Klamstvá

system

george303 : // je dobre ked je vam niekto zaviazani //

a prave preto sa snazim vyhybat akejkolvek pomoci inych :D inac k teme:
tiez sa vyhybam klamstvu, uprimnost nadovsetko. No niekedy je klamstvo potrebne ( ak nechceme urazit cloveka) napr.: sedis v oblubenom bare tvojich kamosov a oni su nadseny povies ze by si tam nikdy viac nevkrocil ? alebo by si radsej povedal ze MOZNO sa este zastavis. je to tiez klamstvo ale dobre :D i ked aj na take situacie je riesenie, ja to robim tak ze som ticho, alebo poviem " nepytaj sa ma take veci " :DDD a vybaveno. tiez je to uprimne a neurazi to :) (aspon dufam)
zas neznasam ked si niekto z klamania robi srandu, napr sa niekoho spytam kedy ideme na hokej a odpovie zajtra. vedome klame, alebo si skor roby srandu no mna to serie, a uplne najviac neznasam klamstva typu " ano ano pridem budem tam " a nepride. naco to je dobre ? to ma vie nasrat brutalne, ja to nerobim a ocakavam ze druhy to nebudu robit tiez. je tak tazke povedat ze " mozno " alebo neviem skor nie. ? nechapem niektorych ludi proste.

lost

to je ako :
som v rozpalenom horucom letnom dni niekde v dedine, kde stara babka potrebuje vodu, lebo je dehydratovana..
tak jej ponuknem svoju pol litrovu mineralku ktoru som si kupil (viac nemali, bez ohladu na cokolvek, proste posledna v obchode v dedine, cize je cenna v danom case a priestore)
reakcia babky moze byt nasledovna:
- mineralku zoberie a vypijeju, cim sa hydratuje, alebo
- povie si, ze od cudzieho typka nic nechce a mineralku vyleje/vyhodi pri najblizsom rohu/odpade

co myslis, aky vyznam by malo vynalozit tak vzacnu energiu (posledna mineralka v dedine), ak by tou mineralkou (cize pomocou) takto mrhala ?

sice ak niekto prijme dar, cize pomoc, neexistuju pravidla ktore by urcovali pouzitie daru, cize TO BERIEM,
aaaaaaaaaaaaaale

clovek ked toto vidi, prejde ho chut niekomu pomahat a radsej si uzije sam a tu vychladenu mineralku (aj za rizika ze prechladne), ... - jednoducho, vypije..

aspon tak to beriem ja.. :) ale to sa do par slov nezmesti..

lost

kkaffik

ale pomahat by sa malo tak, aby to malo zmysel a nie marnit energiou tam, kde je to zbytocne..
aspon tak som goergeho pochopil..

kafe

george, "ak ste k ludom moc dobri prestanu si to vazit.. " Naozaj? A prečo by si to mali vážiť? Povedz mi jeden jediný dôvod (alebo i viac). Ak niečo pre druhého urobím, robím to preto, lebo sa mi chce, nie preto, aby si to vážili.
"..su ludia ktory volaju iba ked nieco potrebuju a takych odpalujem takymto elegantnym sposobom ..." Tebe tento spôsob odpálkovania príde elegantný. Beriem, že v tej škole si prežil vďaka takejto elegancii a ja s mojou priamosťou by som bola v keli :) Ale zas ľudia, ktorí sa nevedia vymáčknuť jasne a mrhajú mojím časom, lebo som sa v niečom na nich spoliehala, takí ľudia stoja za figu borovú. Ako mám vedieť, kedy si stoja za svojim slovom a kedy nie? Čo by sa ti stalo, keby si im jednoducho povedal NIE? Prečo si potrpíš na eleganciu pri ľuďoch, ktorí za to nestoja?

george303

kafik
Zasa pozor ja niesom ten typ ktori od kazdeho iba nieco chce a nic zato neda...
Hoci kedy pomozem kamaratom bez problemov dost krat aj na vlastny ukor niesom clovek ktory niekoho necha v stychu ...
Viezol som kamarata s frajerkou na letisko tam a spet som to mal cca 200km a nezobral som ani cent pretoze je dobre ked je vam niekto zaviazani ... A toto je iba jeden priklad tych situacii ked som pomohol na vlastny ukor je x ....
Ale zasa ak ste k ludom moc dobri prestanu si to vazit ...
A zasa su ludia ktory volaju iba ked nieco potrebuju a takych odpalujem takymto elegantnym sposobom ...

kafe

tak na to si odpovedz sám - či by si mal mať výčitky, keď takto klameš. Ale úplne kóšer sa ti to asi nezdá, že jo?
Slovami klasika: čo chceš aby robili tebe, rob i ty druhým. Ak chceš byť klamaný priateľkou, kolegami v práci, ľuďmi okolo teba.. spoľahneš sa na nich v niečom, čo potrebuješ a oni sa na teba zvysoka a s úsmevom vykašlú.. Možno raz ťa toto tvoje správanie dobehne z tej druhej strany práve v okamihu, keď sa len v jednej jedinej veci budeš musieť spoľahnúť na iných a bude to pre teba veľmi dôležité.. a oni sa zachovajú tak, ako sa chováš ty.

george303

Klamara neoklames pretoze taky clovek neveri nicomu ...
Su hlupi klamari o ktorych vsetci vedia , ale su inteligentny klamari ktori su v spolocnosti velmi oblubeny pretoze taky clovek dokaze byt velmi mili a pozorny ale v skutocnosti nema problem klamat o hocicom a hocikomu ...
Tiez patrim do kategoria ludi ktory nemaju problem klamat o hocicom ale vobec neklamem o nejakych veciach ze kde som bol kto som co mam a tak ... Ale skor o takych veciach ako napr. Nikto ma chce na nieco vyuzit alebo odomna nieco chce co dopredu viem ze neurobim a ja mu do oci poviem ze to nieje problem aj ked viem ze to tak nebude ... Vyborne to fungovalo v skole mnohi slusny ziaci mali problemi pretoze sa burili proti tomu preco oni nieco musia a iny nato kaslu a nic snimi nerobia ... Jednoducho som kaslal na skolu nechodil som tam mnohych ktory tam chodili mojim stylom uz davno vyhodili pretoze sa nevedeli spravat ... Ja som prisiel do skoly vzdy som pekne ucitelov zdravil bol knim mili ked bol problem a dohovarali mi tak nikdy som sa nevyhovaral vzdy som priznal chybu a ospravedlnil som sa aj ked som vedel ze to urobim znovu ...
Spoluziaci ktory ma dobre poznali iba krutili hlavou a usmievali sa pri najivite ucitelov na moje sluby :D
Jednoducho klamstva a slusnost mi v zivote velmi pomohli ... Mal by som mat vycitky ked takto klamem ludi ?