červené fľaky

Príspevok v téme: červené fľaky
Ivanna77

Dobrý deň...prosím o radu. Mám 13 rokov a tak, ako skoro každá pubertiačka mám akné. To by mi ani tak nevadilo, zvykla som si na to. Skôr ma trápi, že ak si vyrážku vypučím, tak sa mi do dňa, dvoch na tom mieste, kde som mala vyrážku, zjaví červený fľak. Je to od toho, že sa mi tá vyrážka zapálila? Ak áno, tak ako mám zápalu predchádzať? Ďakujem za všetky rady!

koalka

Tak ja mám 24r. a hoci toho pravého akne som sa už zbavila ale stále mávam problémy so zapálenou pleťou. A ostali mi aj fľaky. Vystriedala som už 3kožné a ani jedna mi nepomohla a to som brala už všeličo. Teraz chodím ku kozmetičke na ultrazvukové čistenie a laser a ona mi povedala, že fľaky časom zmiznú s tým laserom, dôležité je vraj zbaviť sa príčiny prečo sa zapalujú nové miesta. Na to som ja doteraz neprišla, a to som už skúsila povylučovať rôzne jedlá, sladkosti, vyskúšala som rôznu kozmetiku.
Ani tea tree mi nepomohlo, ani gafrova masť, teraz skúšam zinkovú masť, mala som aj biodermu aj vodu aj akn fluid a nič, vichy tiež nejaký krémik na akné tiež nič, a tiež mám teraz effaclar duo od la roche ale tiež nemám pocit, že by mi to nejak zaberalo :((

CesnakCibula

Ja som používal Tea Tree olej. Dezinfikuje viac než perfektne, aj vytiahne zápal aj hnis, aj zasuší vyrážku. Proste paráda.

Červené fľaky? No, závisí aj od pokožky a od "intenzity pučenia" vyrážky :D Ak si ju pučíš agresívne nechtami, tak je to normálne :) Keď ti vylepím po xichte, tiež ti zostane líco červené, ale kratšie, lebo sa odkrví. Ak si agresívne pomliaždiš kožu pri vyrážke a ešte samotný fakt, že to je vyrážka, nečakaj, že to zmizne do 5 minút ;)

bonitas

začni používať kozmetiku pre teenagerov, má protizápalové účinky a tak sa ti pokožka po akné nezapáli... pozri kavaka.babybazar.sk -pre mladých

Ivanna77

tpch1 Nie, zubár mi nič nepredpisuje ;). Doteraz som o Bioderme iba počula, skúsenosť som s ňou ešte nemala, tak neviem či je alebo nie je na predpis. Ale vďaka tebe som opäť o niečo múdrejšia, ďakujem! :)

tpch1

Ivanna, Bioderma je kozmetika, na tu skutocne ziadny lekarsky predpis nepotrebujes :-DDD Alebo tebe zubar predpisuje zubne kefky a pasty na recept?

Ivanna77

anjelik9 Nie, vôbec ma to nebolí...:) V pondelok sa chystám ku kožnej, takže uvidím, čo mi povie alebo akú mastičku mi predpíše :). Ale počula som, že Bioderma je naozaj dobrá značka a, že pomáha. Tak dúfam že mi predpíše rovno Biodermu, ktorá vraj naozaj zaberá ;). Ďakujem...:)

anjelik9

fľaky máš preto že si to vytláčaš...ked ta to nebolí ked si to chytíš tak to zapálené nemáš máš tam len flak...skus si vypytat v lekarni zadarmo vzorky kremikov od biodermi ai, akn, akn fluid mne pekne zosvetluju tie červené flaky aj ked mám vyrážku tak mi vytiahnu ten hnis a na to si dám až korektor ;)

Ivanna77

Nie sú veľmi veľké, ale bojím sa, že mi už z tváre nezmiznú. Dajú sa prekryť aj make-upom, lenže ja používam make-up, ktorý veľmi nezaťažuje pleť a preto sa aj rýchlo zmyje, no a fľaky vidno. S mojou pleťou to vyzerá ešte horšie. A tú masť si určite pôjdem pozrieť! Dúfam, že mi pomôže.

zuzi74

a su tie flaky moc velke? Tazko radit ked to clovek nevidi...najlepsie ked to obzrie kozna....mne velmi pomaha ta gafrova mast. Dam si ju vzdy na vyrazku na noc, pripadne ked som doma cez den tiez natriem. Dostat kupit v lekarni za par penazi.

Ivanna77

Karinnkaa ďakujem za podporu, ale tak ako tu písala zuzi74: možno si to ani nevšimli pri tej hŕbe príspevkov... A Monii, zuzi74: viem, že nie je dobré si to vytláčať, ale to mám chodiť s takou vyrážkou? Veď ak si ju nevypučím, tak mi až zozelenie, proste fuj. Ja si ju vždy pred tlačením a aj po vyčistím pleťovou vodou, lenže aj tak sa mi robia tie červené fľaky. :/ Asi mi nič iné nezostáva, len ísť na kožné. Snáď mi tam pomôžu viac, keď sa na to doktorka aj pozrie. Ale ďakujem za pomoc... :)