Ideálna váha dieťaťa

Príspevok v téme: Ideálna váha dieťaťa
lemaja

Moja 3ročná dcera váži pri 100cm asi 20-21kg. Nikdy som jej váhe nevenovala zvláštnu pozornosť lebo aj ja som bola guľaté decko ale na gastre nam povedali že by sme s tým mali niečo robiť,zje všetko nie je prieberčivá, je ovocie aj zeleninu, aj pohybu má dosť. Chcela by som vedieť aké sú normy pre takéto deti, a či je jej váha varovným signálom

00dominka00

ja mam 9 rocnu sestru a ma 18-20kg to mysim ze je dost velka podvaha mno je normalne kolko vladze ale ona uz je tak narodena...a klarika ty sa nestresuj podla mna je to celkom normalna vaha na tvoju vysku ale cvicenie telu len prospeje mohla by si sa dat na neaky sport

nitra

Vobec nie je Tvoja dcera tucna! Ja mam dve dievcatka. Starsia (porod. vaha 3900g a 54cm)bude mat teraz v septembri 4 roky a vazi 20 kg (ale ma ich uz rok) a meria okolo 110cm. Strasne sa vytiahla za posledny rok a vaha zacala stagnovat. Tak sa neboj. Podla mna treba brat do uvahy aj porodnu vahu!!!Tiez sme kojili 7 mesiacov a mala ako pol rocna okolo 10kg. No a mladsia to sa podrz! Porod. vaha 4850g a 56cm! Ked prisiel manzel do porodnice pozriet,tak sestricka komentovala, ze tak tu mame novorodencov a tu je Vasa "3 mesacna"!teraz ma 2,5 roka vazi 17kg a meria 100cm!Nestiham kupovat oblecenie!Tiez som si vsimla,z e zacina ist do vysky a vaha je konstatna. Doktory nas uz poznaju, ze sme mali vacsie porodne vahy/miery, tak nas tak aj beru, ze sme nad priemerom! Ale ked niekde prideme, kde nas nepoznaju tak starsej hadaju, ze ma 5-6 rokov a mladsej 4 roky! Ani oblecenie nemozem kupovat podla veku, a o topankach ani nehovorim. Starsia ma vel. 30. Nikto si z toho nic nerobi! kasli na nich! Pokial nema mala zdravotne problemy suvisiace s vahou- stitna zlaza, bolesti klbov, poruchy stravy! Ked pozries tabulky, tak na 20 kg je normalna vyska okolo 100 cm. Je to trochu nad priemer.Ale chcela by som vydiet kolko deti je podla tabulky!!!

klarika

ahoj.mam 13 rokov, vahu 55 kg a vysku 167 cm.je to normalna vaha????myslim si ze som tlusta.ako by som to mala zhodit??
poradte mi dakto.prosim.

klarika

ahoj.mam vahu 55 kg a vysku 167 cm.je to normalna vaha????myslim si ze som tlusta.ako by som to mala zhodit??
poradte mi dakto.prosim