Krče - Buscopan

Príspevok v téme: Krče - Buscopan
Jojo789

Zdravim, pred nejakym casom sa mi niekolko mesiacov vkuse striedali hnacky+krce so zapchou.. proste som maval hnacku a krce, potom som nesiel 3-5 dni na WC a potom opat hnacku a krce.. ked ma to chyti niekde v skole alebo cestou je to hroza :( nejako, ani neviem ako mi to preslo a tri mesiace som mal pravidelnu stolicu, kazdy den som bol na WC... asi pred 2 tyzdnami sa mi to vratilo :( naposledy dnes rano som kvoli tomu nestihol bus do skoly... mam probio-fix a buscopan, len neviem kedy mam ten buscopan uzivat, vobec nechapem tomu navodu..prosim vas viete poradit? je tam napisane ze 3-5 krat za den a potom ze iba ked je treba.. tak fakt nechapem :/

Jojo789

vdaka RNG a nevies kde prosim ta zozeniem tie veci? a napr nejake kvalitne dobre probiotika? inak bol som u doktora, krv mam OK, stolicu OK.. a vcera som mal znovu tie krce po 3 tyzdnoch :(

RNG

Nuz infekcie v crevach, ktore sposobuju hnacky sa daju casto vyliecit zmesou praskoveho colostra a psylia(lyzica z kazdeho, zaliat vodou a rychlo vypit, skor nez zhustne. O hodinu zoberies silne probiotikum s vodou.
Mojej zene stacili 3 take davky po 8 hodinach, aby jej vyliecili hnacky, ktore uspesne tajila predomnou skoro 2 roky(tj striedanie sa zapecenia, s krcami a hnacky v jej pripade)
V kazdom pripade, menej cukrov, viac mikrovlaknin a obcas probiotika je pre kazdeho travenie a creva dobra rada.

Jojo789

tak v pondelok budu dva tyzdne co som to mal naposledy.. teraz ma boli brucho dufam ze znova tie krce mat nebudem

Duphalac

.. Pred chvíľou som si na nete pozrel príbalový leták lieku Buscopan a bol som veľmi nemilo prekvapený obrovským množstvom kontraindikácií - t.j. kedy sa liek nemá alebo nesmie užívať ...
Tak mi napadá, že kedže má tento "liek" tak veľkú mediálnu propagáciu, že to bude asi dobrý "SHIT" , ktorý výrobcom nejde na odbyt ...
Na rozdiel od napr. rokmi overeného lieku " Algifen neo" ...
Ale to je iba môj názor ...

Jojo789

Tak dnes som kvoli tomu zasa nebol v skole.. myslis ze by mi tie mikrovlakniny urcite pomohli? niekde som tu od teba cital ze nejaka zena, neviem ci tvoja, mavala nieco taketo tiez a nejake veci si davala niekolko dni a uz to roky nema, co to bolo prosim ta?

RNG

Pohyb napomaha peristaltike.
Moja mama za mladosti, ked som mal v bruchu krce od vetrov ma naucila specialne crivenie a masaz na brucho, ktora je znacne ucinna.
Ale najlepsie je brat dostatok mikrovlaknin, 1-2 lyzice denne s hromadou vody(vyse litra, inac ta mikrovlakniny zapecu), ktore nielenze cistia a absorbuju, ale davaju hmotu,do ktorej sa creva mozu zapriet a posuvat to.
Probiofix je dost slaby, lebo obsahuje len 2 kultury a dokopy 4 miliardy kultur, ktore nie su oznacene ani ako terpelne odolne, ani kyselinovo odolne. Takze je otazne, ci ich kupis este zive a kolko z nich sa prebujuje cez kysly zaludok do criev.
A aj keby boli vsetky zive a prebojovali sa do criev, musia sa rozmnozit minimum 10 000 krat na koloizovanie/obsadenie criev a to mozu len vtedy, ked ich krmis mikrovlakninami, vcitane FOS.

Jojo789

teraz som to mal znova :( nedela - krce hnacka, pondelok-streda - bez WC, stvrtok - krce hnacka, piatok-sobota - bez WC, nedela - krce hnacka :( rozmyslal som a napadlo ma ci to nemoze byt aj preto lebo sa moc nehybem, vacsinou sedim za PC