Úzkosť

inka

neboj sa ,nic sa ti nestane.ale aj pre teba je lepsie ak s aupkojis nejakym sposobom.aspon si daj ten caj na dobru spanok alebo medovku.ale preco to silou mocou chces vydrzat ked s atak bojis,ved teraz skus zavolat kamosku alebo pod.a pre po druhy raz uz budes vediet ze je to len ten blby pocit.neboj nic s ati nestane,ziadny infarkt,aj ked tie stavy paniky su velmi podobne,preto som ti pisala z emozu prerast do paniky alebo uzkosti

jujula

ano, ale zas stale si hovorim, ze uz nie tak dlho a on pride, nebudem robit paniku. ale vies co? ja som skor narazala, ze ci sa moze stast nieco mne alebo mojmu srdcu, ked od rana silno busi. ci to moze vies k zastaveniu, k infarktu, ku kolapsu alebo niecomu podobnemu, neviem, napadaju ma uz tie najhorsie scenare.

inka

ja som kvoli tomu chodila aj k psychologovi,uz som si nevedela dat rady s tym strachom.nehovorim ze sa uz vobec nebojim,ale uz to ovela lepsie zvladam.len si to nenechaj prerast cez hlavu.viem o com hovorim,prežila som si to.

inka

mysliš či možes mat nejake nasledky z toho strachu?mozes,take že si vypestuješ uzkost a moze to preniknut do panickeho strachu az ataku.preto je lepsie ak mas moznost ist bud k rodicom spat aleb niekoho si k sebe zavolat spat.aby si sa na cas ukludnila a postupne sa potom naucila zvladat zostavat v noci sama.

jujula

ved prave, ze tymi myslienkami sa este viac znervoznis a to uz sa neda zaspat vobec. a neviete mi povedat ci mozem mat nejaky nasledok to, ked vam tyzden od rana silno busi srdce?:(

inka

jujula tak tieto stavy su mi velmi zname.presne to som preživala ked moj muz odisiel do zahranica robit.musela som to riešit tak že som zavolala sestru ku mne spat,ked nemohla ona tak kamaratku atakto sa mi vyčerpali vsetky moznosti az som to musela zvladat sama.navarila som si upokojujuci caj na noc,kupila oddychove knizky a dvd pozicala a zaspavala som pri tv.teraz je to uz lepsie .chce to ukludnit sa a dat si do tej hlavy ze netreba mat z nicoho strach ,lebo ten vyvolava zase paniku a to moze byt clovek unaveny ako chce a nie a nie zaspat.

katulla

a urcite ked si to vravis urcite to tak aj bude :) ja viem,ze tie myslienky su dotierave, ale prave preto sa musis niecim rozptylit. nechaj si zapnute svetlo, to ta bude ukludnovat a nieco si citaj, mozno aj od unavy zaspis. alebo si pozri nejaku komediu, popripade zavolaj nejaku kamosku..snaz sa na to nemysliet, tvoje srdce to urcite vydrzi, ved si mladucka a mas len stres, ktory si vyvolavas sama. alebo chod na noc spat k rodicom ak mas tu moznost.

jujula

ked ja sa bojim, ze to nepomoze. urcite mi opat bude celu noc busit srdce, urcite sa zasa vylakam, ze toto uz neprezijem a urcite opat nezaspim:(

katulla

jujula skus si nechat na noc zapnute svetlo alebo telku..pozri si nejaky film, citaj knizku, aby si zahnala neprijemne myslienky.

jujula

prosim, poradte mi:( aj teraz sa citim tak strasne slaba, srdce mi busi odkedy som vstala, telo je tak strasne unavene, ale spat ani za svet. ak to nepojde opat ani v noci, tak to skutocne neprezijem:( co mi naisto pomoze s tym spankom? prosim, dakujem moc!!!