Cukrovka

Príspevok v téme: Cukrovka
anonymous335

dobry den... bol som pred tyzdnom na krv a dnes mi lekarka zavolala ze sa mam dostavit na odber krvi...
Mal som 6,1 glykemicky obsah ci ako sa to vola... aka je tu sanca na cukrovku? mne osobne tato hodnota nepripada nejak extra vysoka ale predsa mam prist. Mam 18 rokov...
Dakujem za kazdu odpoved.

murek

ja aplikujem inzulin cez 20 rokov a glykemiu diabetik nema nikdy idealnu,stale to kolise od hypa po hyper,sem tam je to v norme,napriek tomu este nemam ziadne komplikacie,tak sa neboj ak mas hodnotu na lacno 6 mmol a po najedeni do 8 mmol az jedna miliarda ludi na svete taketo hodnota zial nema,ty ak ich budes po testoch mat namerane tak sa raduj a keby si ich mal aj mierne zvysene,tak je to naprikla oproti mne stale este super,ja si ale nepomozem,inzulin je zaroven liek aj zbran...ani nechci vediet

anonymous335

vdaka :-) vysledky budu asi az v pondelok... ale moze to byt aj tym ze som bol na lacno a pecen mohla zacat vylucovat cukor do krvi...

barunka

už cca 2 hodiny po jedle sa glykémia vracia do normálu, ale samozrejme s ohľadom na množstvo prijatých sacharidov to môže trvať aj dlhšie.
tak zajtra držím prsty a ozvi sa ako si dopadol.

anonymous335

stres bol a jedol som asi o 23:00 a o 8:30 mi brali krv... jedol som dost cukru... 0,5litra kakaa s piskotami(100-150g)...moze to byt tym?
mne to pride dost nepravdepodobne aby za 9 hodin neklesla hladina cukru do normalnych hodnot... kazdopadne dnes sa este raz najem - nie sladkeho a zajtra idem na tu krv...

barunka

aká je šanca na cukrovku? to sa nedá takto na základe jedného údaju povedať. predpokladám, že tá hodnota 6,1 bola glykémia v sére nalačno. u zdravého človeka by táto hodnota mala byť v rozmedzí 3,5 až 5,6. Jednorazovo zvýšená hodnota však nemusí znamenať nič, nemusel byť dodržaný časový odstup od posledného jedla, mohlo to byť stresom a podobne.
ďalším vyšetrením sa vyvrátia pochybnosti.