Nedari sa mi znizit cholesterol!

Príspevok v téme: Nedari sa mi znizit cholesterol!
Lenkka

Ahojte, prosím Vás o radu. Uz zhruba pol roka mam vysoky cholesterol na hodnotu 6,8 a nedari sa mi ho znizit. Nechapem pricinu tohto, uz skoro 3 roky sa stravujem zdravo, jem vela ovocia a zeleniny, sladke velmi nemusim, masne a vyprazane jedla vobec, som pomerne stihla, 163/52 kg, sportujem. Je pravda, ze od oktobra som naraz pribrala 4 kg (predtym som vazila 48 kg), comu vsak nerozumiem pretoze sa stale stravujem rovnako a sportujem, no pripisovala som to nasadeniu antikoncepcie, ktoru som pred dvomi mesiacmi vysadila, pretoze som si myslela, ze prave z nej mam vysoky cholesterol, avsak po jej vysadeni sa mi vobec neznizil. Je pravda, ze som pod dlhodobym stresom, avsak uz si to ani neuvedomujem. Uzivala som 3 mesiace Lecitin a Chitosan, nepomohlo. Prosim, poradte mi nejake alternativne lieky ku statinom, tie uzivat nechcem , pretoze je to hnusna chemia :-(

mikimausikobiôbhj§jkjkl

Predovšetkým treba poznamenať, že "zabijak cholesterol" je látka pre telo nevyhnutné, z ktorej sa produkujú pohlavné hormóny, hormóny kôry nadobličky, vitamín D, ale najmä bunkové membrány, bez ktorých sa nedá žiť.

Jana_555

Dobrý deň,

vyskúšajte Vitaberin - je to produkt na prírodnej báze s obsahom extraktu z rastlín- konkrétne z berberis aristata. Obsahuje tiež chitosan.
Má silný metabolický efekt - veľmi dobre pôsobí na znižovanie cholesterolu.

kristína...

Je super, že jete veľa zeleniny a ovocia, ale pre zníženie cholesterolu je potrebné živočíšne tuky nahradiť rastlinnými, a tým nemám na mysli margaríny. Dobrou voľbou sú kokosové výrobky ako kokosový olej a maslo. Obsahujú zdravé mastné kyseliny, znižujú cholesterol a predchádzajú srdcovým chorobám. Konkrétne kokosové maslo je super vec. Je lahodné, dá sa jesť aj samé alebo ja si ho natieram na pečivo miesto nátierok a tiež ho pridávam do smoothies alebo keď chcem niečo zdravé napiecť. Viem, že sa dá aj doma vyrobiť, ale mne sa zatiaľ nepodarilo také krémové a lahodné, tak ho objednávam z internetu.

zim

Aj mne sa nedarilo,ale podľa postupu na zdravej pečeni ak užívate pestrec potom sa dariť bude.Tiež som len špekuloval a teoretizoval,prečo sa mi nedarí ho znížiť.Niektoré príspevky na fóre sú fakt dobré a motivačné.D

sponka

Moke,mala si sa priznať lekarovi,aby na lieky nedoplacali aj ini pacienti a aby sa zmenil pohľad na alter.medicinu.

MOKE

Znížiť cholesterol sa dá pomocou pestrec mariánsky-drvený a užívanie a rady som našla na stránke zdravapecen sk alebo pestrec sk Dala som si poradiť a dnes mám pečeň ako...Doktor mi povedal ako malé dieťa.V mojom veku to berte z rezervou.Ale za päť mesiacov som sa zbavila všetkých-všetkých liekov a ďakujem za typ pestrec mariánsky-drvený ktorý sa o to postaral.
Účinky tohoto plodu zeme zistíte za týždeň užívania a už potom vás nikto nepresvedčí že sú aj iné metódy.Keď som prišla na kontrolné krvné testy,tak lekár nechápal ako som sa dopracovala k týmto výsledkom.
Na to som odpovedala,že ste mi napísal dobré lieky a moja diéta k tomu a tak.Samozrejme,že som ich neužívala,aby ma nevylúčil z liečby.
Som veľmi šťastná a cítim sa bezprostredne krásne.
Dúfam,že pomôžu tieto riadky aj iným.

RNG

Pridam sem aj Red yeast Rice(monascum purpureum) ta tiez prispierva k znizeniu skodlivych hladin cholesterolov a je tiez uzitocna na srdce, davka je 2 x 1 gram.
Ale co je ovela dolezitejsie, a co lekari zriedka vobec spomenu je znizovanie hladiny homocysteinu v krvi, lebo ten je zpodpovedny za poskodzovanie/zdrsnovanie hladkych vystelkov ciev, na ktore si po zdrsneni moze vselico nasadat, tj podla zistenie lekarov pri pitvach je zlozenie nasadanych nanosov, 80% znicene oxidovane a polymerizovane rastlinne oleje, 15% su oxidovane LDL a LLDL cholesteroly a 5% su mineralove nanosy-kalcifikaty.
Samozrejme o tomto sa nehovori, lebo to neprispieva nijak lekarskemu monopolu, ti sleduju len znizovanie cholesterolov, lebo na to maju lieky a to im tvori znacnu cast prijmov.
Proti vysokym hladinam skodliveho homocysteinu pomaha brat vitaminy B-6 B-9 a B-12 ktore su potrebne na metylaciu, ktora homocystein zneskodni.
B-12 ale treba brat vo forme, co ide priamo do krvi, tj sublingialne alebo injekcne, lebo v zaludku sa prakticky uplne znici.
V tele sa vitamin B-12 vytvara najma v probiotickej crevnej flore, preto aj tu je dolezite nasadzat si pravidelne probiotika, a najma kazdodenne brat doplnok mikrovlanin, co samo o sebe znizuje skodlivu hladinu LHL a zlepsuje pomer LHL/HDL

analyn

cholesterol spolahlivo znizi POLICOSANOL, muz to berie uz dlho, rodina, priatelia, musis si najst optimalne davkovanie, nie je ani financne narocny.