Acne vulgaris

Príspevok v téme: Acne vulgaris
Marek1994

Dobrý deň.
Volám sa Marek mám 17 rokov a som druhák na SŠ. Môj problém začal asi v 14 rokoch a odvtedy sa ho snažím neprestajne liečiť... Začalo to s akne na tvári, hygienu a pitný režim som dodržiaval a dodržiavam. Neskôr sa vyrážky začali tvoriť aj na nohách a zamieril som ku kožnej lekárke , ktorá mi predpísala ISOTREXIN gél spolu s RSB roztokom , poctivo som natieral ráno aj večer kým sa mi gél neminul a zase mi kožná predpísala ten istý gél ktorý nezabral. Vyrážky som mal už aj na tele a ramenách tak som dostal Erifluid. Ten zabral na dolné končatiny ale na ramenách mám akné dodnes . Asi pred 2 mesiacmi som bol v lekárni po recept na RSB a Isotrexin a v lekárni už nemali RSB tak mi odporučil drahý BIODERMA h2O Sébium + AKN v cene spolu asi 45€ tak som si myslel že už konečne akné pomizne ale NIČ ... Preto sa pýtam skúsenejších čo by mi poradili . V mojom okolí už akné nemá nikto a veľmi mi to zmenšuje sebavedomie a mám aj sociálnu fóbiu . Už by som s akné chcel skoncovať preto prijmem KAŽDÚ RADU!!! :) ĎAKUJEM

RNG

Roacutane neobsahuje ziadny vitamin A, len umelych chemicku patentovanu molekulu, ktora sa , podla farmaceutov, vraj sprava podobne ako vitamin A v tele, co je zrejma loz.
V USA je proti accutane(tak isto isotretinoin) uz vyse 100 000 sudnych procesov za vazne poskodenie zdravia

Vacsie davky vitaminu A maju ten isty ucinok, minus vacsina skodlivych ucinkov. Ale ten sa neda patentovat a draho predavat, tak aby nekonkuroval patentovanym liekom neodporucaju ho pouzivat nad 3000 IU pre moznu "skodlivost"
A samozrejme ucinne davky su od 20 000 do 50 000 IU, co je v miligramoch memnej, nez toho syntetickeho patentovaneho svinstva.

LadyS4Mc

Roaccutane beriem už štvrtý mesiac a ešte mám dva mesiace liečby pred sebou. Je to liek, ktorý funguje tak, že predávkuje Tvoje telo vitamínom A a vymení Ti celú kožu. Ak ho budeš brať, zo začiatku bude Tvoja pokožka červená, bude sa šúpať, mne sa to napr. zo začiatku aj veľmi zhoršilo. Ale potom to stojí fakt za to. Treba sa len krémovať, mať po ruke pomádu atď. Roaccutane sa však neodporúča brať v lete, lebo svieti slnko a to koži, ktorá je kvôli liečbe stenšená, neprospieva. Na druhej strane, ak budeš googliť Roaccutane, nájdeš aj veľa odporcov, pretože tento liek má veľmi veľa vedľajších účinkov, okrem iného depresie až samovražedné sklony (ja som zatiaľ v pohode ;-) ). Takisto Ti kožná predtým, ako Ti ho predpíše, spraví krvné testy. Všeobecne ho lekári veľmi nechcú predpisovať, ale pýtaj si ho!
Prajem Ti veľa šťastia, prežila som si tiež minikatastrofu pleti a sebavedomia, preto viem, o čom vravíš.
Nevzdávaj to! :-)

tpch1

roaccutane
a ked nie su v jednej lekarni ochotni pripravit ti roztok RSB, tak chod do inej lekarne, je ich ako maku