Ako dlho ste bez práce?

advice.i

No neviem či by sa jej aj s tým pedagogickým minimom podarilo zamestnať ako učiteľka. Mám známeho, čo vyštudoval tiež taký prudko perspektívny odbor - niečo pedagogické so životným prostredím a nikde ho nechcú vziať do práce (už 2 roky), lebo už sú všade plné stavy. A preto teraz pracuje viac-menej manuálne v jednej fabrike, robí niečo úplne iné, čo vyštudoval. Takže ani to minimum podľa mňa nepomôže.

Matyo

Dnes je výhodné študovať tak maximálne medicínu/farmáciu a IT, ostatné odbory pri súčasnej vysokej nezamestnanosti vám nezaručia prácu a dobrý plat už vôbec nie. Ak by som mal rozhodovať o škole vo veku cca. 30 rokov, určite iba externe popri práci a aj to by som na to musel mať extra dobrý dôvod...

Bezprace

Investicia do vzdelania sa oplati, hmm.. tiez som doma bez prace vyse roka a s VS, ktora mi je najvacsou prekazkou pre zamestnavatelov, ako sa vyjadrili..Tiez mam "uzasny" odbor bez minima, aj ked po skole som si pracu naslu na dva roky, samozrejme mimo odboru.
lionesssssss Ver tomu, ze sa chce, ked clovek kvoli tomu, ze nerobi straca zmysel zivota, urcite sa chce..

J111

Ja mam z teba pocit Atide a to opravneny, ze ty sa tak skoro z miesta nepohnes. Urob si minimum a zacni ucit. Spamataj sa dievca, lebo to, co si pisala pred dvomi rokmi pises aj teraz. Bist du ok gesundheitlich?

lionesssssss

ATIDE/ESMERA, tiež som si vyberala podľa srdca a nie podľ prestíže . ale vyberala som si podľa srdca tak, aby som sa nemusela postaviť na úrad práce po skončení

si dorob minimum aspon, preboha

ATIDE/ESMERA

Minimum nemám :D takže tak, a inak, to bolo vtedy moje cítenie, moja vec, že som šla študovať neičo, čo ma bavilo, ja som vtedy myslela, že do toho bduem robiť, keby som videla veci v tkaom svetle ako dnes, tak tma určite nejdem, hoci by som to oplakala..ospravedlňujem s ateda vašim daniam - ja aj všetci ostatní, ktorí si trúfli vybrať si vysokú podľa srdca, nie podľa prestíže :D

lionesssssss

ATIDE/ESMERA, a my všetci sa poskladáme z našich daní na to, že prvá škola ťa "aspon bavila". Aby si si teraz v kľude mohla dorobiť takú čo ti aj na niečo bude.
úžasné

nechápem prečo nejdeš aspon niekde učiť tú históriu (ovšem ak máš aspon pdg minimum, čo snáď máš, keď si už študovala tak "perspektívny odbor"), alebo nezúžitkuješ znalosť jazyka (verím, že ovládaš aspon jeden na úrovni), alebo pod.

ATIDE/ESMERA

Maoam má pravdu, ivnestícia do vzdelania sa vždy oplatí, len záleží od toho, do akého vzdelania, do toho môjho sa určite neoplatilo vraziť čas ani epniaze ani energiu, ale čo už...apsň ma to bavilo :D Tentoraz by som chcela investovať do vzdelania, ktoré sa vyplatí oveľa viac

Lulu2011

tak za tým sa chodi do zahranicia, do vyroby, opatrovatelstvo muzi tiez fyzicke prace...ale zatial si nikto nestazoval, na SR sa clovek namaka a dostane na konci mesiaca prd