sustredit! Trva to par tyzdnov (2-3), ale uz teraz mam asi o 7cm vacsi pas!!! a pocas dna sa rychlo unavim, akoby som mala nedostatok energie. Prosim, ak mi viete poradit, budem velmi vdacna!!! Dakujem. Tatiana

dana660xz

twitinka viems cim bojujes ja som tiez zavisla, sice nie az tak ako ty, ale myslim, ze by som nemala problem sa takto stravovat, keby mi nic nebranilo :) a schindelho mineraly su zazrak, su dobre naozaj na vsetko, mozno teda ja na to sladke. drzim palce!

twitinka55

bez_S: Dakujem pekne :)

xdanielax: Jest urcite neprestanem, na to mam jedlo prilis rada :D ale dakujem za rady, urcite to zmenim (aspon sa budem snazit) :)

xdanielax

vsetko je o pevnej voli. Ziadne zazraky neexistuju.

Ale pravidelnou stravou a pitnym rezimom vies vela zmenit!
Dbaj na spravne zlozenie stravy a ak ta prepadne chut na sladke, ries to radsej ovocim. Nekupuj si zbytocne sladke veci domov.
Nekupuj si granko, staci ti kakao, nekupuj si mliecnu cokoladu, kup si horku s vysokym obsahom kakaa, hrozienka/oriesky v cokolade nahrad obycajnymi, do caju/napojov nepridavaj cukor.... zacina to malymi krokmi. Hlavne ale neprestan jest. Len zmen zlozenie.

twitinka55

dana660xz: Skusim to s tym planovanim. Dakujem. A k mojej "pevnej" voli sa uz radsej vyjadrovat nebudem :D

Meretseger: Hej cukor je fakt pekny hnus!!! :/

Meretseger

No, zajednanie stresu nie je ničím zvláštnym, a zvlášť sladkosťami, tie ti na chvíľu vyprodukujú endorfíny či čosi podobné... Je možné, že tým sa to začalo a závislosťou to už len pokračuje - pretože áno, cukor je riadne návykový hnus.

dana660xz

naplanuj si den dopredu co budes jest 6 krat denne kazde 3 hodiny. ked budes normalne najedena tak hadam tolko toho sladkeho nejes. chybu robis uz rano s tym kakaom. a nepi sladke vody, pomoze ti iba pevna vola.

twitinka55

Meretseger: no mam pred statnicami a odovzdanim a obhajenim diplomovky, ale myslela som si, ze to celkom vp ohode znasam, lebo som v takychto veciech dost flegmatik, ale priznavam, ze to moze byt pricinou mojej "zavislosti"?!? A ver mi ,skuslaa som si neist kupit, ale nevydrzala som to.

bez_S: zeleninu moc nemusim, len v malom mnostve. A tie "mineraly velke v prasku", to pocujem prvy krat :)

bez_S

doplň minerály a vitamíny , jedz viac ovocia a zeleniny + kúp si minerály veľké v prášku. A pi veľa čistej vody a čaju. Nie tie žbrndy z obchodu.