Výber mandlí

Marek1405

Tak ja mam dnes 16 den a este mi to netieklo , dufam ze uz ani nebude ,,,, jem vsetko doradu. Uz si ani taky pozor nedavam , dufajme ze ta mala bolest do tyzdna prejde

zoro2

S alkoholom neviem, zatial som neskusal. Ani nic namahavejsie ako bezne chodenie po byte. Napriek tomu mi to zacalo uz raz dost silno tiect ked som vstal zo stolicky, a zastavilo to az nove vypalovanie v nemocnici, takze s nejakou aktivitou este urcite pockam ak sa bude dat.

Marek1405

Zoro preane ako hovoris ,, skriabe to trosku , da sa to vydrzat , ale mohlo by to aj prestat uz ,, alkohol nevies ci sa moze pit ? A neskusal si nejaku fyzicky narocnejsiu aktivitu ? Ja sa stale trochu bojim ze to zacne krvacat

zoro2

no ja mam 17 den po, a stale to trochu boli, asi ako slabsia angina, vecsinou len pri prehltani, a dost to skriabe a drazdi do kasla. Pri vodnatom, neochutenom jedle, napr. zemiakovy privarok to stale celkom stipe, ale uz je to vydrzatelne bez liekov.

Marek1234

Ahojte , ja som bol operovany presne pred 13 dnami , celkova anesteza a laser . Chcel by som sa spytat ako dlho Vas to bolelo , pretoze ja stale citim bolest na lavej strane ,neber ani lieky od bolesti , pretoze bolest sa da vydrzat ,ale nieje to nic prijemne a to uz je dnes 13 den

Karoliiinka

Ahojte, som siedmy den po výbere mandlí laserom v celkovej narkoze. Nemam takmer ziadne bolesti , iba asi ako slabá angina a mozem normálne jesť po malých kúskoch. Čítala som na internete vela diskusii a velmi som sa bála, kedže vela z nich su hlavne negatívne skusenosti .

Nemozem to porovnať s bolesťou pri bežnom zákroku ale vyber laserom by som odporučila každému. Bolest je minimálna, rekonvalescencia super. Takmer od prvého dňa po zákroku ( hospitalizácia jedna noc) fungujem normálne , chodím von, trosku pracujem, venujem sa deťom. Samozrejme s rešpektom k zákroku . Velmi sa tesim dobrému minimálne bezbolestnemu priebehu. Moj zákrok som absovovala u MUDr.Sivacka v Interklinik. Bola som velmi spokojná .

Simi-mimi

Ahojte, napisem tu trosku viac, chcem pomoct tym ludom kt. maju velky strach z vyberania mandli. Mam 22 a vyberali mi mandle pred tyzdnom. Chcem este podotknuť že ja som neskutocny bojko a mam respekt pred vecami tohto typu.

Nebola som nejak chora, ani anginy ani horucky ani nic podobne. Zacala sa mi zhorsovat plet (najprv jedna vyrazka potom dve, tri ... az som mala vyrazkami posiatu celu tvar), velmi som sa trapila a to až 3 roky. Kožna ma poslala na rozne vysetrenia až sa zistilo že mam chron. zapal mandli. Ako som spominala nemala som ine prejavy ako akne. Mala som v mandliach dierky z ktorych som mala čapy, stale sa dierky zvačsovali tym padom boli čapy vacsie a aj problemy s pletou vzrastali.Odkladala som to pretože som sa toho bala a poriadne. Ja a operacia ? nehrozi.. hovorila som si.. no mandle sa zhorsovali stale sa viac dierkovali a slo z nich viac a viac hnisu kt, sposobovali zapach z ust a nekomfortne pocity v ustach, pribudali viac vyrazok uz to bolo neznesitelne velmi som sa koli tomu trapila. Jedneho dna som si povedala a dost !!! objednala som sa na co najskorsi termin a už som len cakala...

Operovali ma v Šaci a už v den hospitalizacie som sa ukludnila pretože pristup celeho personalu bol perfektny. Doktor ma upozornil na pooperacny priebeh. V poradi som bola druha cize som dlho necakala, dali mi naladovku ale poviem vam triasla som sa od strachu tak ze ma sestricka musela upokojovat dostala som zimnicu pretoze všetko co som čitala o tom ako to boli a ake to je hrozne ma desilo. Už ked som bola na operacnej sale a znova pristup vsetkych doktorov co tam boli bol dokonaly este sme aj srandovali a smiali sme sa co odlahcovalo celu situaciu. Uspali ma (celkova narkoza) a už som sa len zobudila a bolo po tom. Bolesti ziadne, prvy den bol pohodovy dostanete totiž infuzku ktora pomaha. Možte si ju pytat podla vazho poziadania ci vas to boli alebo to znesiete. Bola som tam 3 dni, prezivala som to super mala som take normalne bolesti, nic hrozne. Ked som z tade odchadzala, až mi bolo smutno :-)no povedali mi, ze tie prave bolesti pridu až po 4-5 dnoch. A tak aj bolo, ale vsetko sa da zvladnuť s tabletkami kt. vam predpisu na doma.

Na zver by som chcela zhrnut co som tymto chcela "povedat" :
- nedajte sa odhovorit tym co vam hovoria ostatní ze je to hrozne a ako to boli a neviem co (je to individualne)
- ak vam to ma pomoct chodte do toho trosku bolesti vydzite a potom mate už pokoj
- priebeh hojenia sa tiež líši od vela veci , ja som hned zacala vela pit vody nech sa to tam cisti a kloktala caj kt aj musite, treba zatat zuby a piť, piť, piť
- velky luxus vam pri celej rekonvalescencii urobi Flector rapid kt. vam uplne znizi bolest na minimum (mate pocit ze vam ani nic nieje)
... nebojte sa toho uvedomte si ze to podstupilo vela ludi a prezilo to :-) vsetci co sa na to chystate,drzim palce vsetko sa da zvladnuť tak vela stastia :-)

RNG

Z mnozstva zlatych stafylokokov je nebezpecny najma druh MRSA, ktory je odolny na antibiotika, dokonca mnohe atbv ho podporia tym ,ze znicia jeho konkurenciu, probiotika.
Roztok citricidalu/GSE ho ale znici a ak vytvori odolne biofilmy, tie sa daju rozrusit NAC, pripadne aj oregasnovym olejom, ktory je tiez odhlienovac okrem silne antimikrobialneho ucinku.
Infekcie hornych dychacich ciest , a dokonca aj stredneho ucha ale zacinaju obvykle v prinosnych dutinach, kde sa vyvinu zo zachytenej kvapockovej infekcie a kde ich telesna obrana ani usdtne brane atb nevedia znicit(dutiny)
Pozri cez Google.sk uvedenim rng infekcie tam mam viacej udajov , co vselico to sposobuje a ako na to.

Mimulus

Určite odporúčam lokálku :) Mne osobne dali najprv taký cukrík - som si myslel že fajn ale ten cukrík mi okamžite umrtvil jazyk a už som vôbec nemohol rozprávať ale je to fajn :) Na druhý deň som už išiel domov. Čo sa týka jedenia tak kašičky alebo výživy som nemusel - začínal som s jogurtom a rohlíkom ( namáčanie ) ale každý ako uzná za vhodné.

Eri Lu

Chcem sa opytat, ci niekomu vyber mandli pomohol na plet- vyrazky, mastna plet, rozsirene pory...?
ja mam zapalne mande, mam tam hnis, aj tie hrudky, boli ma stale hlava,usi, citim unavu + tie problemy s pletou, mam pocit tlaku v hlave a opuchaju mi oci...zistili mi zateho stafylokoka, ale ja nemam pocit, ze mi ATB nejak pomohli...