Úzkosť

Inari

Tati suhlasim so Zuzkou, prave pred par minutami som zazila nieco podobne..nie ´flash´lebo ja mam zle obdobie, ale sme sa s priatelom smiali, bola pohodka, lezali sme na posteli a zvalil sa mi na nohy. Tym ze som chora, bolo mi teplo a neprijemne ako ma tlacil (ale na toto som vlastne prisla az ked som si precitala co napisala Zuzka)a zrazu ma napadla sprosta myslienka ze ho riadne kopnem (musi to vyznievat smiesne), no mna to strasne vylakalo ze mam nejake vnucujuce myslienky zas (teraz mam take obdobie ze mam pocit ze nemam normalne myslienky)oblial ma pot a natiahlo ma od strachu..proste mi z toho co ma napadlo prislo zle..
bude to tym ze cokolvek mi je neprijemne, ci uz prostredie, fyzicky ked sa necitim dobre, hned som nesvoja a u mna zacnu zle myslienky a uzkost..joj baby pomaly mi je luto za obdobim ked som sa bala ze ma boli hlava stale a mam v nej tlaky..myslienky su stokrat horsie..
a Milos mas pravdu bolo by super mysliet len na pekne veci, ale keby to bolo take lahke, najtazsie je oklamat sameho seba..aj ked sa sustredim na pozitivne myslenie dokazem v pozadi mysliet aj na to CO AK..ten mozog je ale vybity :)

zuzanka65

Tati, myslim, ze je to tym, ze ked nie si v pohode, si v strese, deje sa nieco s cim vnutorne nesuhlasis, telo ti pripomenie, lebo si pamata, ze sa deje nieco, co nechces, my sme na tieto podnety asi citlivejsi. Mozno by pomohlo par lekcii z asertivity, dorazne a slusne, bez zbytocnych emocii povedat svojmu priatelovi nie, toto a toto sa mi nepaci. Inak, gratulujem, ze sa ti tak dobre dari, nic si z toho nerob, ze sa to obcas vrati, taky ten flesh, ako vravis, hlavne sa nezacni pozorovat a strachovat, ze sa ti to vrati. Prajem ti vsetko dobre.

tati

ahojte...tak ja uz niekolko mesiacov fungujem bez akejkolvek uzkosti.vsetko je v najlepsom poriadku a tesim sa zo zivota az nato,ze vcera som vecerala,moj priatel bol so mnou v obyvacke aj s mojim spolubyvajucim a cely den ma vytacal tym,ze bol na mne stale prisaty a bozkaval ma a zrazu to prislo.veceru som nedojedla.trvalo to len par sekund,zrazu pocitila uzkost v zaludku,prislo mi nevolno a akosi teplo ale ked som na chvilku odisla prec do svojej izby a dala si magnezium,zase to preslo.mate na to niekto nejake vysvetlenie?takyto 'flesh' na mna prisiel aj ked som dovecerala u priatelovych rodicov.niekolko sekund a potom to bolo zase prec,ale tych par sekund mi vsetko pripomenie a potom sa kazdy den kontrolujem,ci to opat nezacina...a okrem toho,cim je tmavsie a studensie,tym viac rozmyslam nad tym,kedy sa to znovu objavi...mne to totizto vzdy prichadza ako darcek pod vianocny stromcek...mate aj vy urcite obdobia kedy to na vas ide viac nez inokedy?

Inari

Ahojte, no tak toto pocasie je fakt skvele :( ludia uz mam toho naozaj dost cokolvek si predstavim to mam..a nie len fyzicke choroby, tomu sa mi dari nejak celit, najnovsie psychicke :( ci nieco vidim v telke alebo sa o niecom dozviem hladam ci na sebe nieco nespozorujem..a mam pocit ze vsetko je mozne no hrozne..stale si vravim ze to je len moja psychika, strach strach ale niekedy je to tak silne!!

Inari

Misiak u mna to bolo tiez aj dobre..ale asi pol na pol, zle tiez bolo ze som nemohla spavat..trocha som zavrela oci a zacalo ma mykat, hlavou mi behali hrozne myslienky a pod. no..neviem ako to ude teraz, som z toho dost mimo, dufam ze sa nejak ukludnim a bolo to len tym mnozstvom volna a ze asi neviem relaxovat..by som sa vyfackala ze v case co som si mala uzivat som mala plnu hlavu strachov..
idem von, nech sa v tom stale nerypem, len pomyslenie ako mi bolo mi sposobuje mravcenie v nohach

misiak

inari ja som mal nieco podobne na dovolenke ale prekonal som to a nakoniec som si ju uzil.
obcas mavam myslienky ako hoivoril.co ak si nieco spravim,alebo niekomu druhemu,alebo co ak nieco vyvediem ale da sa to zvladnut racionalnymi myslienkami.
aj ked je to v danu chvilu tazke.
su jednoducho dobre aj zle chvile.

misiak

inari ja som mal nieco podobne na dovolenke ale prekonal som to a nakoniec som si ju uzil.
obcas mavam myslienky ako hoivoril.co ak si nieco spravim,alebo niekomu druhemu,alebo co ak nieco vyvediem ale da sa to zvladnut racionalnymi myslienkami.
aj ked je to v danu chvilu tazke.
su jednoducho dobre aj zle chvile.

Inari

Ahojte, dlho som tu nebola, bolo mi dobre, potom horsie, ale tesila som sa na vytuzenu dovolenku tak som nejako vsetko zvladala.
Dovolenka bola peklo na zemi, celu som prezila v strasnom strese a panickych atakoch. Vsetko nezname ma vyvadzalo z miery, triasli sa mi nohy, ruky, mala som strasne myslienky ze nieco spravim sebe alebo proste ze mi preskoci a nieco vyvediem..a ked som si uvedomila ako som daleko od domova, ze pomoc by stala strasne peniaze a sposobila by som problemy bola som odrovnana..takze je pravda ze na dovolenkach sa to zhorsuje..nedokazala som sa uvolnit, len ked som si dala alkohol :( alebo persen, ten mam pocit nachvilu zaberal .. ratala som dni do konca..teraz len dufam ze navratom do znameho prostredia sa aj ja dam do starych (som si myslela ze zlych) ale asi dobrych kolaji..

monika99

AHOJ TANI!
Ja som objavila caj ktory mi dost pomaha-vola sa protistresovy a kupujem ho sypany v obchode s cajmi a kavou...ja ohromny fakt,nic mi tak nepomohlo jak ten caj...je s nim trocha prace,zaliat,vyluhovat,precedit ale stoji to za to....
od pondelka nastupujem na kurz masazi na cely mesiac,takze budem chodit domov az vecer,som zvedava kolko toho este zvladnem..musim to nejako prekonat a dat zbohom tejte chorobe...
len to pocasko mi zacina vadit-pochmurno,smutno,dazd,zima sa rovna u mna zla nalada,spanok,smutok....

tatiana26

MONIKa moja ja som na tom podobne...mám teraz príííšerné obdobie..odpadávacie stavy sa mi vrátili, posledné tri či štyri dni je to že uf...dnes od rána točáky a točáky, ale už to tak nevnímam, už to nepúšťam do paniky, už sa nad tým nepozastavujem...v najhoršom si dám neurol, niekedy je to raz za týždeň niekedy raz za mesiac. Ale takéto stavy som nemala niekoľko mesiacov, fakt...