Hrubé črevo

Príspevok v téme: Hrubé črevo
Loliiii

Mám vážny problém so zápchou.Pijem zaječicku horku vodu, jem zeleninu ovocie, trvá to už asi 4 mesiace čo som nebola na wc normalne ale za pomoci preháňadla. nemám problém že by sa mi nedalo. takže perialistika narušená nie je. ale nemôžem to zo seba dostať stolica je príliš veľka a nedostanem ju von.čo je veľmi nepríjemne keď musíte isť na wc a nedá sa. nemáte niekto rovnaky problém inak zápcha trvá cca 7 dní potom použijem preháňadlo inak by som musela isť tak do nemocnice každý týždeň ... prosím poraďte mi ... u lekárky som bola čaká ma kalonoskopia....

zapcha

na stranke alternamedica.sk si najdi helso zapcha a tam dole pod tym pribehom je dobry recept, tiez som ho vyskusala a ucinkuje.

2bodka

No hlavne cakat 4 mesiace, nez zacnes riesit situaciu u lekara je dost hlupe. Pokial ide o crevo, je to zavazny problem. Nie je predsa zdrave, aby vykaly ostavali v tele 7 dni. Toxiny z nich sa znova vstrebavaju do krvi.
Najdolezitejsie je dat sa vysetrit. Musi existovat pricina, treba ju odhalit, kym sa z toho nestane vazny dravotny problem. Na rakovinu hrubeho creva si mozno este mlada, ale riziko tu je, pokial mas taketo problemy. Preto co najskor navstiv lekara, nech sa ti pozru na to tvoje crievko :)

Lulu2011

ja som to myslela skor tak, ze radsej rektoskopiu najskor, ako trapit clovek arovno kolonoskopiou, ale samozrejme je to len moj nazor, ak citi, ze ma problem vytlacit z konecnika, tak bude skor problem v nizsich castiach

bazalka

Ahoj, ja nesúhlasím s Lulu, lebo ja som tiež mala problémy so stolicou, tiež som sa pýtala, či nestačí rektoskopia, ale lekárka mi povedala, že problém môže byť aj vyššie v hrubom čreve a prejavuje sa to pri vyprázdňovaní.

natusa42

uf,tak to teda nevyzerá dobre :(v kazdom pripade,nie som doktor,ale bude to nieco s crevom,nie nahodou nador ?ked to mas takto ?ked sa ti to neda dostat von ?mozno on tomu brani,alebo co ,ja neviem :( ale teda ..musi to byt priserne...

Loliiii

ja viem to som len na rýchlo písala ale ďakujem az opravu ...... no a nie nie je to z toho lebo jasné že zo začiatku som to neužívala a to bolo strašnééé