Úzkosť

jankacik

ahoj sunnie

no to som rada,nieze by som jeka v tom to obdobi tuzila po dietati ale uz som sa zacala zmierovat s tym ,ze koli tym problemom ho nikdy nebudem moct mat.
totiz jedna cinanka mi raz povedala ,ze sa to tehotenstvom bud vsetko zlepsi alebo zhorsi a tak som tuto myslieku mat niekedy dieta uplne vymazala...

inak sa chcem spytat ostatnych
mali ste uz niekedy pocitym,ze ked ste si seba naraz uvedomili tak ste sa zdali sami sebe cudzi???
neivem inak ako to opisat je to jeden z nahnusnejsich pocitov ktorych poznam blee
stale ma napadne nejaky pocit :)
mam ich dost tak sa pytam ci to uz niekto zazil :)
inak pekny vecer prajem

sunnie

jankacik zabudla som ti odpisat, ja mam depresie a uzkosti uz par rokov, striedaju sa mi dobre obdobia bez AD s tymi horsimi, ale zatial som to vzdy nejak spracovala.

k tym AD - predpisuju sa aj v tehotenstve ale pokial to zena zvladne bez nich je to urcite lepsie pre babatko. kazdy liek je riziko.

sunnie

ahojte, ano ja som teraz tehotna. zacala som vtedy znova brat AD po urcitej prestavke, ale asi po tyzdni ich uzivania som zistila ze som tehotna, takze som ich aj hned vysadila a teraz lieky neberiem ziadne, aj ked stavy mam veru vselijake. musim to kvoli babu vydrzat. lekarka sa vyjadrila ze je lepsie lieky pocas tehotenstva nebrat, ale ma aj pacientky ktore AD beru/brali a babo je ok, no ja to nechcem radsej riskovat. ale vraj po porode by som nemala vobec kojit lebo sa mi mozu depresie zhorsit. uvidime, kazdopadne ma caka este dost tazke obdobie v tomto smere.
tana ma svojim sposobom pravdu,urcite si dieta treba zvazit pokial sa necitite psychicky ok. tiez mam obavy ako to budem cele zvladat, ale lekarka ma uistovala ze ma pacientky s ovela tazsimi diagnozami a funguju. a co sa tyka uzivania liekov, tak vela zien musi brat v tehotenstve lieky napr. na cukrovku, tlak atd. takze to je v podstate to iste, niekedy to inak nejde.
takze prajem vela stastia tehulkam aby ste to v pohode zvladli.

jankacik

ahojte kocky

pokial viem tak ked ste tehotne nesmu sa uzivat AD
cize zena by mala byt uplne vporiadku bez liekov ...
uz som to preberala asi s dvoma lekarmi,
pretoze hormony pri tehotenstve a po porode tiez vedia narobit svoje
takze asi tak

tatiana26

NO dievčatá, ja viem o dvoch dievčatách z toho fóra, ktoré otehotneli. Jedna sem už nechodí, tá má zdravé bábo a druhá je Sunnie, tá sem chodí a je tehotná. Lieky teraz pokiaľ viem neberie.

Kým nie ste baby sami v pohode, tak ja by som dieťa nemala, lebo veď ono potrebuje starostlivosť, či vám je dobre alebo zle, potrebuje aby mu bol rodič stabilne k dispozícii...ja by som to určite premyslela...keby otehotniem náhodou, tak to je iná situácia, samozrejme, žeby som neriešila potrat, ale plánované tehotenstvo by som isto odložila

silviap

To by zaujímalo aj mňa. Beriem Sertralín a priateľ by veľmi chcel bábo. Ale ešte nechcem pokým beriem tabletky. Má niekto skúsenosti so Setralínom? Môžem mať bábo,keď beriem tie lieky?

fida

ahojte všetci? ako sa máte? ja stále rovnako, tie ataky sa mi akosi vracajú, aj keď užívam AD-čka, kočky je tu veľa takých ktoré behom užívania AD otehotneli???
mne vyšiel tehot.test pozitívny, ale ešte nemám potvrdené od gynekologa, že som tehotná a užívam AD CITALEC a FRONTIN, bojím sa, že keby som náhodou prdsa bola tehotná, či užívanie AD-čiek neublíži bábätku, lebo sama si lieky naraz vysadiť nemôžem
je tu nejaká baba, ktorá otehotnela počas užívania AD? ako ste to kočky riešili? vysadila vám lekárka tabletky hneď alebo postupne???ďakujem
krásny víkend všetkým

tatiana26

TATI no a čože ti mám povedať? Nového priateľa mám, ale je to starý kamarát...akurát tu sedí...víkendové manželstvo máme :)

silviap

Ahojte moji milí!
Dávno som tu nebola, až teraz po čase som si čítala spätne niekoľko vašich príspevkov. Dlho som tu nebola preto, lebo mi je úplne super. Hlavne odvtedy,čo som nedávno našla túto stránku a pochopila som, že nie som sama, že je veľa ľudí, ktorí majú podobné problémy ako ja. to ma ukľudnilo, že nie som blázon:-)

A to čo si písala ty, Inari, tak presne to isté mávam aj ja... keď mávam, resp. keď som mávala úzkosť, tak to bol iba hrozný strach, že sa zbláznim. Nič iné mi po rozume ani nešlo.
Je to zaujímavé, neviem prečo práve to ma vždy napadlo.. keď viem, že niektorí ľudia majú strach zo smrti. Také niečo som nikdy nemala, aj keď ten viem si predstaviť, že sú to asi rovnaké pocity strachu.

Vie mi niekto povedať, prečo sa niekto bojí smrti a niekto zbláznenia????