samota, uzkost, ..

Príspevok v téme: samota, uzkost, ..
Msaska

od soboty som sa zobudila s takym ako keby stastnym pocitom .. ani som nevedela z coho tak tesim proste ten pocit tu bol .. vnimala som viac svet a zivot okolo seba ako keby som doteraz len vš domov rodina priatel a nic ine.. a teraz zrazu je to prec.. prisiel pocit uzkosti, je mi do placu z toho ze som vlastne sama a nepochopena.. osamotena bez podpory bez moznosti niekomu sa vyrozrpavat.. a vlastne ani presne neviem co ma tolko trapi stale.. vzdy sa najde nieco co ma proste stopne... ale teraz je hlavne neprijemny ten pocit uzkosti samoty a pocit toho ze nikdy nedokazem to malo co som si uvedomila ze by som chcela dosiahnut - lepsie rodinne vztahy, ina vš.. pre niekoho je to lahke ..

mimi321

ATIDE/ESMERA - kiez by sa to dalo :(

Msaska - asi som na tom podobne - nizke sebavedomie, strach z ludi..a kolko zivotnych prilezitosti unika len tak.. a je mi strasne luto ked vidim vsetkych tych normalnych ludi okolo seba ako ziju normalny zivot a ja to proste nedokazem..

ATIDE/ESMERA

Nič si z toho nerob, ja mávam presne také isté pocity ako ty, a všetko vo svojom živote by som najradšej vymenila

zewa

nemyslela som riesit problemy cez mail, ale objednat sa k psychologovi cez mail. Myslim, ze v tvojom pripade to ma zmysel a pomoze ti utriedit myslienky ;)

Msaska

normalna ? jeej..
no psycholog cez mail by sa mi hodil no:(
ano neodpovedala bo ma zasa milion dalsich veci napadlo a to by bola dlha odpoved pri tomv setkom co vnimam :(
dakujem za pomoc

zewa

Neboj ;) Si normalna.
Ale sama vidis, ze si mi neodpisala na mnohe otazky. A uz vobec si nenapisala nic konkretne. Skus teda oslovit nejakeho psychologa cez mail. Hm? A tymto sposobom si dohodnut stretnutie. Psychologov mas v okoli urcite vela.
Ja som zvolila psychologa preto, lebo si neviem predstavit, ze by to, co o mne vie mohol proti mne nejako pouzit. Je to o niecom inom ako ked sa clovek rozprava s kamaratkou, ktora roznosi klepy poza chrbat.

Msaska

no som aj mimo z toho ku komu mam ist.. problemom je aj moj strach z ludi.. cudzich priestorov atd.. nepoznam nieco nebola tam a mam tam ist tak panika.. mam si volat noveho doktora panika.. je to az smiesne ako to o sebe pisem..
som druhacka.. a mozno tu skolu co som chcela by som ani nezvladala.. lebo aj ked som sa snazila tak ma tam nevzali a kamoska mala iba stastie a je tam . no ale aj tato sucasna skola je fajn.. ma zmysel.. mozno sa tam viem najst ale nie v konkretnej oblasti toho co studujem ..to nvm ale nevidim v tom buducnost.. uplatnenie.. neviem si najst ani len brigadu nei to zamestnenanie..
s priatelom - bol taky no uzival si ale ta ze disky smierou ..a posedenia s kamosmi .. alkohol...no a ja proste velmi .. nvm .. bojim sa ze tak ci tak sa rozideme kedze on tvrdi ze uz ho to preslo ze sa zmenil ale viem ze kontakt s ludmi mu chyba ..s kamosmi no aj tak hnevam ked ide na pivo.. som komplikovana a zvlastna osoba a pochybujem ci som normalna popritom ako si uvedomujem toto vsetko co pisem..

zewa

Preco platit? Ved to zvacsa ide cez poistovnu. Takze ta to nic nestoji. Ide o to, ze tam si mozes rozobrat konkretne situacie, rozhovory, pocity a skusat na ne reagovat. Skusat si to priamo na tom psychologovi. Psychiater ti nie je treba. Aspon podla toho, co pises.
Aku skolu studujes? V ktorom si rocniku? Co konkretne ta na nej nebavi? Ktoru inu skolu by si chcela? A chces vobec skolu? Ci chcu rodicia aby si ju mala?
Ake problemy ste mali s priatelom? Ako ste ich riesili? Ako vas vztah vidis ty? Co ti na nom prekaza, co tesi? Mate rovnaky pohlad na buducnost? On pracuje, ci studuje? Byvate spolu?
A milion dalsich otazok..

Msaska

ano sebavedomie mam male.. vystihol si to..teda skor ziadne..
a kde inde to mam riesit ? tu teda ak mi niekto odpise budem mat reakcie ludi.. komu sa mam inemu "zdoverit"? ci si zacat platit hodiny u psychologa? psychiatra? ano zmena je lahka..no ked uz som zacala tuto skolu.. tak ten rok uz dokoncim.. niesom taka ze by som dokazala nieco zacat a nechat to tak.. vztah s priatelom .. problem je aj to ze mali sme iste problemy - on tvrdi ze len ja mala problemy a z toho potom vznikalo odcudzenie.. a skor sa nevyznam teraz ako keby ma ubijal..:( ano mozno aj priroda a kaslat na vsetko a nic neriesit je fajn riesenie..