psychika v ...vdaka absurdite??

Príspevok v téme: psychika v ...vdaka absurdite??
maybe12

dobry den, chcem sa mozno spytat na vas nazor, alebo sa len vyrozpravat..
ide o to ze za chvilu maturujem-chemia biologia absolutne sa toho nebojim oproti tomu co bude potom, preco?

najvacsiu chybu som urobila ked som povedala ze moozno pojdem v slapajach sestry-medicina

vysledok? moje psychicke problemy, nespavost, nervozity, uzkost a neustale myslienky ci so vsetkym neskoncim

viem ze na to nemam, apson nie tento rok, chemiu gymnazialne ucivo v poriadku ale tam co je a na tych doucovaniach..sak to je rovno na slucku! ;(
a nie ze by ma podporili rodicia oni sa mi neustale vyhrazaju! otec "sak ked sa tam ty neodstanes, ty este len uvidis!" a taketo, matka minule "ty si ani zrat nezasluzis...si taka bezcitna ked sa tam nedostanes, ty ma tym zabijes" a taketo reci mam kazdy den niekolkokrat! dnes iba trikrat bolo nieco take

to je vazne take hrozne ked sa na taku skolu nedostanem na prvykrat? s tym ze na zubarinu beru 25 z asi 800?!
dala som si prihlasku aj na uk prirodovedecka, dnes doslo ze som prijata, vsetci sa uz rano v skole tesili ze "anoo, sme tam!" u mna doma? "opovazis sa tam iist opovazis!na to okamzite zabudni"
aby toho nebolo dost, moja vlastna sestra sa chova jak najvacsia mrcha, stve rodicov proti mne, furt ma len s nou porovnavaju, aka je ona uzasna, ....hej asi preto ma 27 a vsetci ju posielaju hlboko...
neucim sa zle vzdy mam 2-3 dvojky, vzdy vyznamenana a bojim sa s tym chodit domov, aj tak som cierna ovca a "sprosta, naivna, ktora NIC nedosiahne a bude zavidiet svojej sestre" jak povedali

a teraz fakt neviem co robit, hoci leto milujem, teraz mi to evokuje prijimacky a nasledne po tom peklo co budem mat doma, v noci sa budievam mokra, sny stale o prijimackach a prichode domov, viete co to je to mat kazdy den doma? ;( ja uz fakt nevladzem dalej takto zit, prosim pomozte ;(

numa

maybe: hej!... ziadne poddavanie sa. mas na to to vyriesit. to vravim. tazke to bude (nieze uz teraz to nieje) ale da sa to. jedina vec s ktorou som sa nikdy nedala (na dlhsie) dohromady je suicidium. to proste nie. mas vsetko na to aby si to zvladla. hlavne zmaturuj. bez matury tazko budes riesit nejaku buducnost (to hlavne preto ze si z gymka). chcela som ti este napisat: ak si vyberies odboor, ok. ale ber aj taku vec, socialka a pomoc od inych su len reci. fakt je ten ze kym nezacnes zarabat, tazko sa o seba postaras. napadlo ma co by som riesila v tvojej situacii. ist na nejaky light odbor, kde sa ti lahko bude ucit, ziskat stipko za same A (da sa, 200e v pohode) takto si zarobis na intrak, zivot, a ked sa rozkukas co a ako, poriesis odbor ktory ti bude vyhovovat. to je jedina realna alternativa kt ma napada. odid, zarob, a ries si svoje. na stipku sa da luxusne vyzit a nebus musiet byt na nich zavysla.

drz sa, viem ze sa terz strasne trapis. kazdy skur*eny den. ale jeden za druhym, prijmacky a ides. vydrz este. bude lepsie...

maybe12

akurat sa najviac bojim keby sa mi to na prvykrat nepodarilo to by bolo potom strasne pre mna..keby som lezala v nemocnici alebo co oni by este aj tam po mne vyleteli a uz asi dorazili

maybe12

numa: teraz mam konecne pocit ze ma niekto chape, akurat sedim a placem na posteli, dosla som zo skoly a hned isli po mne jak po stvanej zvery, strasne casto mavam depresie,uzkost a chut sa zabit,coraz castejsie sa mi ten napad zacina pacit,nicoho dobreho sa uz aj tak nedockam..lebo svoj zivot uz nezvladam a nie je moj..
S tou scenou na psychiatrii si to viem realne predstavit,poznam, taketo sceny su bezne
kazdy den prosim Boha nech ma zobere uz k sebe aspon tam budem mat pokoj stoji mi to zato,uz to bude len horsie

numa

maybe presne poznam o com hovoris, rodicia skoro na vlas rovnaky, cely zvot... ale poviem ti spametali sa ked ma zavrely na psych, viem viem som posuk atd... ale tam ta bohuzial neustale sikanovanie, ponizovania a apod dovedie. prve problemy v 16 to sa premlcalo, teda skor prehadalo. som na medine a po prvom roku som musela prerusit... to ake mas znamky je jedno (tiez som bola vzdy vyznamenana) ale pokial sa na to nemozes plne sustredit tak to nedas ani keby si bola einstein... vela ucenia rozmyslania chapania (latina je jeden z easy predmetov)... neradim ti doletiet do nemocnice ja som o aj tak urobila trochu z inych dovodov, nie ze bysom sa citila zle (to som sa citila nonstop tak dlho ze uz som to ani nevnimala a potrebovala som rok psychoterapie aby mi to vobec doslo)... ale v jednom maju diskutujuci pravdu, oni sa neuvedomia, po dlhej takejto dobe, musis povedat dost ty... boh vie ze chapem ake je to tazke a nieje to urobit raz ale niekolko krat kym to bude mat aspon nejaky efekt... na medine som sice preto ze chcem ale korene rozhodnutia su u nich (nejake to presviecanie...) jedine stastie ze ma to aj bavi. zase davam za pravdu predch prispevkom. skolu si vber podla seba, ale tiez si viem predstavit aj lepsie alternativy. teraz uz su moji trochu viac ok. na psychiatrii ich dost dodeptali no a nebolo im tiez vsetko jedno, bola som tam sice len nejakych 10 dni ale asi najlepsia dovolonka co som mala, po matur rocniku, prijmackach, 1. roku med... asi mi proste sadol ten klud co tam je. a samozrejme ze to bola konecne chvila postarat sa o seba a nikto ma nevydieral ako zodpovedam za jeho city atd. po prvej scene co matka urobila na odeleni im zakazali navstey a bol klud. bozsky. pocit bezpecia (no trochu aspon ze som od nich prec a zalezi len na mojom rozhodnuti). zase ruzove okuliare dolu, prijemne to prostredie dvakrat nieje, ale asi ako kde... ja som poziadala o prelozenie lebo som nechcela byt v tom meste (nemocnici) kde studujem. bola som potom v RK.

skus urcite psychologa. effekt bude neskor to narovinu, a asi to nebude take ako pekne a dobre to vyzera vo filmoch ale pocit ze pre seba robis nieco, ze riesis situaciu ty sama stoji za to....

drz sa, nech sa rozhodnes akokolvek mas toho pred sebou vela a na dlho. sprav matury za kazdu cenu a potom prec z domu

maybe12

nechcem zatazovat babinu, aby sa jej nieco nestalo
ja neviem, v inych rodinach by boli mozno radi, ze maju zdravu dceru a ja som tu aj tak na nic, moja existencia je nepodstatna, furt som ta najhorsia, uz z nich mam psychicke problemy a chcem sa zabit, lebo sa to nikdy nezmeni

malickasom

nemas inu rodinu na blizku? starych rodicov, nejake tety a tak? mozno by niekto mohol dohovorit tvojim rodicom, nech sa spamataju. podla mna ani skolska poradkyna nie je zly napad. ved na to tam predsa je nie?
pocuj sak ked sestra ma vlastny byt tak sa tam odstahuj a ona nech vyjeda rodicov aj nadalej...

ATIDE/ESMERA

Alebo na rok preruš medinu s tým, že si necháš zadné dvierka, aby si sa tam mohla vrátiť, ak budeš chcieť, a zatiaľ to vyskúšaj inde, napr. na tom učiteľstve chem. a bioly