Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Úzkosť

Inari

:))hej aj my sa zacneme rehotat ked to uz niekedy prestrelim s napadmi..u mna skor smiech pre smiech aj nasilu len nech sa rozptylim :)ale poznam (dnes mi priatel v obchode potom co som povedala ze sa bojim ze sa tu rozkricim a ze ma odvezu niekde povedal ze nech teda zacnem, nech vrieskam, som sa nanho pozrela ze co ho napadlo:) dovtedy do mna buchal nech uz zacnem az som sa zacala smiat..pomohlo :)technik je dost, pracuje sa na tom, skusam vsetko co by mohlo zabrat mam na ruke gumicku a ked naahodou zla myslienka natiahnem a hes hes ako som kdesi citala :D prec zle myslienky (take mierne sebaposkodzovanie :))
a relaxacie ale zatial sa nedaria velmi..treba cvik
velmi chcem aby mi bolo dobre, co je dobry znak lebo boli dni co som preplakala od vycerpania a beznadeje.. strasne si zelam nech sa to nepokasle a nevyvinie sa mi nejaka hnusoba ze sa nebudem vediet kontrolovat..ale ako mi priatel povedal, to co mam bohato staci, netreba hladat dalsie :)lieky neberiem ani ja ani nechcem pokial to bude mozne
dakujem Zuzka za povzbudive slova, aj Milosovi..tieto dni mi kazda rada a vobec reakcia strasne pomahaju :)

Inari

:))hej aj my sa zacneme rehotat ked to uz niekedy prestrelim s napadmi..u mna skor smiech pre smiech aj nasilu len nech sa rozptylim :)ale poznam (dnes mi priatel v obchode potom co som povedala ze sa bojim ze sa tu rozkricim a ze ma odvezu niekde povedal ze nech teda zacnem, nech vrieskam, som sa nanho pozrela ze co ho napadlo:) dovtedy do mna buchal nech uz zacnem az som sa zacala smiat..pomohlo :)technik je dost, pracuje sa na tom, skusam vsetko co by mohlo zabrat mam na ruke gumicku a ked naahodou zla myslienka natiahnem a hes hes ako som kdesi citala :D prec zle myslienky (take mierne sebaposkodzovanie :))
a relaxacie ale zatial sa nedaria velmi..treba cvik
velmi chcem aby mi bolo dobre, co je dobry znak lebo boli dni co som preplakala od vycerpania a beznadeje.. strasne si zelam nech sa to nepokasle a nevyvinie sa mi nejaka hnusoba ze sa nebudem vediet kontrolovat..ale ako mi priatel povedal, to co mam bohato staci, netreba hladat dalsie :)lieky neberiem ani ja ani nechcem pokial to bude mozne
dakujem Zuzka za povzbudive slova, aj Milosovi..tieto dni mi kazda rada a vobec reakcia strasne pomahaju :)

zuzanka65

Ani som nevedela, ze tak dobre uz ovladam teoriu, ze tu hlasam to, co hovoria psychologovia a to nemam ani patricne vzdelanie, iba vlastnu skusenost. Lenze ja tomu verim a aj to robim, co tu pisem a to bude asi ten rozdiel a asi preto nepotrebujem uz ziadne lieky a na to obdobie s PP spominam s usmevom a som rada, ak mozem niekomu poradit, alebo pomoct, pripadne dat nadej, ze sa z toho da dostat.

zuzanka65

Inari, neboj sa nie si sama. Pred rokom sme tu riesili taketo katastroficke scenare a dost sme sa na tom nakoniec bavili, aspon ja , snazila som sa vymysliet co najhorsi scenar, az som sa na tom musela smiat. Ale ak mas nervy na prasknutie, tak s tym nieco urob, je mnoho technik. A netrap sa, vzdy moze byt aj horsie. :-)

Inari

To je pravda Zuzka, v podstate mi to povedala aj psychologicka, ze ci sa nieco z toho uz niekedy splnilo coho som sa obavala, ci som to niekedy spravila apod..jasne ze nie, ale pre mna je to slaby argument kedze v tej vypatej situacii, ked mam nervy na prasknutie, kazde suchnutie ma vylaka je tazko zarucit ci naozaj nieco v tej psychike nezoskratuje a stane sa co nechcem..ja viem ze to prilis riesim, analyzujem, to je moja najvacsia chyba asi..mam prilis bujnu fantaziu a vsetko nasavam v tejto dobe ako spongia..vsetko negativne zialbohu..ale snazim sa bojujem, su aj dobre dni..mam charakterove predpoklady na podobne katastroficke scenare :)

Inari

To je pravda Zuzka, v podstate mi to povedala aj psychologicka, ze ci sa nieco z toho uz niekedy splnilo coho som sa obavala, ci som to niekedy spravila apod..jasne ze nie, ale pre mna je to slaby argument kedze v tej vypatej situacii, ked mam nervy na prasknutie, kazde suchnutie ma vylaka je tazko zarucit ci naozaj nieco v tej psychike nezoskratuje a stane sa co nechcem..ja viem ze to prilis riesim, analyzujem, to je moja najvacsia chyba asi..mam prilis bujnu fantaziu a vsetko nasavam v tejto dobe ako spongia..vsetko negativne zialbohu..ale snazim sa bojujem, su aj dobre dni..mam charakterove predpoklady na podobne katastroficke scenare :)

zuzanka65

Mysliet len na pekne veci sa jednoducho neda. Da sa zle myslienky zahnat a nahradt ich tymi prijemnymi. A nepanikarit hned, co ak... Zle veci sa stavaju, to je fakt, ale pomyslite, kolkokrat ste na to mysleli a kolkokrat sa to naozaj stalo. Vyjde vam pekny nepomer, tak naco sa zbytocne stresovat?

Inari

Tati suhlasim so Zuzkou, prave pred par minutami som zazila nieco podobne..nie ´flash´lebo ja mam zle obdobie, ale sme sa s priatelom smiali, bola pohodka, lezali sme na posteli a zvalil sa mi na nohy. Tym ze som chora, bolo mi teplo a neprijemne ako ma tlacil (ale na toto som vlastne prisla az ked som si precitala co napisala Zuzka)a zrazu ma napadla sprosta myslienka ze ho riadne kopnem (musi to vyznievat smiesne), no mna to strasne vylakalo ze mam nejake vnucujuce myslienky zas (teraz mam take obdobie ze mam pocit ze nemam normalne myslienky)oblial ma pot a natiahlo ma od strachu..proste mi z toho co ma napadlo prislo zle..
bude to tym ze cokolvek mi je neprijemne, ci uz prostredie, fyzicky ked sa necitim dobre, hned som nesvoja a u mna zacnu zle myslienky a uzkost..joj baby pomaly mi je luto za obdobim ked som sa bala ze ma boli hlava stale a mam v nej tlaky..myslienky su stokrat horsie..
a Milos mas pravdu bolo by super mysliet len na pekne veci, ale keby to bolo take lahke, najtazsie je oklamat sameho seba..aj ked sa sustredim na pozitivne myslenie dokazem v pozadi mysliet aj na to CO AK..ten mozog je ale vybity :)