Chudnutie zdravou stravou

Príspevok v téme: Chudnutie zdravou stravou
Big CHange

Nechcem tu riešiť čo je zdravá strava čo nie, ide mi len o nejkú psych. podpru , chcem tu písať moj jedálniček. Mám okolo 66 kg a 168 cm, cítim sa strašne, môj problém je v tom že som jedávala len ovocie a zeleninu a od vianoc som to úplne pokašlala , snažila som sa asi 25x a asi 25x som znova a znova pokazilo všetko. Musím začať jesť normálne.

watermelon

evcca, cosi som o tom studovala, mam knihu od Karen Ranzi Creating healthy children - on je surova ja neviem kolko ale vyse 20r, jej deti vychovala len na surovej strave, plus su v knihe opisane dalsie taketo rodiny, napr. Douga Grahama a dalsich...co vychovavaju surove deti. Plus mam precitanych inych autorov a zhoduju sa v jednom - v materskom mlieku je strasne malo bielkovin. Tvrdi sa ze okolo 6%, hladala som to na nete, nasla som udaje este nizsie - a pocas kojenia dieta rastie najviac a najrychlejsie za cely zivot. Na toto sa odvolavaju vsetci co vychovavaju surove ci veganske deti - bielkovin netreba viac ako je v materskom mlieku. Karen Ranzi pise ze jej deti boli zo zaciatku mensie ako ine ale v puberte to dobehli. Ale jej deti boli vzdy zdrave. Nemam pri sebe tu knihu cize neviem meno autora, ale napisal Enzymi kluce k zdraviu - je to tusim Japonec, popredny svetovy chirurg, venuje sa vyskumu zaludka a problemov s nimi uz asi 30 r, ci viac, lieci prezidentov a hviezdy a tvrdi, ze prave prijem nadbytku bielkovin hlavne zivocisnych skodi, deti z toho rastu privelke a vlastne to urychluje starnutie. CIze dnesne obrovske deticky su vysledkom nadbztku bielkovin, ktory vobec nie je prirodzeny. AJ Colin Campbell vo svojej Cinskej studii pise ze bielkovin NIE nad 10% myslim...Vedie to k rakovinam a inym chorobam. Su dalsie studie od Dr Cousensa, kde on skumal veganske a vitarianske deti a ich vysku a tvrdize spada do normalu. Samozrejme tie deti su ovela zdravsie. Co je pre taketo male deti vsak dolezite su tuky.
Navyse dostatok kalorii = dostatok bielkovin. Treba dbat na to aby vitarianske dieta dost jedlo. MOj je este z velkej casti kojeny cize neje vela tuhej stravy, skor sa s nou hra. Sem tam zje velke porcie, a zas inokedy ledva nieco. JE velmi aktivny takze zrejme sa mu ani nic neulozi, rozhodne by som ho neradila medzi baculatych. Ja chcem vychovavat instinktom a nie tym ze podla niekoho je moje dieta tenke. Jasne ze je ja ho neprekrmujem kolacmi a inymi srajdami. Mne ide o to aby bol zdravy, doteraz mal len parkrat vysoke teploty. A asi 2 razy nadchu.
Tolko k bielkovinam, zo zaciatku som mala tendenciu stresovat sa, ale potom som si to nacitala, tak uz nebojim. Rada by som mu akurat dala raz za cas surovy zltok kvoli B12 ale odmieta ho zatial.

evcca

moj ma 20mesiacov. u nas to nerespektuje svokra. ja som u maleho so stravou postupovala podla prirucky od bukovskeho.
s nim je to ok, nerobi problem mu zjest ani ovocie ani zelenina. takze dufam, ze bude po mne:-)
ja som ho nemohla kojit, takze sme boli na umelom mlieku.
ako to riesis s bielkovinami u neho ty?
inak ta stranka www.vitarian.cz je dobra.

watermelon

Takmer 13 mesiacov. No naši vedia že nesmú, svokra rešpektuje zatiaľ to ako ho stravujem, moja rodina tiež ale s poznámkami a cítim že to dlho nevydržia. Babka sa trápi či dostáva všetky vit. No bojím sa ho nechať iba s nimi. Raz som čítala ako to vyriešila jedna vitarianska mama keď babka priniesla sladkosti jej dieťaťu - hodila to pred ňou do koša. Odvtedy sa babka o nič nepokusila. Veľmi chcem aby ma rešpektovali a v mojej povahe nie je rozhadat sa s nimi...ale pre zdravie syna budem musieť byť tvrdá - no bude to skúška ohňom. Jedno som si istá - proti sladkostiam, mäsu a mliecnym výrobkom budem veľmi bojovať.
A tvoj ma koľko a ako ho stravujes?

evcca

kolko rokov/mesiacov ma tvoj maly? sladkosti su hakliva vec aj u nas, ja mu cokolady nekupujem, ale babky su babky a vysvetlovanie je na dlhe lakte.

watermelon

Ja sa práve snažím ukázať že existujú aj iné spôsoby stravovania sa a keď sa ma niekto pýta, netajim sa tým, ale sama nezačnem.
Teraz mi dosť vadí že synovi dávajú cudzí ľudia len tak sladkosti. Zatiaľ nevie čo to je. Ale už sa teším na to vysvetľovanie... No a babka mi rozpráva ako kvôli jeho strave nespava...

evcca

ja pred ludmi moc nerozpravam ako sa stravujem, je to zbytocne a 90% to ani nechape. uz v tehotenstve na mna zazerali, ze som vadna.a v robote mi nukali kekse a podobne gebuzinky, aby som len priberala na obraz tehotnej zeny. kazdy to hned hodil na anorexiu. takze sa hram na svojom piesocku a je to ok.

watermelon

Ďakujem baby,
Dana toto je niečo čo nemôžeš silit ako píše evcca, musí to ísť prirodzene. Zvladnes to ak to chceš. Hlavne si nič nevycitaj to nie je dobré na psychiku. Jedz toho surového koľko vladzes. A ja stále omielam že čím viac kalórií zo suroveho tým menej vareneho. Čiže ak môžeš rob si veľké ovocné jedla a šaláty. Keď budem mať viac času budem sem hádzať recepty. Ale to najskôr keď sa vrátim.
Evcca viem že tieto nezmysly dosť ovládajú ľudí, hlavne takých ovofobnych. Keď sa budeme stravovať ovozelom s tým že nám ublíži tak nám to psychika tak aj zariadi. Ale keď to budeme brať že je to najlepšie čo môžeme pre naše telo a ducha spraviť tak to tak bude. Ja som o tom tak presvedčená aj vďaka skusenostam že mi to sotva niekto vyvráti. Najlepšie je chodiť ma fóra kde sa ľudia tak stravujú a hneď tí to dodá energiu a keď vidíš ako sa im darí a sú zdraví vidíš fotky pred a po, tak tá nebudú zaujímať teórie ochladzovania, energií, krvných skupín...
Tých for je veľa v češtine je vitarian.cz i keď tam je mnoho ľudí čo vlastne nie sú úplne raw. Potom je freshness.cz
V angline je 30bananasaday.com alebo giveittomeraw a kopce iných. Su ich kvanta a mne to veľmi pomohlo.

evcca

chce to cas a pride to samo, nesil sa. ver mi, ze mne ten muffin tiez narobil sarapatu a ta unava na druhy den vobec nestala za to.

dana660xz

babule mne to vobec nejde, ja budem asi v zivote uz len veganom, na tento vyssi level este nie som pripravena. vcera som mala po dlhej dobe syr joj ale ma precistilo :( zasa som sa len utvrdila, ze do ludskeho tela zivocisne nepatri. drzim vam palce a sledujem vas, citam :) watermelon, uzivaj slovensko!