invalidný dôchodca vs. práca

lost

pat902
to by bola diskriminacia, ak by nemohol invalid pracovat..
jedine co sa da preverit je, ci je ID pravoplatny a nie je kupeny..

jozef25

Som zivnostnik uz 35rokov a moj zdravotny stav ma donutil na 75%invaliditu.Uznali my velmi maly dochodok,lebo ako zivnostnik som mal minimalnu mzdu.Preto sa vas pytam ci sa my oplati dalej podnikat,lebo do starobneho dochodku mam este 10rokov a bojim sa, ze my zase starobny dochodok vypocitaju z minimalnej mzdy.Alebo by my to pomohlo ze podnikam a pripocitali by my to k starobnemu dochodku.Kto mate v tom prehliad prosim poradte.Jozef

kvet nadhern

dnes moze clovek pracovat, i ked ma invalidny dochodok. Asi preto, ze vyska ID je taka, ze sa z nej neda vyzit...

Iv0810

No kľudne može mať aj živnosť.Ale ved bezstarostne je to najlepšie,sociálna poisťovna odvádza čo treba.Ak som dobre pochopila,nie Ste spokojná s jeho prácou,bohužiaľ nič s tým nenarobíte,ked to bolo bez dokladu a doverovala Ste mu.

pat902

Presne ako vravíte, že niekto pracuje ako zdravý, je iné, keď to zdrav.stav nedovoľuje ako píšete vy :( Tak ale keď dotyčný môže robiť a nemá zamestnanie,môže robiť na živnosť si myslím. Ja som teraz čerstvo nazlostená, ale aj sama na seba,že som sa na toho človeka obrátila a teraz nemám ani len doklad o zaplatení.

Iv0810

Bohužiaľ nikto,dnes sa može pracovať aj na plný uvazok aj s plným invalidom.Mna to tiež štve,že mám len čiastočný a veľmi by som chcela pracovať,ale nevládzem.A koľko ľudí má plný invalid a pracuju ako zdravý.Ale nič s tým nenarobíme.