moj psychicky stav

Príspevok v téme: moj psychicky stav
BellaX

Takze ako zacat... Mala som jedneho velmi dobreho kamarata, proste skvele sme si rozumeli, pomahal mi, ked mi bolo najhorsie, videla som v nom oporu... lenze skratka urcite dovody ho donutili k tomu, ze musel odist do zahranicia (kde pracuje uz 5 mesiacov). Velmi tazko znasam skutocnost, ze tu nie je so mnou... neskutocne mi chyba... Sem tam sme v kontakte, ale... uz to nie je ani zdaleka take, ako kedysi... Moj najvacsi problem spociva v tom, ze bez neho nedokazem normalne existovat, akoby som stratila chut do zivota, skratka cakam na ten okamih, kedy ho znovu uvidim a kedy budem s nim... bez neho sa cas vlecie velmi pomaly, teraz som v maturitnom rocniku a fakt nemam ziadnu chut ani do toho ucenia... pretoze som fakticky cely den zasnena a myslim na neho, ako sa ma atd... dokonca si predstavujem, ako sa s nim rozpravam, ako ma objima... ono sa to tazko opisuje ludom, ktori nezazili podobnu situaciu, ako prezivam teraz ja... no napriek tomu prosim o radu... ako zacat normalne fungovat? :( velmi mi chyba a velmi ma to boli...

zewa

Rozumiem ti. Niekedy su myslienky na osobu, s ktorou nam je dobre velmi silne az nas to privadza do casteho denneho snenia. Tvoj problem vznikol najma tym, ze si sa o neho velmi opierala. A prosto si na tu stranu teraz nahnuta. Musis si uplne vedome uvedomit, ze sa v zivote musis starat o seba sama. Priatelia su tu na to, aby nas OBCAS podrzali, nastavili plece pre par slz, no nie su tu nato, aby nas cely zivot podopierali a boli nam 24 hodin k dispozicii. To nemozes chciet ani od svojho zivotneho partnera. Je dolezite v zivote najst rovnovahu a zacat rozhodovat sama za seba. Vediet sa spolahnut na seba. Ked obcas niekto niekomu pomoze je to OK. Ale ak clovek nedokaze bez pomoci fungovat vacsinu casu, niekde je problem. Skus ist na to pomaly a kazdy den si daj nejaku malinku ulohu, ktoru splnis len sama. Napriklad chod do kniznice po knihu a precitaj si ju. Potom ju chod sama vratit. Zi pre seba. Vies vobec, co ta bavi? Co mas rada? Ako si ty predstavujes zivot takej normalnej zeny? Co v tvojich predstavach robi zena cez den? A co tvoje sebavedomie? Vies aka je tvoja hodnota? Nebola si na nom zavisla prave preto, ze ti neustale dodaval odvahu a sebadvoveru?