Stretavanie sa so syncekom

Larin

No tak to je komplikovanejšie, ako som si myslela.

Vidíš, to je práve to, čo som písala- na slovenských súdoch nikdy nevieš. Sudkyňa rozhodla bez odborného posudku od psychológa.

Teraz neviem, ako ti poradiť. To by musel človek do toho hlbšie vidieť. Každopádne sa nechcem vŕtať v tvojom súkromí.

J111

Takto vylucit otca z vychovy je podla mna brutalita sama o sebe. Asi tazko s tym budem suhlasi, ved syn je aj moj. Sudkyna tak rozhodla preto, lebo mi diagnostikovali schizofreniu a taki ludia sa uz asi nemaju pravo stretavat so svojimi detmi. Akurat, ze k tej schizofrenii som prisiel az v manzelstve, ked som sa zosypal a nasledne mi predpisala doktorka antipsychotika. Ludia su chori vselijako. Mne povedala doktorka, ze nevidi ziadnu prekazku, aby som sa so syncekom stretaval aj castejsie. Ze to ak pocujem hlasy a vidim obcas bludy neznamena, ze som totalne zisiel z rozumu. Asi tolko.
To rozhodnutie ma ale nasralo, nakolko sme neboli ani u psychologa, lebo som bol vtedy v nemocnici a nemohol som sa na konzultacie dostavit. Tak to mali prelozit, ci nie? Ani rodicov sudkyna nedala predvolat. Rozviedli nas jak poslednych ci.aňov. Moj pohlad na vec.

Larin

Je to možné. Súd môže v záujme dieťaťa rozhodnúť akokoľvek, pokiaľ sa manželia vopred na tom nedohodnú.
Aj keď to vyznieva divne "každú párnu nedeľu", súd musel mať na to opodstatnenie. Na druhej strane, na slovenských súdoch nikdy nevieš... :)

Ak sa ti to zdá málo alebo ak si myslíš, že to jednoducho nemalo takto dopadnúť, tak to určite rieš. Napíš odvolanie, ak sa ešte dá. Veď syn je predsa aj tvoj.

A ešte niečo. Predtým, než by som niečo na tvojom mieste podnikla, tak by som sa na to pozrela komplexne- aj z pohľadu tvojej bývalej manželky. Možno keď zvážiš všetky okolnosti rozvodu, výchovy atď., tak budeš s rozhodnutím nakoniec súhlasiť.