Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Úzkosť

misiak

caute.
dnes som mal asi najhorsi den v zivote :)
to hovorim stale ked pride ten stav.
asi 2 tyzdne chlastam v kuse a chodim spim asi 4-5 hod denne a fyzicky makam.sila ze? :D
je leto a ja leto milujem.
uzivam si.chlast zradlo pekne kocky hudba zabava.normal zivot.
prisiel som domov rano o 2 a o 5-30 vstavam do roboty.praca ok.asi 3 kavy som mal a ledva som zil.
ked som prisiel domov tak som si zdriemol.zobudil som sa s obrovskym strachom a uzkostou ako na zaciatku.myslel som ze je koniec zivota.
az som bol zufaly.chcel som si dat neurol ale rozdychal som to aj bez neho.mal som pocit ze sa trasiem a ze sa zblaznim,skratka neda sa to popisat.
teraz idem z dalsej akcie ale nastastie mam zajtra volno (no idem k zubarovi :D takze az takevolno nemam :)
viem ze ten stav prisiel z nedostatku spanku asi a opica k tomu ale neuzijes si ked to je nieco co mas rad?
tak som sa vykecal cakam ze ma dodrbete vsetci ale ja som vlastne zo sebou spokojny.
riesim problem zabavou a alkoholom a asi to tak bude navzdy.
stareho psa novym pravidlam nenaucis :D
takze vam vsetkym zelam tie najlepsie stavy a nech nikdy nezazijete to co ja dnes :)
dobru noc :)

mimka_

hlavne na teba som sa pytala :-)to ma velmi tesi,ze ti prisli znovu pekne dni.so mnou je ta tak rozne,ale berem celu tabletku tak uvidime co a jak dalej.

rena23

Myself, moja terapeutka sa prednedavnom odstahovala z BA, takze urcite bude vediet, ku komu sa oplati chodit, ked zistim, napisem! :-)

myself

Misiak, pekna story :) Ono je to tak, ze clovek je velakrat kvoli nekompetentnym lekarom odkazany na samodiagnostiku, co moze byt zasa na druhej strane vnimane ako hypochondriaza. Ale tak to proste funguje, respektive nefunguje. Dobry lekar je zaklad a ja som zistil, ze som mal na prd lekara (terapeutku) az ked som ho vymenil. A dobre som spravil, jej reakcia na to, ze menim lekara ma celkom dostala - doslova hystericky vybuch zlosti, ze ako si to predstavujem, ze som sa cely cas pretvaroval a ze som bol neuprimny. No proste no comment - mna ide obvinovat psychologicka, ze som nebol uprimny ? Tak asi za vela nestala ked na to prisla az ked som sa rozhodol od nej odist. Ale neriesil som to, lebo moje nova psychologicka spravila so mnou kus prace a uplne jej zariem kazde slovo co povie - takto ma vyzerat vztah terapeut vs. pacient, pokial toto nefunguje je to zbytocne a clovek ma stale nutkanie surfovaf po roznych forach s touto tematiokou namiesto toho, aby sa zmobilizoval a rieseil problem.

Psychiatra mam tiez uz druheho - ta prva bola celkom fajn, na prvom sedeni. Napisala mi recepty na rozne dobroty typu Citalopram, Neurol, a vybavene. Bolo mi z toho este horsie ako bez liekov, co iba umocnovalo moju uzkozt - cize to malo skor kontraproduktivny efekt. Bola zlata, snazila sa, vsetko bolo fajn, ale vzdy ked som isiel na kontrolu, hned rano pred 7:00 bola plna cakaren prevazne seniorov, ktori mali vyzor ala zombie - no proste taku depku som tam vzdy chytil, ze som sa na to hned vykaslal. Moja sucastna psychacka, u ktorej som bol naposledy v januari, mi vzdy vypisala lieky na 3 mesiace a dovidenia. Z liekov mi bolo samozrejme naprd, tak som si samovolne znizoval davka, tak aby to bolo co najviac znesitelne. Nakoniec som vsak zistil, ze dakvy ktore som si naordinoval vlastne nepomahaju na uzkost ale iba potlacaju abstinencne priznaky, ktore by sa prejavili, keby som si zabudol dat liek - takze placebo jak sa patri :)
Ale dlhodobym vyskumom som zistil, ze pivko je najlepsie antidepresivum a to je veeeelmi pozitivny vynalez - teda, pokial sa to velmi nekombinuje s cigaretami, lebo to mi potom byva na druhy den pekne naprd :( No jo, asi starnem.

RENA 23 - dik moz za rady, hned sa spojim s mojou terapeutkou, ci tiez poskytuje aj dynamicku terapiu a vyskusame. Apropo, tie moje "zaludocne" problemy ma z celkom vytacaju. A obavam sa, ze predsa len si budem musiet nechat naordinovat nejake dobroty, lebo ma to brutalne obera o energiu a celkovu pohodu. Moja obvodna ma poslala na nejake vysetrenia - vraj by to mohla byt nejake disfunkcia trvania, nedostatok cukrov, atd - uvidime, dufam ze mi zistia nieco co sa da vyriesit jednou krabickou liekov v priebehu max dvoch tyzdnov :) To by bola pecka, keby to bolo take jednoduche.
Inac na Prasku som pocul vela pozitivnych recenzii, vraj tie jeho publikacie maju hlavu a patu, tak idem hned nieco vybrat a namiesto Panaleka budem poveceroch citat.
Este na margo tvojho psika, velmi dobra vec - teda, ja niesom ziadny milovnik zvierat (ktore sa nedaju jest :)) ale ako psychohygiena je to k nezaplateniu. Clovek musime si musi najst urcity stred svojho vesmiru, kvoli ktoremu sa ponahla domov z prace a pri ktorom idu ostatne myslienky bokom. Je to riesim cez hudbu, je to bomba, clovek sa uplne odosobni a nemysli na konsiparcne teorie - len toho casu je trosku menej ako by som potreboval - ale vdaka aj za to malo :)

Ok, takze, uz sa mi mina atrament v klavesnici takze musim koncit.
Apropo, nejaky tip na dobreho psychiatra / psychietricku v Bratislave ?

Zdravim