notorický klamár

tupana

Presne tak, zrejme to nemá význam, lebo ja mám dojem, že klamať už neprestane. Je to ťažké, keď sa naňho nemôžem v ničom spolahnúť, už ani komunikácia nie je medzi nami taká ako bývala, veď načo, keď ja skôr či neskôr prídem na to, že ma oklamal. So z toho veľmi sklamaná. Nechápem, prečo sa tak správa, veď vždy mi mohol dôverovať a bola som tu len pre neho. Už mu neverím absolútne v ničom, lebo ma vždy sklame. Neviem ako ho presvedčiť, že takto to ďalej nejde. Rozísť sa s ním nechcem, máme deti a v podstate nie sme nejak nešťastní spolu, len toto ja vidím ako naozaj vážny problém a dosť ma to ubíja a zraňuje.

AdamKrt

Mne sa stalo to iste. Priatelka ma klamala, nehorazne klamala v X dolezitych veciach. Povedala mi nieco sokujuce, neprijatelne a potom zase, ze si to vymyslela. Nakoniec to zas bola pravda a ona klamala podla toho, ako sa jej to hodilo.

Ale uz som mal toho dost, prestal som jej verit uplne vo vsetkom a tak je z priatelky uz len expriatelka po niekolko rocnom vztahu. Este aj teraz, po rozchode mam dojem, ze mi klame a vymysla si skutocnosti, aby som sa k nej vratil... Ak neni vo vztahu dovera, potom to nema vyznam.

xill

aj ten moj klame a ked sa nato pride ZAPIERAT ZAPIERAT AŽ KU KONCU . je to naozaj neuveritelne ale v jednej veci sa mu neda verit ma vobec taky chlap vyznam vo svete uplatni sa v manželstve?

Magy

plati jedna vseobecna zasada, ze notoricky klamari nie su schopni resp. ochotni akceptovat svet taky aky je. vytvaraju si vlastne minisvety, alternativy k realnej situacii, prihode, minulosti...

je dolezite zistit pricinu, preco ju nechcu (nemozu) akceptovat a podla toho stanovit aj sposob riesenia.

pokial vsak nezvazujes rozchod, jednym z vhodnych postupov je prinutit manzela/partnera povedat pravdu a NIKDY sa na nu nehnevat, nech povie cokolvek, dokonca sa stavat k tomu pozitivne, vymysliet nejaky sposob odmenovania za pravdu. partnerovi je nutne dat pocitit, ze jedine pravdou u teba dosiahne tvoju naklonnost, budes sa usmievat, otvoris naruc, vyjdes mu v ustrety a pod.

na druhej strane, ziadne klamstvo, aj milosrdne ked partner mal dojem ze to myslel dobre a nechcel ti pravdou ublizit, netreba akceptovat a je nutne dat partnerovi najavo svoju nevolu a odpor, ze klamal. a postupom casu pritvrdzovat v odmietani sa s nim bavit, pokial nepovie pravdu atd.
takymto sposobom ho postupne mozes donutit zmenit cely postoj k tym vymyslom, ktore si vytvaral cele roky (a ver, ze zvyk je zelezna kosela) a postupne zacne hovorit pravdu bez toho, aby nad tym rozmyslal, pretoze len vtedy bude mat navarene, vyprane...
nemyslim to uplne doslova, ale snad som to vyjadril jasne, kam to treba smerovat.

watermelon

Radicall, nesúhlas. Kazdy raz za cas určite zaklame... Nehadam sa. Ale je nesmierny rozdiel medzi tým či zaklamem cudzej osobe že zajtra nemám čas lebo ja neviem čo a pritom ho mám len akurát s ňou zajtra nechcem nič robiť a ked má žena doma muža ktorý jej klame že ide pracovať a ide do krčmy. Miesto donesenia prachov zaklame že ho okradli a prehral ich na automatoch. A takíto chlapi sú - vlastná skúsenosť. a to naozaj ničí životy. Kým to prvé klamstvo nikomu neublíži. Ale myslím že sú ľudia čo nikdy nemusia klamať. A myslím že chlapi klamú vtedy ked vedia že u partnerky by im nieco neprešlo. Napr je ziarliva a spýta sa či sa mu páči sexy suseda tak zarucene povedia že nie len aby mali pokoj. Neviem či to funguje aj opačne. Ale chlapi určite často klamú vlastne aby nemuseli riešiť...aby partnerka neriešila a nerozoberala...je to ľahšie a majú pokoj.

jar2012

Presne to som chcela napisat.
Je klamstvo z lutosti a milosti a je klamstvo ktore nici ludi a všetko okolo.
A až budeš chciet niekoho Radicall odsudit budeš musiet prv človeka poriadne spoznat.Len hlupak odsudzuje ked človeka nepozna.
Ja som nikoho neodsudila.Tak ako existuje kleptomania tak existuje aj diagnoza pre klamara.Preto som pisala nech pozera na jeho ine dobre stranky povahy.
A TRAFENA HUS ZAGAGALA ASI :D

tupana

Ale ako žiť s človekom, ktorému sa vôbec v ničom nedá veriť? Ako mu mám vysvetliť, že ma to uráža a ponižuje a bolí? Mám sa s ním úplne prestať rozprávať, lebo ja už som presvdčená že len čo ústa otvorí, vyjde z nich len lož?