Laparoskopia gyn.

Príspevok v téme: Laparoskopia gyn.
babika_ka

ahojte chcela som sa opytat ktore z vas uz boli niekedy na laparoskopii ako dlho ste boli pn a ako prebiehalo vase pooperacne liecenie???? Mna vcera operovali koli nespecifickej zenskej neplodnosti urobili mi aj prefuk vajcovodov a odstranili mi malu cystu 2cm ale zrasty som nemala... lenze dnes ma pustili domov a stehy co mam v pupku trochu krvacaju co s tym??? pred odchodom mi povedali ze ked pridem domov mam si odstranit naplasty zo stehov ale ja sa bojim je to bolestive a citlive :( nehovorim o bolesti v ramenach a klucnych kostiach od toho plynu ktorym ma nafukli... tak mi prosim poradte ako to co najrychlesie prekonat...piste zenusky co mate skusenosti...dakujem.

oblacik

Ahojte,ako to tu sledujem, tak nás je vela prípadov :-( aj mna pravdepodobne čaká laparoskopia a keď tu čítam tie vaše príspevky ako ste sa cítili potom začínam mať strach :-(

babika_ka

operovali ma v ke a ano robili mi klistir ale ziadna veda to nieje je to vtipne a to fakt vobec ani neprijemne to nieje len musis rychlo utekat na wecko ale poviem ze ulava je to perfektna som sa citila tak cisto... no a vecer ma nechali hladovat mohla som iba pit aj to cistu vodu maximalne do polnoci ...rano som vstala a o 9tej som sla na operacku napichli mi kanilu do ruky dali mi dajake antibiotika do nej a potom som sla na izbu cakat ...dali mi pancuchy co vyzerali ako podvazky...to je na trombozu aby pocas operacie nevznikla...take sexi biele od prstov az po stehna hore, vravim uplne uzucke ale sexy...vzali ma na operacku kde ma vyzliekli navliekli do zeleneho mechu , lahla som si na kozu a do kanily mi zase pichli ale uz narkozu , pamatam si asi uz len 2min z kazdej strany ma pripevnili lebo ked mi zaviedli do hrdla toto na dychanie tak aby ma nebolel krk... ale to si nepamatam vravim 2min a bola som tuha :D nic neviem zobudila som sa po hod a pol aj to si matne pamatam jak ma holu dali lahnut a napichli mi infuziu proti bolesti... napodiv sa mi vobec nechcelo spat ale vobec zaspala som v ten den az v noci o pol 1 :D ked ma zobudili po narkoze tak viem ze som mala 2diery jednu v pupku a jednu na lavej strane jak je vajecnik, a z dola som mala vyvod na moc :) nic strasne ale vtipne :) potom ked prisla poobede sestricka povedala mi ze nech si sadnem , sadla som si v pohode a potom ma postavila, az ked budes vediet chodit ti vyberu ten vyvod, ked som sa postavila vtedy som citila ten plyn ktorym ma nafukli jak som zaspala a vyrazala mi bolest do ramien taka tuha tupa hnusna... ale da sa to prezit len nebudes vediet dlhho rozpravat lebo ten plyn fakt vadi, no a ja uz o siestej som behala ako rybka :D vecer mi dali este nalgesin od bolesti a rano som uz sla domov :) dufam ze som trosku pomohla a fakt netreba sa bat nieje to nic strasne :) a odporucam urcite si zaplatit nejaky standard alebo vip izbu vtedy sa spravaju uctivo a staraju sa :)

babika_ka

presne toto som mala ja ale bolo to nad moje ocakavanie, a aj ja cakam na vysledky z hystologie ci je zhubna alebo nie ale nemam strach nech je co ma byt...a narkoza v pohode smiala som sa a jak ma zobudili uz som nespala vobec sa mi necelo len akcna som bola :D mna dodrbaval az moc hlad :D hehe ale nalievala som sa vodou a neboj zmaknes aj ja som bola hotova ...velmi... drzim silno palce a ani nebudes vediet ako a mas to za sebou ...

orchidea0

babika_ka len ci ta cysta je zhubna alebo nezhubna. uplne mam strach z prijmu, narkozy, noce stravene v nemocnici...

babika_ka

aj ja som sa bala ...nemusis sa bat ide o cystu ktora moze alebo nemusi znamenat ze mas aj endometriozu ale operacia je okej teraz bojujem s pooperacnymi bolestami... ved si precitaj vsetko ... :) a ja som mala cystu 5a pol cm a rozpustila som si ju ajurvedskou kavou :)

orchidea0

Ahojte, mna caka laparoskopia v NOU klenova. Mam vraj funkcnu alebo endometrioznu cystu 7cm. nechapem preco ma tam posielaju. zeby islo o zhubnu? Co ma caka? Mam strasny strach...

babika_ka

nieco mi hovor poznam to az prilis dobre ale uz som si povedala teraz po operacii ja som okej uplne takze mozem byt kludna a bude co bude nech je jak ma byt a basta :) takze sa snazim ukludnovat tesim sa ked budem fit bez stehou a bude spica vsetko ...len si budem uzivat ... vieme ze sme ok tak netreba uz na to mysliet aj ked je to tazke ...veru jak cisto na pakaren ...:( ale bude dobre verim tomu