Rozplačem sa - z ničoho nič

Príspevok v téme: Rozplačem sa - z ničoho nič
kindervajko1

Ahojte.. Mám celkom neobvyklý problém a neviem čo s ním. Počas dňa, kedykoľvek a kdekoľvek sa mi stane že sa rozplačem.. Napríklad minule som sa rozplkala keď som išla z vychádzky vo výťahu s mojím psom. Stáva sa mi to aj na prechádzkach vonku, doma, pár krát už aj v škole, hlavne keď som išla sama na wc - ko. Nie je to plač taký histerický, skôr len cítim strašný smútok a kľud, a stekajú mi po lícach slzy, no neviem to ovplyvniť. Po chvíli to prejde, su to väčšinou tri štyri slzy.. Rozmýšlala som, či nemôžem mať depresie a z toho, alebo niečo podobné, pretože už pol roka mám zlé obdobie, ale toto sa mi stane tak náhle, len zacítim smútok a ide to..

Ak by set vedeli poradiť, pomôcť čokolvek, budem rada :) ďaak

Lunam

ja tiez furt placem, hlavne ked mam take dni, ze som vycerpana, bud z choroby alebo zenske veci, ci ine problemy. Skus ist k psychologovi alebo si nastuduj nejake knizky, na trhu je ich cela kopa. Za placom vzdy stoji problem, ktory treba vyriesit.

miško

asi budeš trpieť nadmernou precitlivenosťou keďže sa rozplačeš i z maličkosti,som natom podobne :( rozplače ma keď ma niekto napadne lebo som prežil traumu a trpim socialnou fobiou,v strese sa mi myka hlava,a nadmerna precitlivenosť...a navyše ma moc život nebavi za chalana ... beriem AD sertralín actavis,asi týždeň.no zahnalo mi to len myšlienky na samovraždu,socialna fobia ostala vcelku :( a nadmerna precitlivenosť sa trocha stiahla...Ale iba trocha,podľa mňa ti pomožu vhodne antidepresiva,

drž sa...

vsevedka

Uvazujes uz nad navstevou psychologa, kludne vyskusaj, on ti pomoze odborne tvoju situaciu rozobrat

Psychologovia pokial su statni, su zdarma, u sukromneho si budes musiet platit

kindervajko1

Keby vedel niekdo ešte poradiť, alebo mal s týmto skúsenosti a napísal by, bola by som veľmi vďačná :)

kindervajko1

vsevedka: Dnes som si kúpila C vitamín a ten čajík. takže uvidíme.. ja viem no, to s tým "priateľom" je až moc komplikované.. ale už by som sa chcela niekam z tohto pohnúť, pretože táto situácia ma doslovne dusí. Nevládzem ďalej. Pol roka je naozaj dosť.. Chcem si užívať mladosť a vykašlať sa na takéhoto chalana, nájsť si frajera ktorý by si ma vážil a mal ma rád, nie aby som kvôli nemu plakala každú chvíľu. Snáď sa mi to podarí, už som rozmýšlala aj o návšteve psychológa v tomto smere.. Ďakujem ti inak za rady a tvoje vyčerpávajúce odpovede :) Uvidíme ako to zvládnem..

vsevedka

Ach jaaaj, no nejako sa ti nazbieralo vela problemov, takze sa ti ani necudujem

Kludne vyskusaj tie volnopredajne doplnky, porad sa so skusenou, ochotnou lekarnickou, ak nemas dost financii na doplnky, aspon si kazde rano uvar trezalkovy cajik, len nezabudaj na to, ze doplnky ci trezalkovy caj sa vylucuje s opalovanim na slniecku, pretoze zvysuje citlivost na slnecne ziarenie (jasne, ze po slnku chodit mozes, ale vyvaruj sa cielenemu opalovaniu)

jasne, ze o priatelovi tu nechces blizsie pisat, tak si zatial aspon uzi s nim prechadzky vonku a nechaj tomu volny priebeh i ked ty by si od neho ocakavala viac, ale myslim, ze takmer kazdy si presiel v mladosti nejakym nie celkom naplnenym vztahom, ci laskou len z jednej strany..

a k tej matematike - nech ta neodradzaju rovnake vysledky - ci sa ucis, ci nie, skusit by si mohla nejake doucovanie, pretoze je tazke naucit sa matematiku, ak sama niecomu nerozumies, proste si nastuduj "teoriu", aby si bola v obraze a chod na doucko k nejakej dobrej profke, ci aspon kamaratke, ktorej vysvetlis, co konkretne nechapes

tak vela zdaru, nech sa aspon cast tvojich problemov vyriesi a ak budes mat potrebu tak tu este kludne napis

kindervajko1

Ďakujem všetkým veľmi za rady.. :)

mind: No tai vidíš aspoň sme dve s takýmito problémami. Keď som sama tiež sa rozplačem, myslím že žiadne city nejak extra v sebe nedržím.. Neviem no.

vsevedka: Ďakujem veľmi pekne za rady, skúsim aspoň tie voľne dostupné doplnky a uvidíme :).. Je aj možné že to súvisí s mojou pubertou, keďže mám len 16. Zlé obdobie spočíva v tom, že nejak extra nezvládam školu, hlavne matematiku, aj keď sa ju učím a venujem sa jej.. Nemá to proste zmysel, či sa učím neučím dostanem 4.. Ale to je len jedna časť. Môj pes je na tom zdravotne veľmi zle, a tiež mám problémy s "partnerom". Totiž stretávam sa už spomínaného pol roka s jedným chlapcom, do ktorého som sa pravdepodobne veľmi zalúbila (aj keď nechcene), bozkávali sme sa, bola som u neho, všetko sa vyvíjalo správnym smerom, on však už pol roka nie a nie sa ma spýtať či nebudeme spolu chodiť. A práve preto sa trápim. Ono, má to aj strašne veľa komplikácii ale to tu nechcem písať, je to moc konkrétne a hlavne je toho veľa. Mnoho ľudí mi už povedalo že ma len využíva a že sa ma to ani nikdy nespýta a je to dobre viem, lenže vo vnútri stále dúfam že by sa to mohlo ešte niekam posunúť. V kontakte stále sme, a väčšinou keď nemám čo robiť, nedá mi neísť s ním von keď ma volá.. Ach jaj.. A takto sa to začarovane točí už pol roka. :/

vsevedka

Na vine je z najvacsou pravdepodobnostou tvoja psychicka labilita, pises ze mas pol roka "zle" obdobie - moze to sposobovat depresiu a zvlast teraz na jar je u predisponovanych jedincov sezonna depresia mozna.

Potrebovala by si porozpravat o svojich problemoch (tu o nich nic konkretne nepises) so psychologom, ale snad este pred tym i s obvodakom, ten by ta mohol poslat i na endokrinologicke vysetrenie, ci nemas v nerovnovahe hormony a pod.

z volnodostupnych doplnkov mozes skusit vyssie davky C vitaminu a tablety deprim s obsahom trezalky (lubovnik bodkovany), vysledky sa nedostavia vsk skor ako za 2 tyzdne

ak chces mozes o svojom probleme napisat viac, ak sa ti da -aspon ci je to problem vztahovy - priatel, spoluziaci, rodicia, alebo si pod tlakom z ucenia, financnej situacie a pod., ale to je samozrejme na tebe

Inac depresie sa prejavuju pocitmi smutku, navyse pol roka je dost dlha doba, mala by si to nejako riesit. Ak budes mat volny cas, skus ho travit najlepsie i s nejakou kamosku v prirode, na slniecku, pretoze po dlhej zime ma clovek deficit slnecneho ziarenia, co moze tiez prispiet k depresii