Úzkosť

fida

ahojte,,,ako sa všetci máte?? ja stále na prd, nejak mi je stále zle, a to mi lekárka zvýšila aj dávku AD-čiek,,ale je mi akosi horšie a nie lepšie, už vyše dvoch mesicov beriem AD-čka, ale necítim, aby mi pomáhali, aj ataky mám často
taktiež ma už druhý deň príšerne páli hrudná kosť-myslíte, že je to tiež spojené s úzkosťou????
inak ostatní, čo ste na AD-čkách...pomohli vám?? a za akú dobu?? máte aj vy pri užívaní AD,,,také stavy, že vám je nanič?? a čo ataky?
ja som myslela, že AD-čka mi pomôžu-ale akosi nepomáhajú

zuzanka65

Ahoj Táňa, no hlavne že nerýpeš, alebo nerípeš, kôli preklepom. Pravopis sme tu už preberali, myslím, že ani v tomto prípade nejde o život. Prepáč, včera som nebola vo svojej koži, hneď ma to, čo som ti napísala zamrzelo, veď ja nie som tu na to, aby som hodnotila tvoju, ani nikoho iného, osobu. Ale ak by ti takéto jemné upozornenie pomohlo, hoci mi tvoje slová znejú ironicky, budem rada. Nežeň sa zbytočne, nenaháňaj. Tvoje odpovede niekedy vyvolávajú vo mne pocit, že prídeš na tému, každému, kto v poslednom čase napísal, napíšeš pár slov, akoby z povinnosti, v rýchlosti. No, môžem sa mýliť, tak sa maj krásne.

tatiana26

A sme doma :) Inari som rada, že ti je lepšie, nech ti to vydrží čo najdlhšie. Pekný deň všetkým, Sunnie ako sa máš (máte)?

Inari

Ahojte, dnes sa musim pochvalit ze mi je koonecne po case lepsie. o dost. zvladla som robotu a ziadne celodenne polozasnene motanie :)chvilu sa to chcelo predrat na povrch ale hned som zacala robit nieco ine a zaazracne vsetko preslo :)

aj ja musim priznat ze ak som sa niekedy vyjadrovala zosmiesnujuco o ´depkach´a panikarceni, teraz si davam pozor na usta :) asi to uz beriem nejak osobne. je to riadna skola od zivota, ked si na vlastnej kozi clovek vyskusa o co naozaj ide. a presne vo filmoch resp. komediach , kdekolvek inak na vsetko pozeram, nepride mi to smiesne..
hm a obcas som si aj ja vsimla ze tanine prispevky su ostrejsie, suhlas so zuzkou 65 ;)

tatiana26

Ach moja milá Zuzka ako prudko si mi chýbala... ďakujem mnohokrát za tvoj názor na moju osobu, už som sa takmer prestávala kontrolovať, ale začnem si to sledovať... veď uznaj, že byť vedúca je pod úroveň... A o tom, či ide o život a kedy, vieš zjavne všetko...

Tak si to celé predtavuj ďalej a maj sa len a len pekne... a píš, píš, píš...

zuzanka65

Miloš, presne viem, ako to myslíš s tým filmom.Určite si to pozriem, vďaka za tip. To isté sa mi stalo s iným filmom, nebol o psychicky chorých, ale o hyperaktívnom dievčati, hrala Cameron Diaz, mala to byť komédia, ale ja som na tom revala, skoro nič mi tam nebolo smiešne. Dislektička a diskalkulička Cameron ničila okolo seba veci a celú svoju rodinu, hlavne svoju sestru, čo ako sa snažila, obyčajne to skončilo katastrofou, iba stará mama vedela, čo robiť a nakoniec sa veci dali do poriadku, ako to už v am. filmoch býva. Problém ADHD sa týka mojej rodiny, tak viem, čo to obnáša, mať takéto dieťa v rodine a na celý problém sa potom pozerá človek inak. V tom filme to bolo krásne ukázané, neviem či to ľudia, čo o tom nič nevedia, pochopili, možno ho tiež považovali za hollywoodsku hovadinu, alebo možno lepšiu komédiu, neviem, ale mňa zasiahol, povedala by som, že som dávno nevidela nič také dobré. No možno som len nečítala recenzie, možno bol fakt cenný, lenže ja som ho už predtým videla v UK v angličtine a nepochopila som presne o čo tam ide, lebo moja angličtina - nič moc, no a potom v slovenčine, to som bola z toho filmu hotová.
Tak verím, že aj ten film, čo odporúča Miloš, môže byť niečo podobné.
Och Táňa, v poslednom čase sú tvoje príspevky akési prudké, relax, dievča, veď nejde o život, nesnaž sa robiť všetko na 100%, aj 98 postačí. Niekedy mi pripadáš ako vedúca tejto témy :-). To je môj názor, nemusíš mi odpovedať, hlavne keď si viem tvoju odpoveď predtaviť. Tak len pokoj. Majte sa.

Kachita

Ahoj Katkaxxx, je pravda ze cokolvek povie lekar, je lepsie si overit, hlavne ak ti od prveho pociatku krici nieco v tvojom vnutri ze to nie je spravne.
A kazdy lekar to berie zo svojho pohladu, takze ako kardiologicke rozhodnutie to mohlo byt aj dobre mienene.
Ja som dnes poobede skocila do kniznice, neskutocne teplo tu je. A samozrejme, akoby nie, musela som to chytit cestou, ale hned som to rozdychala a je to. Nic sa nedeje. Rano som dokonca nalacno utekala na mestsky urad, pricom hlad je mojim najsilnejsim spustacom ale nedala som sa. Od hladu predsa neumriem a nebudem sa poddavat tyranii pani P, co sidli v mojom mozgu.
A prave som docvicila, peciem kolac a tak :)

katkaxxx

dnes sa vam tusim nejak nechce pisat.. ja lutujem ze som nesla na aerobic, cely den sedim doma.. aj ked asi to nebude lahke, lebo posledne mi tam prislo dost zle - od srdca, na odpadnutie, ved to poznate.. no a napriek tomu ze som uz absolvovala vysetrenie u kardiologa a som v poriadku, aj tak sa tam bojim ist znova, ked si predstavim tu miestnost tak sa bojim ze mi opat pride zle.. ah jo. btw o tej kardiologicke som vam nepisala - urobili mi ekg aj vsetko mozne, vysledky v poriadku, akurat mi povedali ze som vystresovana a vynervovana a hned sa ma pytala ze ako v rodine no a ked sme sa zacali bavit o otcovi a jeho "slecnach" tak som mala fakt namale ze som sa tam nerozrevala.. :/ predpisala mi lexaurin 1.5 - mam si davat raz denne po dobu 6 tyzdnov ale nejak sa mi to nezdalo.. som sa jej aj spytala (tvariac sa ze neviem o aky liek ide) ze ci to nie je navykove a ona ze kdezeeeeeee, ze ona to uz berie dvadsat rokov.. takze som radsej zavolala svojmu terapeutovi a ten mi povedal aby som to nebrala, lebo 1. ide to proti liecbe terapiou ktoru som absolvovala, 2. je to navykovy liek, 3. clovek potrebuje postupne vyssiu a vyssiu davku, 4. v mojom pripade by celkovo nedaval lexaurin ci ine lieky. Povedal ze ak si to dam raz za tyzden alebo dva, tak sa nic nestane ale nech to proste neuzivam pravidelne. tymto chcem povedat ze si davajte pozor - nie je lekar ako lekar - tato kardiologicka je dokonca docentka a vraj vyborna specialstka - spoliehajte sa na vlastny rozum a vsetko si overte.

katkaxxx

aha.. :( tak to teda vobec nie je dobre.. a nevies ci sa to neda zohnat niekde inde? mama potrebuje nejako pomoct, ale najprv prirodnou cestou ak to zaberie, ak nie tak bude treba inak.. alebo nepoznate niekto nieco podobne ako ten SJW?? ja poznam napr persen, ci anxiolan GS atd - vsetko bylinkove, len mama tvrdi ze to su slabucke veci, tak chcela skusit to SJW.. ah :/