Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Úzkosť

tati

jeeej tobi,ako sa mas?uz mas po tom 'vzrusujucm' zazitku s rektoskopiou ;-)ja este stale uzivam okoubaku a thuju.su to homeopatika a ako som uz spominala,odkedy som to zacala uzivat,citim sa neuveritelne dobre.neviem ti povedat,ci za zlepsenie skutocne vdacim len homeopatikam,mozno to suvisi aj s rocnym obdobim.vsimla som si,ze najneprijemnejsie stavy mam okolo vianoc a v zimnych mesiacoch.aj minuly rok v takomto case som na uzkost uplne 'zabudla'...takze uvidim....a co sa stalo s priatelom?nieco vazne alebo len take tie klasicke pletky?ja som sa s tym svojim skoro raz rozisla na ceste do monaka,lebo sme kvoli nemu zmeskali lietadlo,a to mi vzdy tvrdi aky je on spolahlivy :-)

katkaxxx

Ahoj serlift, nechce sa mi verit ze doktor by ti na zaklade bolesti hlavy povedal ze mas ocd.. musela si mat este nejake priznaky na zaklade ktorych to diagnostikoval. no a ten mechanizmus ze si niekde nieco precitas a zacnes sa bat ze sa to stane je typicky uzkostny model rozmyslania :D aj ja som taka, ze ked si nieco hrozne precitam tak si musim hned predstavit ze co ked by sa to stalo atd atd az sa v tom zacyklim :D treba sa to odnaucit, starosti bokom.. serlift su tu na zdravie.sk aj nejake fora pre ocd, len nevime ake maju navstevnosti, tu sa toho asi zomelie viac.. dobru noc vsetkym!

serlift

Budem iba rada ak tu naozaj niekto je s Ocd a podarilo sa mu dosiahnut uspesne zvladnutie tejto poruchy,nech mi da navod ako......Dakujem.
Inac sa mam ovela lepsie ako pred 2 mi rokmi,ale chcem to uplne vyhnat z hlavy.

serlift

Ahoj Katkaxxx.Tak mne to diagnostikoval moj psychiater asi pred 2mi rokmi.Vobec som nemala toto,isla som ku nemu s tym,ze mam stale bolesti hlavy a bola som uz z toho zufala,lebo vsetky ine vys.boli neg.Ja som sa fakt bala,ze mam daky nador alebo cosi.Potom mi povedal,ze mam ocd,dal mi do ruky brozuru,kde ked som si cestou domov precitala priznaky.......bola somsokovana.Najviac som sa,ale pozastavila nad tym,ze maju pocit niekomu nieco spravit a ci mi uveris ,alebo nie odvtedy mam tieto myslienky.Potom som sa vselico nacitala,aj zle a zacala som sa na seba prilis sustredit.Na svoje myslienky.Potom samozrejme,ze to pride.Niekedy lutujem,ze pred 2 rokmi som tam sla,mozno teraz by mi nic nebolo........ktovie.

tobi

ahooojte, ako sa mate? TATI moja, ako sa mi mas? TANI? ja sa mam vcelku fajn, teda dobre, az na par problemov s priatelom...ale co sa tyka PP a uzkosti som na tom ovela lepsie, aj ked sama s tobim som sa zatial vybrala do mesta sama asi 3 krat...ale aj na tom zapracujem...ataky ma obchadzaju, chvala bohu :o) TATI co je to ten okoubak a thuj ci ako?

tobi

Ahooooojte uz som tu hroozne dlho nebola...nieze by som na vas nemyslela, ale akosi som sa tu nedostala, je mi uz lepsie ovela lepsie :o) aj ked mam problem s priatelom...a vy ako? TATI moja, ako sa mas? a co je to ten okoubak a thuj ci ako ...? TANI ako?

zuzanka65

Na tom linku sú moje prípevky aj pod inou prezývkou, ale ak je tam dáka zuzka, tak to som ja, vtedy som ešte nevedela, ako sa prihlásiť a môj prvý príspevok je z 23.11.2007.

zuzanka65

Milá fida, ja som mala nenormálne stavy po vysadení AD a to som nebola ani tehotná, takže viem, ako ti je a to tehotenstvo k tomu, no nezávidím ti. U mňa práve tehotenstvo spustilo akési začiatky úzkostnej poruchy, hoci predtým tam boli aj slabšie depresie, ale vlastne vtedy u mňa začali silné obavy z budúcnosti a z toho, že ako to všetko bude, ako to hlavne finančne zvládneme a tie obavy boli také neodbytné, že keď som si to spätne po prepuknutí panickej poruchy daka dokopy, tak vlasne u mňa tehotenstvo a tie obavné myšlieky naštartovali PP a mala som aj slabé fyzické príznaky, slabosť, pocit na odpadnutie a neschopnosť chodiť sama von, no nakoľko som sa úplne izolovala od námahy a skoro celé som to presedela doma v kľude a o PP som nemala ani šajnu, po pôrode sa to stratilo samé a začalo to znovu až po piatich rokoch. Toto však nie je tvoj prípad, ty máš úzkosti dlhšie pred teh. A možno práve tehotenstvo by ti mohlo dať silu prekonať úzkosť, už raz si konečne uvedomiť, že je to stav mysle a jediné, čo v tomto živote môžeš zmeniť, sú tvoje myšlienky. Máš sa na čo tešiť, na bábätko, je pred tebou niečo nové a veľmi významné, tak sa už prestaň trápiť starými myšlienkovými návykmi. Viem, že to nie je vôbec jednoduché, možno je tam niečo nedoriešené z tvojej minulosti, čo ťa trápi a vyvoláva v tebe úzkosť a preto by si toto mohla prebrať so psychológom a popri tom začať meniť smer svojich myšlienok na dieťatko a radosť, ktorá z očakávania bábätka plynie.
Ja som začala chodiť na táto stránku pravidelne, keď som vysadila AD. Ako som už spomínala, bolo mi veľmi zle a vtedy mi radil RNG a Damián ohľadom detoxikácie, ale neviem, ako je to v tvojom prípade, keďže si tehotná, ale aspoň pre inšpiráciu, napíšem ti sem link na stránku a tému, kde sme o tom písali. Držím ti palce a mysli na maličké, to ti dodá silu.