Serrapeptáza a Nattokinaza

Príspevok v téme: Serrapeptáza a Nattokinaza
Lulu2011

Dobrý den, kupila som si nattokinazu, beriem ju cca 4 dni (podozrenie na trombozu, opuch,lekar neurobil vysetrenia dal lieky na alergiu, ktore vobec nezaberali) citim sa lepsie, chcela by som si kupit aj seraptazu, len neviem, ci sa mozu tieto 2 produkty kombinovat, aky je vlastne medzi nimi rozdiel? dakujem :) a tiez poprosim davkovanie ake je najlepsie zvolit, pri obidvoch

lombardo1981

Pôvodne som nechcela reagovať na toho lú*zra, ktorý sa bojí svoje výtky napísať pod svojim bežným nickom a radšej sa skrýva pod falošným, ale čo osud doprial a RNG pripomenul...
Je pravda, že niekto tu potrebuje liečbu. No obávam sa, že na akútny nedostatok charakteru sa doposiaľ žiadna liečba nevynašla. :) Alebo je charakterné ponúkať chaparral na poškodenú pečeň, keď mu bola jasne dokázaná hepatotoxicita? (viz obrázky)

Celkom by ma zaujímalo jeho farizejstvo (ktoré sa inak už potvrdilo, keď si bez okolkov dal zachrániť svoj život a teraz len na nich nadáva, že mu zničili črevnú mikroflóru. Prečo sa po stanovení neliečil sám? Odpovede sme sa nedočkali.) ak by sa stalo najhoršie a jemu by diabetes vzal obličky a on by potreboval dialýzu, či podstúpil transplantáciu.
Ak by potreboval po transplantácii potreboval užívať ľubovník, užíval by ho? Alebo by to neriskol? Toť otázka, ktorej odpovede sme sa nedočkali.

Alebo sú kortikoidy také fujky-fujky keby niekomu z jeho rodiny hrozil predčasný pôrod pred ukončením vývoja pľúc? Pretože práve kortikoidy dokážu urýchliť ich vývoj a zvýši pravdepodobnosť prežitia aj o 70%. Samozrejme sme sa odpovede nedočkali. A kto čakal, je, s prepáčením, naivnejší ako RNGho viera, že ľudia nevedia čítať a premýšľať.
Tých nezodpovedaných otázok je ale podstatne viac: GSE a riedenie krvi, kontraindikácie ľubovníka, skorumpovaný doplnkársky priemysel, či je kompetentnejší v liečbe doplnkami ako Dr. Mercola.

Bolo mi to síce lú*zrom odporúčané, ale nie nedám sa liečiť. Ešte by sa pokúšali vyliečiť môj briskný zmysel pre sarkazmus. Kto by si tu potom robil riť... veď viete z koho. :)
A ja dúfam, že si konečne zapamätá, veď viete kto, že som baba. Chápem, môj nick a inklinácia ku "info binárnej sústave" môže byť mätúca... Ale čo narobím, keď niečo takéto u mňa nič neprekoná:
if($alive == true){
keep_going();}
else{
die();}
Alebo v preklade: www.youtube.com

A áno, takmer som zabudla. :) Google search:
This report describes a patient's self-substitution of nattokinase for the vitamin K antagonist warfarin after aortic valve replacement with a mechanical prosthesis. Nattokinase is an enzyme derived from a popular fermented soybean preparation in Japan (natto), which has fibrinolytic properties and is gaining popularity in nontraditional health journals and nonmedical health websites as an over-the-counter thrombolytic. After nearly a year of use of nattokinase without warfarin, the patient developed thrombus on the mechanical valve and underwent successful repeat valve replacement. We believe this is the first documented case of nattokinase being used as a substitute for warfarin after valve replacement, and we strongly discourage its use for this purpose.
Verím, že to dáte. :)

A teraz vážne. Ak tu RNG postne "alternatívne" štatistiky o rakovine, kde sú pozmenené i oficiálne čísla, ktoré poskytlo SEER, tak sem hodím link na tie skutočné. Ak zase niekomu odporučí chaparral na poškodenú pečeň či obličky, upozorním na riziká. Ak odporuči niekomu s renálnymi problémami chandra piedra, taktiež na to upozorním. Alebo jód u ľudí s výraznou chronickou renálnou insuficienciou.
Je veľa doplnkov ktoré sú kontraindikované pri určitých ochorenia. Napríklad v téme o osteoporóze som zabudla napísať, že chitosan zvyšuje vylučovanie vápnika obličkami. Čiže pri CHRI, Bartterovom syndróme, idiopatickej hyperkalciúrii i osteomalácii a osteoporóze je nevhodný.
Pri osteomalácii a osteoporóze preto, že zvyšuje vylučovanie vápnika, ktorý by telo mohlo využiť. Vápnik v tele sa vylučuje dvoma spôsobmi... stolicou nevyužitý (asi 80%) a močom (asi 20%). A vylučovanie močom je práve dôležité pre hospodárenie vápniku v tele. Takže to nie len tak, "predpísať" doplnok, pretože neškodí. Môže mať účinok, ktorý za určitých okolností môže myť žiadúci. No pri iných už nie.

Niektoré bylinky obsahujú podobné látky ako liečivá. Napríklad acylpirín: vŕba biela, túžobník, tavoľník, osika. Takže upozornenie pre alergikov a či kontraindikácie sú rovnaké.

Neustále tu osočuje bylinky, že neobsahujú dostatočné množstvo látok. No otázka znie, obsahujú ich doplnky? Pretože štúdie hovoria, že nie... sója, ryža, pšenica, orechy sú bežné náhražky. Ďalej do nich výrobcovia pridávajú liečivá. I tie zakázané. Farmaceutický priemysel ich zakázal z nejakého dôvodu? Prečo ich potom do svojich výrobkov pridávajú? Do čisto prírodných produktov?
(info: Tainted Products Marketed as Dietary Supplements_CDER)

Ja som napríklad tatkovi vytvorila čajovú zmes na obrovské bolesti (až neznesiteľné bez možnosti pohybu). A hovorí, že je to teda riadny ekrazit. Môže si ho dať iba jedenkrát denne... 1ČL ráno. A funguje do večera.
Ak by niekoho zaujímala: 4 diely čertovho pazúra, 2 diely prasličky roľnej a 1 diel ľubovníka bodkovaného.

RNG

Nuz plno ludi co berie warfarin alebo derivaty heparinu zomiera na porazky a infarkty, tj zrazeniny sa im tvoria aj tak, aj ked v mensej miere, samozrejme. A nietori vykrvacaju alebo im to poskodi dlhodobo pecen...

lombardo1981

Warfarín a Coumadin je to isté.
Warfarín pod názvom Coumadin sa na Slovensku nepredáva.

"nezabranuje porazkam a infarktom"
To nie je pravda. Práve že, aj keď sa to nedobre číta, warfarín pôsobí práve ako prevencia pred tvorbou krvných zrazenín tým, že inhibuje aktivitu vitamínu K, ktorý je potrebný na syntézu koagulačných faktorov. Čiže, áno, aktívne zabraňuje porážkam a infarktom.

RNG

Fotka, Canada a USA sy velmi velke, takze len tak sa stretnut je tu dost nepravdepodobne.
Na let ber extra nattokinazu, lebo let je velmi dlhy a pri sedeni tak dlho si priskrcujes tok krvi najma do noh, kde sa mozu vytvorit zrazeniny. Ber nattokinazu kazdych 8 hodin, pre istotu nattokinaza ma polcas rozpadu v tele 6 az 12 hodin.

RNG

Aby ste nahodou nezabudli, co moze warfarin a coumadin v tele sposobit pozrite na
www.everydayhealth.com
V kazdom pripade nerozpusta krvne zrazeniny , tj nezabranuje porazkam a infarktom, len znizuje ich pravdepodobnost, aj to len ciastocne

fotka

Dakujem, takže môžem sa ustaliť na užívaní 2tbl Serra a 2tblNattokinázy ? Ako mám užívať enzými pri dlhšom lete? Chystám sa do Kanady.Nebolo by možné sa s Vami stretnúť osobne? Vdaka za Vaše info

RNG

Velmi silne pochybujem ze sa ti nattokinazou a serrappeptazou podari zmenir INR na 1.8 minuty Totiz normalna zrazanlivostr je od 0.8 az 1.2 a to velmi branie tychto enzymov nezmeni. Pretro neexistuje krvacanlivost pri pouzivani tycto enzymov, ako je pri warfarine a coumadine
Ale zasadna vyhoda je tu rozbijamie krvnych zrazenin, co warfarine, coumadine a rozne derivaty heparinu nie su schopne spravit.