Frakčný laser na odstránenie jaziev

Tatiana123

Dobry deň.Rozhodla som sa podeliť so svojou skúsenosťou s frakč.laserom(CO2 laser) Zákrok som podstúpila 2x.1x a to prvý krát som dala spraviť len líca nakoľko ma strach nepustil dalej.Na 2x som si dala spraviť celú tvár .Mala som lica doslovne jazvycku za jazvou.Mala som také podkožné ,,krupicove"akné no mala som to vážne na pohľad nepríjemné.Po prvom raze bol vidieť jemný rozdiel honenie bolo fajn cca hod pálenie ktoré bolo dosť nepríjemné ale čo už pre krásu nespravíme ..cca 7dni chrasty ale po nich už fajn.Na druhý krát mi to lekár spravil precíznejšie môžem len odporučiť ! Bola tvár veľmi veľmi červená až som sa zľakla .Na ďalší deň červená s chrastami.Cca 9dni sa mi tvár hojila .Keď jazvycky odpadli ostala pokožka taká neprirodzená .No iba jeden deň .A teraz? O 80 % mám krajsiu plet.Jazvy vybrusilo pekne do hladka a tie čo ešte ostali dostali nový termín na laser?Neverila som tomuto efektu.Niekolko rokov som sa skúšala jaziev zbaviť.Ak chce niekto viac info kľudne napíšte na jojka456@azet.sk

chipsinka

Dobrý den ja som bola na resurfe pleti koli akne...
strasne ma to bolelo aj ked doktor mi naniesol krem na znecitlivenie
po zakroku som mala plet cervenu a velmi opuchnutu
cca 3 dni po sa mi zacali robit po celej tvari herpesy
ja by som si to uz nikdy nedala a odporucam ludom co maju oslabenu imunitu a mávaju casto herpesy nech si to poriadne rozmyslia

sabi14

Ahojte chcem sa len opytat ze kolko krat by sa mal CO2 laser opakovat mam jazvicku hypertroficku na cele a uz je to vyse roka ale volako este nie som snou spokojna 3 razy mi robili CO2 laser ale neni to volako pekne ani az tak skarede ake bolo pred rokom a pol asi potrebujem nato cas a viac opakovani alebo zavisi to ja typu pokozky poradte mi dakujem.

zuska-bluzka

Ja som na tom obdobne ako Sisinka... tiež mi po silnom akné ostali jazvy na oboch lícach. Čo sa týka laseru u mňa to bolo naopak :D keď som bola prvýkrát tak to až tak nebolelo a lúpalo sa mi to cca tých 9 dní. Výsledok bol minimálny a tak som váhala 2 roky :D kým som sa na to zase dala. Druhýkrát to bolelo viac (boli aj slzičky) keďže mam jazvy len na lícach robila mi iba tie a hojenie trvalo 6-7 dní. Výsledok po druhom zákroku je už fakt viditeľnejší :) na jednom líci mi už jazvy v podstate zmizli, ostalo ešte to druhé kde boli hlbšie, no aj to sa už zjemnilo :)

Sisinka

a k tomu hojeniu - nie je to pravda, že je to 5 dní! Možno ak niekto ide iba na parciálnu časť a slabšiu hĺbku ošetrenia, lebo mne robili celú tváričku a hlboký resurfacing a tých 9 dní PN (ideálne aspoň 11) tie dva týždne určite odpálená...Ale mne to stojí za to, keď porovnám predtým a teraz je to 100 a jedno.Po zákroku 6 mesiacov sa stále tvorí nový kolagén a potvrdzujem, že to funguje, deň za dňom je to lepšie a lepšie

Sisinka

ahoj, ja som mala silné akné po vysadení HAK a zostali mi hrozné jazvy na oboch líčkach - bola som na ten laser dvakrát. Prvýkrát to veľmi páli - páli sa ti koža a dosť to smrdí, aj slzičky mi vybehli - efekt - no niečo lepšie, ale sklamaná som bola. Tak som o dva mesiace bola znovu. To už je efekt výraznejší a bolesť o polovicu menšia - už to tak naozaj nebolí. Pleť mám hladšiu a jazvičky plytké, pomaly strácajú pigmentáciu. Každý mesiac sa to len zlepšuje a vypĺňa, zjednocuje. Idem ešte raz a verím,že to bude ok. Finančne je to dosť náročné, ale čo by som pre svoju tvár neurobila!

lala8

No ja som tiež vždy taký špeci prípad s "veľkým" šťastím. Čo sa má zahojiť za týždeň, mne tak za mesiac. Hlavne mám obavy, kedy budem môcť ísť na denné svetlo. Nakoľko mám jazvy na tvári na jednom líci. Píšu, že 3-4 dni trvá hojenie a na 5 si môžem dať makeup, ale predpokladám, že aj s ním to bude viditeľné. :(

jazvicka

ahoj, ja som bola v januari... mne to umrtvili okolo znamienok, takze absolutne nic nebolelo... mne sa to vsak potom zapalilo, ale zevraj som bola vynimocny pripad a vtedy to fakt dost bolelo, aj ked som chodila, aj lezala... mala som aj dost velke vypalene koliesko, tak mi to potom este zosivali, tam kde bola mensia pravdepodobnost, ze sa to vyplni same... obe jazvy mam uz pekne vyplnene novou kozou.. avsak strasne cervene, az fialove, vies, cerstva jazva... buduci tyzden idem na prelaserovanie, aby sa mi pekne hojili :) inak bola to z mojej strany taka malichernost, ja som si to ani nemusela dat odstranit, ale ta trapna tuzba po dokonalosti.. teraz sa vyzleciem a sama jazva :)snad casom to bude ok