Jedalnicek

Príspevok v téme: Jedalnicek
babizna

ahojte mohol by mi niekto pomoct skontrolovat moj jedalnicek? mam pocit ze vsetko dodrziavam, zdravo a casto jem, male porcie, vela pijem a tiez sportujem. Vaha stale nic :(

Niekde musi byt chyba..

Je tu niekto ochotny kto sa aj trochu vyzna? poslala by som mu kazdy den co som zjedla a on by mi to zhodnotil. mozno staci par mailov a zistim kde robim chybu :(

Dakujem

babizna

Jaaj no to ste mi teda nalozili baby :D

ale v dobrom, dakujem Vam velmi pekne.

Vidite, myslela som si ze sa relativne zdravo stravujem a figu borovu.

Budem musiet na tom zapracovat, tu knizku som si prave objednala a idem skusit aj ten olej z DM.

Len to moje sladke nestastne, to je moja achilovka, ach..

Katuska23147

Babizna, sladke si nemusis Vobec odoprierat :-) Ak pojdes do DM pre ten olej, kup si tam aj susene figy tie su presladke az az :-) Urcite Ti zachutia, sladku chut uspokojis a dodas telu aj nejake latky prospesne. Su sice pomerne drahe 3 eura asi 200g, ale tak podla mna das si jednu dve maximalne 3 a postaci Ti to :-) Mozes si kupit aj tie zelene jablka v Lidli su velmi sladke tie take velke, nakrajat, oskoricovat dat lyzicku dve medu, taktiez super lahke sladke a zdrave :) A kup si aj horku cokoladu, jedna dve kocky a bude Tvoja chut po cokolade uspokojena uvidis :-) Mne uz Milka Orion a tieto akoze lacne, aj ked su aj tak dost drahe cokolady vobec ani nechutia. Odporucam Ti aj 70% pomarancovu cokoladu z Lidla, vyskusaj, tiez dobra :-) A ked budes mat chut na chipsy tak si kup tie v DM tiez, je to sice tiez "sladkost" ale je to taky pomocny mostik pri prechode z nezdraveho na zdrave stravovanie. Tiez aj tie spaldove tycinky, to ked skusis tak klasicke DRU tycinky mozu ist do prdele :-) Ty musis hlavne objavit ze zdrave jedlo je chutnejsie ako nezdrave. A je to tak :-)

babizna

Jaaj no to ste mi teda nalozili baby :D

ale v dobrom, dakujem Vam velmi pekne.

Vidite, myslela som si ze sa relativne zdravo stravujem a figu borovu.

Budem musiet na tom zapracovat, tu knizku som si prave objednala a idem skusit aj ten olej z DM.

Len to moje sladke nestastne, to je moja achilovka, ach..

babizna

Jaaj no to ste mi teda nalozili baby :D

ale v dobrom, dakujem Vam velmi pekne.

Vidite, myslela som si ze sa relativne zdravo stravujem a figu borovu.

Budem musiet na tom zapracovat, tu knizku som si prave objednala a idem skusit aj ten olej z DM.

Len to moje sladke nestastne, to je moja achilovka, ach..

babizna

Jaaj no to ste mi teda nalozili baby :D

ale v dobrom, dakujem Vam velmi pekne.

Vidite, myslela som si ze sa relativne zdravo stravujem a figu borovu.

Budem musiet na tom zapracovat, tu knizku som si prave objednala a idem skusit aj ten olej z DM.

Len to moje sladke nestastne, to je moja achilovka, ach..

Harper7

pekne ze dnes si tam tu kavu uz ani nenapisala ako keby to bolo nic :-) Objednaj si ten jedalnicek od Bukovskeho. das 65 eur ale mas na vyber, skusat vsetko mozne a o 5-10 rokov zistit ze s ato nepodarilo a asi uz ani nikdy nepodari, alebo tie 2000cky obetovat a pomoct si a byt stihla. Co si uz dnes kupit za to? Neboj ani si nevysimnes ze ich nemas a moze ti to velmi pomoct. Aj ja mam rezervy urcite ze co s cim kombinovat aby to malo efekt ake bylinky, ale taketo skolacke chyby ako robis ty to uz ja mam za sebou :-) Resp. som nikdy nepila kavu ani nefajcila tak som sa s tym nemusela lucit. Lucila som sa s cipsami bolo to tazke uz 2 roky som ich nejedla a paradicka nelutujem. A to som ich jedla len pre to, ze ich mama do mna pchala, samu by ma to urcite nenapadlo. Moja mama nepozna inu upravu karfiolu ako vysmazanie a to je este stastna na hrda na seba ze jedla "len" zeleninu ak ho robi... Pre informaciu ma 120 kg, cukrovku, tlak, problemy s dychanim a kopu inych chorob... Ja mam 58 kg, ale pri nej som mala 75... Chcem mat sportovu postavu a chcem stratit zbytocny tuk, preto sa idem poradit. Mozno aj ju trocha inspirujem. Aj ked stale mi nadava ze nemozem zit len na zelenine... Pritom ja jem aj kopu inych veci, ale dobre jej sa to zda extrem. A pritom neje vela... Ale daj si trochu kolacika, trochu hranolkov, trochu pizze.... dat si mozes, budes tale hladny, telo nema ziviny ziadne a si este aj tucny. Ja som stale syta a chudnem. Ale dohadovat sa s nou uz nebudem. Lebo ona keby chcela byt chuda by musela byt len na zelenine! No chudatko. Jasne ked si nic neastuduje tak nevie ze zdaleka to nie je len zelenina... Ja mam tu tendenciu priberat z 1 pizze pol kila... preto sa musim moc strazit a jest zdravo, ale nie je to tazke. Co je tazke na tom cele ze vsetci ludia okolo teba ti budu hadzat polena pod nohy...Ale vsetci kam pojdes. Lebo vsetci jedia nezdravo. Prevazne. budu ti nukat a budu stastni ked do teba napchaju. Aby si im nahodou neukazala ich vlastnu neschopnost dat dole svoje speky a nebyt v buducnosti a starobe na pritaz ostatnym ked sa nebudu schopni sami ani umyt. Dobre idem asi do extremu, ale mnoho ludi je vonku 100 a viac kilovych. Kazda zena co ma nad 75 by s amala uz nad sebou vaznejsie zamysliet. Ze kolko ma rokov a kam si mysli ze asi este svojim stravovanim dostane na ake cislo ak to nebude riesit.

Harper7

A vyprazane pre boha - zabudni! Kup si zdravy BIO omega 3 olej v DM drogerii a to si lievaj na celozrnny chlieb. Nejedz vobec lacne oleje za liter 1,5 €... Tento stoji asi 3-4 eura pol litra myslim, ale das si ho po lyzicke denne. Som zvedava ci poznas aj inu upravu karfiolu ako vysmazanim. nechcem Ta tym urazit. Iba som zvedava :-) Ten Bukovsky by sa Ti zisiel ako sol -ako sa vravi-ale solou to tiez netreba prehanat :-D. A nie je to ziaden extremista ako sa uboziaci co potrebuju vyhovorku o nom vyjadruju. To ze neje cipsy a vysmazance a maso nie ej extrem. Vie pre co to robi na miesto tych co jedia co im chuti. zapamataj si ze chute su prizemne pudy a ze ak nieco vies ako chuti nemusis to skusat stale :-) A neboj sa na zaciatku Ti to chutit mozno nebude ale po 2 mesicoch Ti uz nebude chutit marlenka a kava a vysmazane masove gulky. Je na tebe comu das prednost.

www.google.sk

www.google.sk

Harper7

No tak ja jem ovela prisnejsie a nechudnem. Schudla som 15 kg a uz s ami to nehybe tak idem k dr. Bukovskemu na konzultaciu, dufam ze mi pomoze. Co Ti viem hned z fleku povedat, tak ranajky vyzeraju ok, avsak neviem ake mnozstvo si davas. S tou kavou sa zial neda nic ine robit ako ju vyhodit z jedalnicka natrvalo aj s mliekom a cukrom... Aj tak tato banalita moze tvoje chudnutie stagnovat a brzdit. Je to nezdrava vec. Radsej si daj 2 kocky horkej 70%-80% Bio čokolady. Desiata: ovocie ok, jogurt - radsej nie, ale ak velmi ho chces tak aspon cisto biely si daj so semiackami slnecnice, fit tycinka - ako musli? myslis si ze je to zdrave? to je sladkost nezdrava..., acidko - tomu ja neholdujem ale celkovo odporucam mliecnemu sa vyhybat, celozrnny keksik - tipujem ze myslis BEBE ach ak chces cerealnie tak si urob vlastne... skus celozrnne bananove muffiny alebo susienky z vlociek. Kup si prosim knizku Hned to bude a mas tam receptiky vhodne na chudnutie aj celozivotne stravovanie. Kopu dezertikov aj vsetkych typov jedal. Obedy z jedalne tak na to prosim rychlo zabudni, ine ti neostava len si chystat obedy doma do obedara... Ja to tiez tak robim, ale ja mam moznost aj varit v praci, cize take rychlovky zdrave do 20 minut si varim v praci cerstve. Ohrievane jedlo mi uz nechuti. Rob si salaty zo zeleniny, daj si tam tofu, olivy,.... naucis sa neboj. Zase kava? Mna to stve len ked to vidim v Tvojom jedalnicku :-D no vecera, ked je navarene... tak ak vari tvoja mama predpokladam ze to asi zdrave moc nebude, typicka kuchyna slovenska, ale neviem ako vari. kazdopadne zelenina by mala tvorit aspon polovicu porcie obeda aj vecere. A zemiaky treba jest ako pochutinu nie ako hlavne jedlo ci prilohu!!! Kludne si daj aj druhu veceru nieco lahke. Tiez sa mi to zdalo pred rokmi nerealne a mala som svoj rozum, no dnes viem aka som bola hlupa... Dnes sa prejedam a chudnem. Vtedy som hladovala a nechudla. Prejedam sa ale zeleninou :-D No k tym obedom este ak nemas moznost si varit alebo nie vzdy sa podari su aj zachranne riesenia. Napr. konzerva Bonduelle mexicana s fazulou, mozes si dat k tomu chlieb pecivo celozrnne alebo cestoviny celozrnne... Alebo cottage cheese s knackebrotom a uhorkou, paradajkou...semiackami sezamu... Cvicenie zameraj hlavne na posilnovanie, svaly Ti pomozu schudnut. Tvoj metabolizmus bude stale nastartovany. Mozno sa ti to zda tvrde, ale myslim si ze by nebol u Tebva problem to lahko dodrzat. Maso nejes casto to je uz prvy spravny krok. Mliecne vyhod viac menej, ponechaj si len cottage cheese, mozzarelu, parmezan. Pridaj viac zeleniny! A sacharidy: nauc sa jest aj ine ako obycajne cestoviny a zemiaky...Objav spaldu, pseno, psenicne krupy, celozrnnu ryzu, vsetko to chuti super, uvidis ked skusis. Moj frajer jedol nedzravo, no teraz ked mu navarila by som obycajnu ryzu alebo cestoviny tak by nad tym ohrnal nos ze on chce radsej celozrnne. Je to naozaj chutnejsie. Treba vsetky bylinky, korenia, semiacka objavit, clovek sa z toho nenaje, ale jedlu dodaju inu chut a maju aj mnoho latok ktore si ani nevieme predstavit. nemusis vediet ktora zelenina ma co, sedliacky rozum ti povie ze nejes sparglu je nacase ju zaradit. Pozri si na wikipedia aka vseliaka zelenina existuje a odfajkni si ktoru jedavas aspon raz tyzdenne... A uvidis. Stavim sa ze ti ostane mrkva kukurica cibula cesnak brokolica paradajka a hrasok mozno. A stavim sa ze tam nenajdem avokado, cviklu sparglu kel zeler patizon atd atd. Teraz som pomiesala ovo so zelom ale to je jedno :-DD Neboj nie je to tazke. Ale je dolezite si pripravovat jedlo sama nie v jedalni. Aj ked to vyzera nevinne, je to mrtve jedlo co tam davaju. Cim skor to pochopis lepsie pre teba. Nemusis robit co ti odporucam, ale necakaj na schudnutie. jedine na nezdrave, je lahke uz nejest nic, avsak dokedy sa to da vydrzat?

geekygirl7

To sa ti zda, ale to mas dnes dve cajove lyzicky cukru, marlenku a nejake vyprazane cosi. Sa necuduj, ze nechudnes.

babizna

Dnes som jedla toto: (co sa tyka pitneho rezimu ten sa snazim kazdy den dodrzat)

Ranajky: vlocky s orieskami
desiata: kusok marlenky
Obed: slepacia polievka + vyprazane ryzovo zeleninove gulky a varene zemiaky (zial nic ine tam nebolo)
Olovrant: 2 surove mrkvy
Na veceru si chcem dat cotagge cheese so zeleninou.