Ideálna váha dieťaťa

Príspevok v téme: Ideálna váha dieťaťa
lemaja

Moja 3ročná dcera váži pri 100cm asi 20-21kg. Nikdy som jej váhe nevenovala zvláštnu pozornosť lebo aj ja som bola guľaté decko ale na gastre nam povedali že by sme s tým mali niečo robiť,zje všetko nie je prieberčivá, je ovocie aj zeleninu, aj pohybu má dosť. Chcela by som vedieť aké sú normy pre takéto deti, a či je jej váha varovným signálom

silka

Ahoj.

Môjho malého tiež raz jedna predavačka nazvala, že je obézne dieťa mal 15kg v 2 rokoch, dotklo sa ma to. Ale ona nevidela aký je vysoký. Teraz má 6 rokov 128 cm a váha 22kg. Kojila som ho asi 2 týždne, mal problémy s refluxom tak som ho musela krmiť s bebou 2HR. Mala vyrastie.

zuzkas

lucuša
aj môj malý má presne 2 roky a má 11kg.pôrodná váha bola 3300g a dĺžka 50.oni to dobehnú a veľa záleží aj na génoch,akí ste vy rodičia.každé dieťa je iné,môj aj keď spapá dosť,tak to vybehá.

kissiennnnnn

pomôžte mi mám len 10 rokov vážim 46kg a meriam 158cm. Je to normálne to s výškou ked moji rodičia nie sú bohvie ako vysokí? No a nie som náhodou trochu tučná?

dd

lucusa, pre istotu sa mozes porozpravat s pediatrom, ako napisal Help..predsa len ma vacsi prehlad o vyvoji Tvojho synceka ako my tu..ale moze to byt uplne v pohode a normalne..moja dcerka ma teraz(ma 2 roky a 9mesiacov) asi 13.5kg a aj sa vie dobre napapat(teda nie uplne vzdy, ale tak vacsinou jej chuti dobre) a nemam v tomto smere nejake obavy..ale ona nie je stavbou tela po mne..ak nema byt po kom Tvoj syncek velky, tak to je podla mna uplne normalne, ja som mala porodne miery asi take ako Tvoj syncek, a ked som sla do skoly, tak som mala 16kg, taky maly stuplicek a som zdrava, nic mi nechyba, akurat ze som nizka, ale tak nemam byt po kom vysoka :)..

Help

lucusa- no moj mal v takom veku 14 kil....
Ale zalezi to aj na stavbe tela.
Su obdobia raz take a potom zas opacne.
Ale pre istotu sa chod o tom porozpravat s lekarkou....

lucuša

Mám synčeka, ktorý má 2 roky a tri mesiace a váži necelých 11 kg. Jeho pôrodná váha bola 2,67kg a dĺžka 47cm. Chcem iba vedieť či na svoj vek nemá málo kilogramov?Lebo mi aj málo papáva.

zuzic

ked chcete mozete si vypocitat vzorcek na obezitu (i ked si myslim ze u vas je to zbytocne, ale mne to psychicky pomohlo:): hmotnosť v kg : (výška v cm na druhu) ak vam vyjde menej ako 30 ste v pohode